Planeta opic (2001)

K remakeům přistupuju obvykle s despektem. Nicméně tenhle film mě fakt mile překvapil. I když ho vidim poprvý až teď v roce 2016, tak film je stále svěží podívaná. Skvěle jsem se pobavil. A pozorovat vopičáky byl zážitek sám o sobě - bavili mě víc než o 10 let novější Zrození planety opic.

Zrození Planety opic (2011)

Tak tahle variace na opičácký téma mě vůbec neoslovila. Zrození planety opic je na můj vkus strašně uloudaný melodrama a jsem přesvědčen, že za nějakých 10, 15 let až budou filmový efekty o level dál, tak už tohle bude klasicky vyčpělej nudnej film. Efekty jsou sice digitálně moderní, ale třeba o 10 let starší Burtonova Planeta opic je má prostě lepší. Tam prostě byla zábava ty vopičáky jenom sledovat.

Černí baroni (2004) (seriál) odpad!

Mnoho recenzentů se zde shoduje, že první díl ještě celkem ujde, ale pak už se to čím dál víc nedá vydržet. Jedním z hlavních důvodů je "herecký" výkon Radka Holuba v roli vojína Kefalína - on se totiž objeví se svým retardovaným xichtem až ke konci prvního dílu a tím hned začne kazit dojem z celýho díla. To jehho přiškvírání je opravdu odpornej hnus a degraduje to nejen seriál jako celek a ostatní dobré herce, ale i odkaz pan Švandrlíka. Hanebnost.

Hooligans (2005)

Na film se dá celkem koukat, ale v žánru řadím mnohem výše filmy Football Factory a hlavně Inkognito/ID. Green street má navíc hrůzostrašný český dabing. Kterýho neumětela může napadnout nadabovat česky originální chorály West Ham United s pár lidma ve studiu, když to v originálu řve 50 nahecovanejch chuligánů? To tam nešlo dát titulky, když už to chtěj překládat?

The Corner (2000) (seriál)

Tenhle mini seriál je syrovej a opravdovej náhled do nejšpinavějšího černošskýho ghetta, hlavně do komunity heroinovejch smažek. Ta atmosféra naprostýho feťáckýho zmaru a hnusu na člověka z obrazovky opravdu dolejhá. Ale je to při tom zábavný sledovat, žádný ubulený depresivní psychodrama. Tohle by mohli pouštět na školách jako prevenci.

Cyborg (1989)

Tohle neni žádná rádoby cool akční pitomina jako Kurýr nebo Okrsek 13, jaký se dneska točej, ale syrový a brutální béčko ze starý školy. Akční scény jsou i na dnešní dobu ultimátní a je to ukázka, že i s malym rozpočtem jde dělat velký věci. Hodně lidí zde kritizuje hudbu, ale dává filmu dobrou atmosféru a dobře podkresluje bitky. Film není pro každýho, ale kdo má vztah k postapu a béčkům, ten si to vychutná. Jedinej zápor vidím ve zbytečně natahovaný finální bitce.