M*A*S*H - Jaro (1974) (epizoda)

"Nemůžete točit důstojníkem!" tak to je úplně nejvíc hláška   :-))

M*A*S*H - Zamilovaný Henry (1974) (epizoda)

"Za prvé - děkuji ti z hloubi svých úst, za druhé - nejsme na parkovišti střední školy a za třetí - jeden z nás miluje Henryho Blejka a jsem to já..."  :-))

M*A*S*H - Spodky (1973) (epizoda)

Jedna z nejvtipnějších epizod prvních sérií :-) Je z ní cítit aldovský humor.

Lidice (2011) odpad!

Tenhle film je fakt totální "what the fuck?" už od první scény. Jako začít film o jedné z nejsmutnějších národních tragédií šukačkou, to je fakt k neuvěření. Navíc nevíme vůbec kdo a s kým. Další scéna - ten co před chvilkou šukal, pustí se do rvačky s kýmsi - zabije ho. Pořád nevíme kdo je kdo. Třetí scéna - funus. Co to kurva je? A v tomhle duchu film pokračuje dál. Po dvaceti minutách už nezbylo než přeskakovat a vzhledem k tomu, že to bylo čím dál nezajímavější, film mě přestal vlastně úplně zajímat. Spíš se budu snažit zapomenout. Totální scénáristická i režijní impotence a o hereckých topornostech všech zúčastněných se raději nebudu vyjadřovat. Nedávno jsem shodou okolností koukal Vyšší princip a nutno si přiznat, že současní tvůrcové těm tehdejším nesahají ani po kotníky. I všichni mladí herci té doby, pro které to byl pro většinu jeden z prvních filmů, ne-li úplně první, hráli tak absolutně dokonale a uvěřitelně, že se mi z těch současných chce brečet. Milí tvůrcové dnešních dnů, pokud na to nemáte, tak se do takovýchto historických projektů vůbec nepouštějte a nedělejte ostudu českému národu. Točte trapné uhlazené retrokomedie, tam toho aspoň tolik nedokurvíte. Díky

Malý pitaval z velkého města - Kasař (1986) (epizoda)

Švejkující Rudla Hrušínský v roli roztomilého  bonvijána, tedy v roli ve které ho má člověk nejraděj. Mimo zmiňovanou postavu Švejka v postarším provedení, mi postava kasaře Pepy Kořána připomíná trochu film Pozor vizita, nebo komisaře Ledvinku z Adély, co ještě nevečeřela. Asi by se podobných rolí v jeho kariéře našlo víc. Nicméně Kořán nebyl jen roztomilý bonviján, na začátku je i ozbrojeným lupičem a na konci zklamaným opuštěným mužem - všechny tři podoby Rudla vystřihnul jak jinak s noblesou a mistrovstvím sobě vlastním... Klobouk dolů. Jen ten konec s nalezením druhého kumpána mi přišel dost nelogický a nepravděpodobný.

Malý pitaval z velkého města - Exoti (1986) (epizoda)

Na to, že případ opět trochu pod psa, tak skvělí herci a sranda to vyvažuje. Trochu mínus dílu je fakt, že pachatele známe už od začátku, což bere příběhu i tu poslední špetku napětí, která tam mohla být.

Mrtvý muž přichází (1995)

Idiotská katolická agitka proti trestu smrti. Ode dneška vím, že Tim Robbins je mi nejen nesympatický herec, ale i nesympatický scénárista a režisér. Těšil jsem se na dialogově vyšperkované drama, ale dostal jsem jen bezbřehou nudu už od začátku filmu. Tak bezbřehou, že mě od půlky filmu už vůbec nezajímalo, jestli se podílel na vraždě a jak moc, jestli ho popraví nebo nepopraví. Bylo mi to už šumák. Typický oscarový film... Ale Šóšingožrouti to nepochybně s velkou radostí opětkují.