Pohotovost (2022)

Celá zápletka je stupidní na náhodu a nedává ani smysl. Dva černoši se rozhodnou o prázdninách obejít sedm pařeb , aby se zapsaly do nástěnky  černochů co něco v životě dokázaly (sice nevím co je to jako za úspěch navíc to evidentně nevypadá tak složitě , aby to nedokázal každý  ale takových ptákovin je film plný ) akorát v koleji kde bydlí najdou ožralou bělošku. Jeden je věčně zhulený a nechce volat policajty jelikož ví co černochům dělají (to tam opravdu zazní) druhý je naopak slušňák z prachaté rodiny a chce volat policii , ale nikdo se ho na názor neptá přiberou ještě bílého kámoše co věčně hraje počítačové hry a celý film s ní pořád někam jezdí. Do toho ji hledá její kamarádka s její sestrou a jakýmsi maníkem co ho kdesi potkaly. V celém, filmu jsou nápisy BLM tak, že se nabízí otázka proč někdo z nich nezazvonil na některý z těch baráků a nepožádal o pomoc? Dále pak ta holka měla mobil s trasováním kde chodí proč, když ji hledaly nezavolaly policii nenahlásily ji jako pohřešovanou a daly jim to trasování, aby ji našla. Tady zavolá její sestra a začne policajtce  nadávat a ve výsledku ji ta policajtka obviní z rasismu (jak vůbec věděla že volá běloška to jako nemůže mít v Americe běloška černé kamarádky  a to platí vždy , když by třeba někdo volal, že černoch vyloupí banku tak Vám policajti začnou nadávat do rasistů a platí to naopak, když by to vyloupil třeba běloch a volal černoch, že by se mu nadávalo do rasistů ?). Proč nevolal tu záchranku ten bílý toho by nejspíše nezabily a neměl jediný důvod ji nevolat? Ten film by se dal vyřešit tolikrát a nemuselo to dojít tam kam to až došlo   stačilo ji klidně nechat před tou kolejí a zavolat anonymně záchranku sice na ní byly otisky jednoho z nich, ale zase bůhví s kolikati chlapama   se ochytávala tak, že by se to okecalo.  Navíc nebyla znásilněná jen ožralá a to není trestné navíc byla plnoletá. Ačkoliv se snaží jít film na černošskou propagandu zapomíná na jednu věc oba  měly pouze jednoho  bílého kamaráda  tudiž jsou rasisté taky a třídí lidi. Ohledně toho konce co měl ten policajt jako dělat ujížděly jim nechtěly zastavit a pak viděl někoho u holky v bezvědomí co měl jako dělat jiného než ho zpacifikovat je jedno jestli by byl černý, bílý, asiat nebo bůhví kdo tady je to prezentované jako by to byl hajzl co ubližuje černým .   40 procent

Breath (2022) odpad!

Člověk by řekl, že survival nejde natočit blbě, ale to by se mýlil jelikož jakýsi John Real to dokázal. Tak , že geoložka při průzkumu skal spadne do díry  a nemůže se z tama dostat. Námět dobrý zpracování tragické jelikož většinu filmu neudělá pro svou záchranu nic jen se lituje a říká jak ji bolí noha (nečekaně , že pokud spadnete ze skály může Vás bolet noha) . 3/4 filmu sledujete takové scény a nudíte se do toho Vám režisér ukazuje její dceru, kterou má ráda ačkoli to působí jako opak   jelikož se o ni pořád stará jen její otec celkově ta rodina je povedená matka je kariéristka jelikož myslí jen na práci otec mě přišel jak kdyby jí vyčítal, že se o to děcko musí starat , ale dělal to s radostí a nedokázal jí to říct a to děcko si to asi neuvědomuje jelikož mu to nevadí.   Abych jen nekritizoval pobavila mě scéna kdy její kamarád volá jejímu otci, že se pohřešuje a ať ji jde hledat a on na to řekne, že ho to nezajímá a radši chytá ryby pak tam dojde jak mistr světa a má naráz starosti kde je. 5 procent za toho hada.

Studio 666 (2022)

Režisér se proslavil Hatchetem 3 pak si dal 9 roků pauzu a natočil tohle.  Jinak jak píše JASM hororový brak triky jsou příšerné smrt elektrickým proudem vypadá podobně jako zelektrizovaní od Palpatina což je film 17 roků starý a démoni vypadají jak z hororů 80 let. Normálně by to tak moc nevadilo kdyby to byla pocta, ale tady to spíše dává dojem, že na to neměly trikově je zde i několik zvracejících scén, které připomínají Scary Movie 2 asi to mělo být vtipné, ale na mě osobně to nefunguje. Na konci se mlátí dva chlápci tak, že se kopou do koulí a už se z toho stává parodie. Jediná věc co stojí za pochvalu a ty 2 hvězdy je gore a scéna s Lionelem Ritchiem což je na 110 minut smutné. 40 procent

Útěk z pole (2022)

