Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Tarantino si ma získal práve týmto filmom. Ani v jednej minúte a ani sekunde som z neho nestrhol zrak. Tento film obsahuje všetko, čo má obsahovať film pre chlapa. Sú tam výborné herecké výkony, krásna hlavná herečka, skvelé dialógy, vtipné momenty, skvelé hlášky, jedna malá intímna chvíľa a zase jedna scéna ,, asi len pre chlapov '' ( scéna, ako je Butch a Marcellus v obchode ), napínavá scéna s Travoltom a zdrogovanou Thurmanovou a vypointovaný záver. Samozrejme nemôžem zabudnúť na skvelú hudbu a aj scénu, kde Vincent a Mia spolu tancujú. Ani pri jednej scéne som sa nenudil ! Vždy si veľmi rád pozrem tento skvelý KULTOVÝ film. Aj keď budem starý senilný dedko, bude Pulp Fiction mojím nesmrteľným filmom. Dávam 5* a 120% :).

Ponorka (1981)

Ono to je dobrý film na dobrej úrovni, ale je strašne rozťahaný. 1. hodina je dosť nudná a skoro nič sa tam nedeje, ale keď je film v polke, začne to byť dosť zaujímavé a napínavé. Najlepšia scéna je tá, keď počúvajú svojho nepriateľa, ktorý ich hľadá a oni musia byť ticho a veľmi hlboko pod hladinou, aby ich nenašiel. Potom neskôr je to zaujímavé, keď majú prejsť cez Gibraltár a nakoniec sa dostanú do úplnej hĺbky. Je to dobrý a napínavý film, ale ako vravím, moc rozťahaný. Najprv som chcel dať 3* no dám 4* kvôli napínavím scénam. A dávam 75%.

Lovec jelenů (1978)

Ťažko som získal tento film. Keď som sa ho chystal pozrieť si, čakal som, že to bude niečo extra, čo som dávno nevidel, ale bohužiaľ ten pocit som nezažil :(. S krásnou úvodnou skladbou som čakal dojímavý príbeh, ktorý ma zahreje pri srdci ( nehovorím, že záver nie je smutný, ale čakal som viac ). 1. nudnú hodinu som ledva predýchal. Povedzme, že takmer 1/3 filmu tvorí len svadba, kde sú všetci opitý. 10 - 15 minút je jediná zaujímavá scéna s ruletou a ďalších pár minút má ešte atmosféru ako ,, vojnový film ''. A potom zase nič. Príbeh troch kamarátov ako sa rozlúčia a ako si zvolia svoju cestu životom. Potom vidíme kúsok osobného a zatiaľ normálneho života medzi Robertom a Meryl. Všetko sa ale potom zrúti, keď Robert zistí, že jeho kamarát Christopher robí to, čoho sa za Vietnamskej vojny strašne bál. No a potom tu máme smutný záver, ktorému som musel dať * za snahu udržať tento film drámou. Bohužiaľ, čakal som trochu iný príbeh, ktorý sa zamerá na viac scén z Vietnamu a ktorý sa zamerá na viac dojímavé scény. V tomto ma Lovec jeleňov moc sklamal. Ďalšiu * dávam za dobré herecké obsadenie a ďalšiu za krásnu ľahkú témovú skladbu a z hľadiska percentuálneho hodnotenia dávam 60%.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Veľmi smutný film o kamarátstve dvoch moc rozdielnych chlapcoch. Toto je zatiaľ prvý vojnový film, ktorý ma prinútil vyroniť zopár sĺz. Bolo mi veľmi ľúto dívať sa na ťažko žijúceho a utrápeného malého židovského chlapca. A samozrejme aj hlavného hrdinu mi bolo ľúto, najmä kvôli smutnému záveru. Už som videl mnoho vojnových filmov typu ,, koncetračný tábor '', ale tento spolu so Život je krásny sú najlepšie. Chlapca v pruhovanom pyžame by si mal pozrieť každí, kto má v sebe cit a vie sa vcítiť do toho. Tento dojemný film si zaslúži mať u mňa 90%.

