Legendy zítřka (2016) (seriál) odpad!

Chápu, že DC muselo nějak reagovat na Marvel, ale nepřijde mi vhodné se dívat na seriál, ve kterém se musí spojit dohromady (a to doslova) afroamerický mladík a postarší bílý profesor aby vytvořili Béčkového superhrdinů, jenž nějakým způsobem létá a hází oheň. Navíc, když hned v první epizodě profesor mladíka zdroguje a unese tak to také o něčem svědčí. Stačí zaměnit loď na cestování časem za odhlučněný sklep a vznikne nám spíš instruktážní video pro postarší pedofily.

Schwarzesmarken (2016) (seriál)

Japonci nám poskytli velmi zajímavý pohled na poválečné Východní Německo, ve kterém skloubily stazi, invazi mimozemšťanů a už klasické bojové obleky na způsob Gundam. Po první epizodě ani nevím co si o tom všem myslet. Zatím se zdá, že by kombinace strachu z vlastní tajné služby a nenávist k nepříteli mohli zplodit zajímavý psychologický děj. Na samotné hodnocení je ovšem příliš brzy.

Dororo (2007)

Byl jednou jeden mocný nekromant a ten našel na břehu řeky dítě, kterému chybělo 48 součástek. I rozhodl se nekromant vyrobit součástky náhradní. Vydal se do nedaleké vesnice a zcizil části dětských těl. Poté vařil, destiloval a odléval, až vyrobil mýdlo (materiál vhodný na náhradní díly). Dále pak formoval jednotlivé části lidského těla, ale protože nechtěly držet tvar, tak se je rozhodl vystužit meči. A takto nám vznikl hlavní hrdina, který se po nekromantově smrti vydává na cestu za získáním originálních dílů.

Letopisy rodu Shannara (2016) (seriál)

MTV se nám snaží představit dalšího mladého blond hrdinu. Snad si neustřelí hlavu brokovnicí jak ten poslední, i když tenhle by to nejspíš přežil a možná by mu to přineslo i pár bodů IQ navíc. Dále je tu elfská princezna postrádající jakýkoliv talent. Zejména v oblasti hrudníku. A nakonec tu máme druida, zřejmého absolventa Kalkulonovy akademie pro dramatické vstupy. Uvidíme, jaké zlo bude vypuštěno na tento svět.

Sága: Prokletí stínů (2013)

Příběh o tom, jak si elfka pořídila levné tetování od orka a dostala z toho otravu krve, aneb jak vykrást skladiště masek z Pána prstenů.

Ty, já a apokalypsa (2015) (seriál)

You, Me and the Apocalypse Seriál o tom, jak se Ariel (ne ta mořská víla) snaží najít a získat zpět svou životní lásku, která ho opustila kvůli jeho „božskému" dvojčeti. Děj se odehrává na pozadí blížící se apokalypsy biblických rozměrů a Ariel bude muset nasadit veškeré své schopnosti, aby uspěl a přežil 9/10.

Hvězdná pěchota (1997)

Hvězdná pěchota Film, který budete milovat, nebo jej nepochopíte. Výborná satira na fašizmus a na to, do jaké budoucnosti lidstvo spěje dle výroku: „ Kolik konfliktů vyřešila diplomacie a kolik válka." Protože není nic lepšího, než vzít „sladkého" Caspera a hodit ho jako půlnoční svačinku obřím broukům 9/10.

Marťan (2015)

Marťan Film o tom, jak si lidé dokáží pomáhat a co dokáže „věda" o které se autoři zmiňují, jen když se jim to hodí. Psychologická stránka samoty tisíců kilometrů od domova je redukována na vtípky o hudebním vkusu. To vše vyvažují úchvatné scenérie Marsu 8/10.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Star Wars: Síla se probouzí Obecně filmy ze světa Star Wars stojí a na charizmu hlavního padoucha od Darth Vadera přes Imperátora až ke Kylo Renovi. A to je ten hlavní problém, protože místo aby Kylo Ren dštil blesky a škrtil lidi, tak si pouze vylévá vztek na nevinných terminálech a nechává se porazit kde kým. Zkrátka a dobře to nestačí, když je laťka příliš vysoko 4/10.

One Punch Man (2015) (seriál)

V dnešní době, kdy většina anime jede podle scénáře: Jedna holka potkala tajemného týpka, jenž má „nějaké-také" zvláštní schopnosti... . Je One Punch Man jako váleček dynamitu na dětském pískovišti. Děj nestojí za řeč, protože člověk jen čeká, až se hlavní hrdina uráčí přijít na scénu a vše jedním úderem ukončí. To je možná to, proč je tento seriál takový hit. Všechny už omrzel hrdina, který dostává celou dobu nakládačku a pak se s vypětím posledních sil zvedne a souboj ukončí. Finální punch 10/10.