Co se stane, když zkřížíte Únikovou Hru (postavy zde řeší hádanky) a první díl série Labyrint (umístění plus někdo kdo je tam loví) ? odpověď zní zhruba tohle .  6 lidí se probudí v kukuřičném poli neví kde se tam vzali jen se chtějí z tama dostat každý/každá z nich má něco u sebe (zápalky, zbraň, čutoru, nůž, kompas a svítilnu) což potřebuje k tomu , aby se odsud dostal/dostala. Do toho jich tam loví jakýsi mutant. Jinak není to špatný film těch 33 procent je hodně málo do distribuce jdou daleko větší sračky co mají daleko více procent bohužel problém je v tom, že většinu filmu se zde nic neděje a je zde jedna protivná postava černošky. Pokud to vydělá a bude/ou další díl/díly nemám s tím žádný problém.  P.s. film má i potitulkovou scénu což většinu lidí potěší jelikož ta postava si to zasloužila. 60 procent

The Cellar (2022)

Režisér tohle natočil v roce  2004 jako kraťas pod názvem Ten Steps v roce 2022 se rozhodl, že to natočí jako celovečerák. Rodina koupí v dražbě barák a stěhuje se tam hned první den tam něco uvězní jejich dceru a pak ta dcera zmizí. Zatímco policie si myslí, že utekla jelikož byla šikanovaná (zasloužila si to za to, že se neumí chovat)  tak otec to má na salámu a jejímu bratrovi je to úplně buřt jelikož v celém filmu si na ni vzpomene tak dvakrát. Jinak ten kluk je strašný spratek a je to prototyp děcka co je rozmazlený a celkově se zde postavy nepovedly  jelikož kromě matky není zde komu fandit. Pokud se těšíte na horor nechte si zajít chuť je pěkné, že to má dobrou atmosféru , ale pokud  zde ´´nic,, nevidíte a ´´nic,, se zde neděje je Vám to k ničemu. Jinak ve filmu je minimálně třikrát scéna, že se nějaká postava otočí zády a Vy čekáte, že ji někdo unese nebo na ni vybafne, ale nestane se nic. P.s. zatímco ve filmech  tohoto žánru je to nastavené tak, že rodina do toho baráku narvala tolik peněz, že prostě nemá kam jít tady je řečeno, že jich to tolik nestálo a klidně mohly odejít jelikož jsou evidentně pracháči .  40 procent

Zakletá princezna (2018)

Na Rusáky obstojný animák sice je tam  vše od draků, obrů, čarodějnice, zlý kouzelník, mořský král , princezny nápadně podobné Ariel a jejím sestrám, ale pokud to funguje proč ne. I písně se podařily. 80 procent

Jetski (2022) odpad!

5 mladých lidi (2 ženské a 3 chlápci) slaví kdesi prázdniny tak, že se ožerou a ukradnou 2 skútry (tady pobavilo to, že to kradl zrovna ten černý) . Po cestě na sebe najíždějí a srazí se (nečekaně) a mezitím na ně útočí žralok. Než na ně zaútočí žralok řeší to, že jeden z nich píchal jednu z nich a druhé se to nelíbí místo toho, aby pomohly chlápkovi co má otevřenou zlomeninu nohy jeden si chce kamsi zaplavat pro pomoc a jak na něho útočí  žralok tak oni na něho křičí, aby vylezl z vody (jak to měl udělat nevím, když byl ve vodě). Jinak ten chlap co krvácel by to schytal jako první a dávno. Jinak režisér neměl ani na to, aby toho žraloka zabil a ta ženská skončila na jakémsi no name ostrově tak, že to taky nic nevyřeší. Abych jen nekritizoval jedna smrt mě překvapila za ni 5 procent.

Rychlá rota (2022)

Kdyby takové byly všechny filmy na Disney + tak by si lidi nestěžovaly bohužel je to jen světlá výjimka. Chip a Dale hledají Montyho, která se zadlužil mafii a ta ho unesla. Má to dobrou animaci  hodně easter egů (rozbor by byl výživný a docela by mě zajímal snad ho někdo někdy udělá) a obstojný příběh.  Menší škoda v tom, že Gedžitka, Monty a Zipp tam mají tak všichni  10 minut a hrají křoví přičemž nejvíce prostoru má Monty.  Plusové body za ošklivého Sonica a narážku na ty nízkorozpočtové filmy co parazitují na známějších což je nejspíše parodie na Asylum. 80 procent

Vrah z Instagramu (2018)

Harper má na instagramu stránky s módou jednou se jí tam nabourá hacker  co ji chce pro sebe. Pak začne vyhrožovat jí a její matce a oni s policií se ho snaží chytit. V rámci žánru nadprůměrný thriller jsou zde sympatičtí herci útočník má rozumný důvod ke svému jednání a je to napínavé.   Přemýšlel jsem i nad čtvrtou hvězdou, ale to by tam muselo být více mužských postav u  kterých by se dalo tipnout kdo to je  a policie by nesměla hrát křoví. 60 procent

Noc v Eagle Inn (2021) odpad!

Bratr a sestra jdou do hotelu Eagle Inn kde jich jejich matka porodila a jejich otec tam zmizel tak jich daly k adopci a , když jejich matka umřela oni se tam vydaly hledat svého otce. Tak se tam ubytují a nemůžou se z tama dostat a to je celý film. Je zde 5 herců vidíme zde hýbat se nábytek, zapínat se samovolně televizi a recepční se ve volném čase rád řeže nic co by jsme neviděly nikde jinde a lépe. Na to jak je to krátké tak je to i nuda zhruba 30 minut se tam nic neděje jen  jim volá ten recepční a něco jim nabízí a lekačka tam není žádná 0 procent