Znamení (2002)

Skvelý atmosférou a napätím nabitý sci-fi triler !! Ak niekto verí na ufónov a má rád také filmy, tak doporučujem pozrieť si Znamenia. Ako som už spomenul, je tu desivá atmosféra, ktorá asi najviac sprevádza scénu v pivnici a napätie, ktoré vám premení srdce na zvoniaci kostolný zvon. No okrem toho je tu aj dobrá idea, pri ktorej si položíte otázku : Sú tu, aby sa s nami spriatelili, alebo aby nás vyhubili ? No musím priznať, že to má len malú chybičku, a to, že to bolo trochu rozťahané. Potom len čakáte, kedy bude ten geniálny a napínavý koniec. Ale aj tak, spolu s Vojnou svetov sú toto moje najobľúbenejšie filmy o útokoch mimozemšťanov. Dávam 5* a 90%.

Vyšší princip (1960)

Dosť silný film o veľkej nespravodlivosti a veľkom strachu z nepriateľa. Ak niekto miluje vojnové filmy, tak doporučujem zhliadnuť si tento. Ako jeden z mála vojnových filmov tento vám ukáže obrovskú nechuť ľudí k Nemcom. Ukáže vám, aká bola vtedy hrozná doba a ako ľudia s ňou veľmi ťažko žili. No veľmi sa mi tu zapáčil František Smolík a najviac sa mi na ňom páčilo to, ako sa snažil bojovať proti zlej nespravodlivosti. Jeden z najlepších vojnových filmov, aké som videl. Pripomína mi trochu film Cesty slávy, kvôli nespravodlivej poprave. Dávam 5* a 90%.

Smrtonosná zbraň (1987)

Dobrý akčný film pri ktorom sa nasmejete, až vám budú tiecť slzy :). Herecké duo Gibson/Glover je vynikajúce a nezabudnuteľné. Film je plný vtipných hlášok, vtipných scén, dychberúcej akcie a zopár nezabudnuteľných scénok, napr. zoskok Riggsa a samovraha z budovy :). Vynikajúci začiatok tejto skvelej série. U mňa 5*.

Nepřítel před branami (2001)

Vskutku dobrý vojnový film ktorý poukázal na to, že ľudia, ktorý bojovali v Stalingrade a obraňovali ho, neboli zbabelí a nebáli sa fašistov. Zo začiatku som nemal moc dobrý pocit s týmto filmom, no zaujalo ma to od tej časti, kde Vasilij zabil 5 nemeckých vojakov a dostal sa k sláve. Z vojnového filmu sa potom stal tak trochu romantický film, až nakoniec film o veľkom súboji medzi dvoma výbornými ostreľovačmi. Takisto veľmi sa mi páčil neľútostný Ed Harris, ktorý sa na rolu majora Königa moc hodil :). Dávam 4* a 80% .

Spalující touha (1999)

Geniálne dielo už tak geniálneho režiséra ako je Kubrick. V tomto filme je všetko, čo by mal typický Kubrickov film obsahovať : zase tu máme niečo z psychiky ( napr. scéna, kde sa Cruise s Kidmanovou vyprávajú o tej veci s námorníkom ), máme tu zas kúsok mystickej atmosféry ( rituál ), ktorú sprevádza výborná klavírová hudba ( ktorá taktiež sprevádza skoro celý film ), skvelé dialógy a dobré herecké výkony. No čo viac si len priať ? :) Rozhodoval som sa medzi 4* a 5*, no dal som 5*. Dal som 5* hlavne zato že sa o svoje posledné dielo Kubrick snažil. No aj tak som bol po zhliadnutí Eyes wide shut moc prekvapený, čo Kubrick dokázal. V zaujímavostiach som našiel moc dobré slová o ňom. A bolo to, že toto dielo daroval svojím životom. Moc dobré a pravdivé slová. Presne takto som si predstavoval koniec Stanleyho Kubricka :).

Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko (2011)

Dobrý film, dalo sa to zniesť. Len hlavný hrdina sa mi moc nepáčil. Takýchto ľudí moc nemusím ( ktorí trpia Aspergerovím syndrómom ). Týto ľudia sú podľa mňa moc namyslení, nepríjemní, takmer nepriateľskí a skoro až bezcitní ( fakt len podľa mňa, ak niekto z uživateľov trpí týmto syndrómom, tak sa veľmi ospravedlňujem, no je to len môj názor ). A ani mi tam moc nesedela rola Bullockovej a Hanksa. No dávam * za dobrého Maxa Von Sydowa, ktorý hrál príjemného a nemého dedka :). Film má dobrú ideu aj dej a ako na žáner dráma je to dobré. Rozhodoval som sa medzi 60% na 65%, no priklonil som sa na 65%, hlavne kvôli Maxovi. No najviac to tam kazí hlavný hrdina svojou nepríjemnou povahou :(.