Velký útěk (1963)

Tvl kdyby v tom táboře ještě byly ženský tak neni důvod utíkat, naopak výborný místo k přečkání války. Chlastání, sranda, sport, pohodovej personál (teda pardón dozorci). Prostě 2. světová musela bejt na pohodičku. Tak asi takovej dojem tahle slátanina vyvolává, navíc je to i docela nudný.

Království nebeské (2005)

Odporná propaganda, překrucování historie, lakování islámu na růžovo a naopak očerňování křižáků, jejichž výpravy byly až reakcí na islámské dobytí 2/3 původně křesťanského území. Lži jsou např. v části filmu, kdy Balian přichází do Svaté země, jsme konfrontováni s celou řadou historických polopravd či přímo lží: 1) Romantika mezi královnou Sibyllou z Jeruzaléma a Balianem z Ibelinu je vylhaná, stejně jako nevraživost mezi Sibyllou a králem Guyem z Lusignanu, kterého ve skutečnosti milovala a byla mu věrná. 2) Raynald z Chatillonu, francouzský křižák a templář, pradědeček Přemysla Otakara II., byl skutečně vůdcem radikální frakce uvnitř Království jeruzalémského, ale vražda Saladinovi sestry z rukou Raynalda a jeho templářů je lež. Raynald se se Saladinovou sestrou nikdy nesetkal a o údajném únosu vypráví jen jediný zdroj (příběh o Willamu z Tyre), který byl ovšem vyvrácen. 3) Postava jeruzalémského katolického patriarchy Herakliuse je totálně převrácená. Heraklius je ve filmu vykreslen jako zbabělec a prospěchář, který ke konci vyzývá obránce Jeruzaléma, aby přijali islám. Heraklius se takto nikdy nezachoval a neustále podporoval obranu Jeruzaléma proti Saladinovi. 4) Saladin nikdy nezaručil ochranu křesťanům, kteří opustí Jeruzalém. Ve skutečnosti vzal Saladin všechny křesťanské obyvatele Jeruzaléma do otroctví, byť nastavil poměrně solidní podmínky k vykoupení z otroctví. Tehdy opět zapracoval patriarcha Heraklius, který z peněz jeruzalémského patriarchátu vykoupil velké množství zotročených křesťanů. Zároveň, ale tisíce nejchudších obyvatel Jeruzaléma zůstalo v islámském otroctví. 5) Bitva u Hattinu je vykreslena správně, i to, že byla důsledkem chyb křižáků a nikoliv vojenského genia Saladina. Ostatně, Saladin v další křížové výpravě dostal strašně nařezáno a ani předchozí obléhání Montgisardu nedopadlo pro Saladina, kdovíjak dobře. Křižáci byli poraženi především, protože neprovedli průzkum a nezjistili si, že zdroje vody – řeky, ke kterým jejich armáda pochodovala – jsou vyschlé. Rozdíl byl jen v tom, že Balian z Ibelinu se bitvy účastnil a uprchl z ní před porážkou. 6) Scéna, kde Saladin zvedá na zem shozený kříž a staví ho na stůl, je pouhá propagandistická dramatizace.

Millerova křižovatka (1990)

Z řemeslnýho hlediska není filmu moc co vytknout, ale je to nudný, člověka to nechytne a nebaví. S hlavní postavou se nešlo moc sžít a to i vinou blbýho scénáře, kdy se člověk ani za čtvrt filmu nevěděl, co že je ten týpek vlastně zač.

Predátoři (2010)

Oba dva díly vetřelce vs. predátor byly promrhanou příležitostí, ale tohle je pecka. Jsem rád, že konečně přišel důstojný následovník prvních dvou predátorů. Děkuji Troublemaker Studios za chutnou porci zábavy.

Turnaj zabijáků (2009) odpad!

Mám rád akční filmy, ale tohle je fakt shit. Technický zpracování tohodle škváru sice není špatný, ale ten scénář, to je fakt urážka intelektu. Je to dementní celkově i v detailech. Lidi to tady v komentářích hodnotěj jako béčkovej film, ale tohle je urážka všech dobrejch béčkovejch filmů. Turnaj zabijáků je prostě dementní slátanina, opravdu odpad.

Útěk z L.A. (1996)

Někdy je hodnocení na čsfd fakt na facku. Tahle poctivá béčková zábava si určitě zaslouží víc. Scénka z basketbalem je dokonalá :D

Střela (1996)

Mám rád filmy z ulice a tenhle je skvělej. Syrový, realistický a přesto se u toho člověk i pobaví a zasměje. Film sice není celou dobu jízda, ale některý scény jsou ku*va-že-skvělý.

Borgman (2013)

Po dokoukání filmu jsem byl nejprve naštvaný na autora, že ze mě dělá okurku a proto jsem chtěl udělit odpad!. Film je sice technicky vzato perfektně proveden a dobře se na to dívá, ale jaksi tomu chyběl smysl. Po chvíli se mi to však rozleželo a pochopil jsem, že je to taková "Lynchovina" a smysl v tom je. Je to sice "psychodivnofilm", ale kvalitu nelze popřít.

Doom (2005)

Taková poměrně zábavná béčková blbůstka. Asi nejvíc se mi na filmu líbila úvodní znělka studia Universal, kdy logo neobíhá okolo Země, ale kolem Marsu - což je defakto i verdikt o kvalitě filmu.

Sherlock Holmes (2009)

Řemeslně zpracováno skvěle, ale nemá to ducha nebo jak to říct. Prostě mě film nechytnul a nebavil.