Ty, který žiješ (2007)

Mám rád dobrú zábavu s filmom a umelecky hodnotné režisérske počiny- ale tu ani jedno nie je. Neviem prečo týmto zachladeným puberťákom s kŕčom v anále zo severu dávajú ceny- invencia nijaká-iba experimenty á la dajme preč pohlavie a podobné homošské nezmysly... Tak som sa už dávno nenudil... a nenadával na chorofantazijné nedotiahnuté výmysly.

Princezna se zlatou hvězdou (1959)

Všetkým čo dali päť dávam súhlas a aj ja dávam ***** . amaďarskám prdeloľubom akatusovým peanisom ako je ripo radím, abysa začali báť pomsty Komančov- títo Indiáni totiž nič nezabúdajú... a ripo-kedy si bol v Severnej Amerike keď si u Komančov pozeral tento film??

Zaostřit, prosím! (1956)

Všetkým matňákom a prdelolezom západu vrele odporúčam sa zamyslieť(a hlavou nie nejakými orgánmi)- Martin Frič nebol proti socialismu- a to, žeš to nevyšlo má veľmi zložité príčiny- najmä malomeštiactvo a zaostalosť v myslení- aj dnešní "mastňáci čo tu kritizujú tento výborný film, by si mali nazrieť do hláv- nie do predellelí, Pre Skip- a a Marthos- a --a čo by na tom súdruhovia NEMALI pustiť??? Veď práve takéto javy sme za socializmu potierali- je to malomeštiactvo, ktoré ako burina rástlo aj v socializme Martin Frič zaslúži absolutórium za tento film- a súdruhovia iste tento filmuvítali. To že český a slovenskí malomeštiaci videli v socializme strašidlo- ako ho vidia dodnes(mastňáci), je zrejmé. A Vlasta Burian v podstate,ako vieme, socializmu fandil!!! Takže TU NETÁRAJTEM SPROSTOSTI AKO VYJAŠENÍ ZÁPRDKOVIA "demokratúry"....-západnej......

Stalingrad (1993)

Je to nemastný neslaný film- pretože nemecký ohľad na túto bitku je skreslený neustálym vyhováraním sa na "generála zimu" a a iné príčiny- a nie na to, že Wehrmacht bojoval útočnú, DOBYVAČNÚ vojnu- a Červená armáda BRÁNILA svoju vlasť. A chyba- Hitler začal vojnu proti SSSR v lete 1941- a nie na jar 1942- ako píše tzv "distribútor"... ten asi vie o dejinách toľko ako hus o pive!!!

Vo imja Rodiny (1943)

Pudovkin aj tu ukazuje že je majster filmového remesla. Dobre- a pútavo spracovaná predloha Konstantina Simonova má čo povedať najmä dnešným mladým- ktorým od II. svetovej vykladajú nezmysly, ba dokonca lži...

Čekist (1992)

Rogožkin je prozápadný odpad- pracuje za peniaze západných nadácií- niet divu, že jeho filmy sú "kritické" voči Rusom a Rusku- a tak správne liberálne homologické..... A tí sralprdovia čo sa klaňajú Západu, nech si strčia kaktus do daktorého svojho maďarského otvoru a možno sa odbavia...Môžete kľudne volať s desiatnikom Vejrážkom: Kto jste tak blbí a nic nwevíte, kupte si sešitek- JÁ MÁM DVA!!!

Člověk č.217 (1945)

A videl z Vás dakto"zasahovať" tzv. stalinizmus??? Celý tento pojem je Chruščovov výmysel inšpirovaný jeho osobnou pomstou a Západom- lebo Stalin stál pevne na vlasteneckej pôde- čo sa Západu vôbec nehodilo. Tento film je dobrý- samozrejme neviem prečo by mal dakto doňho zasahovať- a tak ani nezasiahol- a do iných najmä po roku 1953 zasahovali "súdruhovia" určení Chruščovom, ktorý nakoniec rozbil celý SSSR- ni nadarmo jeho syn Sergej je profesorom na Harvarde- myslíte si, že to dostal za to že vie dačo??Nie- to je TRAFIKA... Michail Romm je dobrý- a vedel robiť filmy- a nik mu v tom nebránil. Hrôzy fašizmu sa DNES objavujuú znova- samozrejme modifikované dobou- čo iné je zničenie Lýbie, Iraku, , alebo vraždenie ruských civilov banderovskými hordami v ukrajinskej gubernii??Bol som v Donecku a viem o čom píšem...

Avatar (2009)

Videl som plnú verziu- a tá je najvýraznejšia- v kine neuvidíte plnú verziu- iba zostrih. Avatar je zážitok extra triedy- v podstate je to vedeckofantastický príbeh ktorý James Cameron vyextrahoval aj uz doteraz známych zápletok- ale jeho scenár a spracovanie filmu je neopakovateľné. Vytvoril skutočne novú formu a dimenziu filmového umenia. Dynamický a krásny príbeh- jednoduchý a ko rozprávka o dobre a zle- pričom zlo tu predstavujú zadubení manažéri akého predstavuje Giovanni Ribisi alebo zdravo po vzore USA bezohľadne fungujúci plukovník Quaritsch v podaní Stephena Langa. V podstate je to skrytá kritika na maniere neokolonializmu- podaná skutočne tak dobre, že každý si v tomto filme príde na svoje. V tomto úplnom prevedení bez strihov sa objavia aj zaujímavé detaily, ktoré v kine neuvidíte- a ani na väčšine bežne dostupných verzií.

Místo na výsluní (1951)

Skutočne mám za to, že v 30-tych rokoch minulého storočia v USA vznikali filmy, ktorým možno vravieť Pán film. Väčšinou ide o filmový prepis slávnych kníh, ako tu Dreiserova "Americká tragédia", alebo John Steinbeckove knihy, V tomto filme mladučká Elisabeth Taylorová ukázala filmové "zúbky" a svojim spôsobom odštartovala o stupeň vyššie na rebríčku svojej hviezdnej púte. Motngomery Clift bol vždy taký "zlý chlapec" a tu bol dôstojným partnerom Elisabeth. Ukazuje sa, že tzv "americký sen" je len pre Vickersovcov a Eastmanovcov v businesse. Typický moment filmu bol keď strýko hlavného hrdinu povedal že dá 100.000 dolárov (dnešných 10 miliónov) na obhajobu synovca.....George Stevens ako režisér prebral väčšinu prvkov sociálne kritiky Dreiserovej knihy a výborne ci načasoval. Kto čítal knihu iste mi dá za pravdu. V 30-tych rokoch ešte kapitalôizmus stál viac menej na výrobcoch a ich ziskoch- nie na banksteroch a burzových špekulantoch ako dnes- ani na rýchlych rotačkách tlačenia bankoviek. Dávam 5*-

Krvavá zátoka (1971)

Slabota, viac nestrácam ani slovo- a nie je to kvôli dobovosti či nedobovosti- je to pre pseudohorororákov a pičusov posadnutých "senzáciami žliaz vnútornej sekrécie..