Climax (2018)

KVIFF 2018 - Lidé odcházeli ze sálu a já jim zcela rozumím. To, co se dělo na plátně, bylo jedno velké šílenství. Chaotické a naprosto strhující. Posledních 20 minut jsem osobně chvílemi nevěděl, jestli mi taky někdo nehodil něco do drinku. Rozhodně to není film pro každého.

Když Nietzsche plakal (2007)

Nad krkolomným příběhem bych ještě (kvůli řadě filozofujících pasáží) přivřel oko. Ale něco tak špatně natočeného jsem už dlouho neviděl.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Tenhle díl ságy jsem viděl až dnes, 10 let po té, co Pomsta Sithů šla do kin. Bohužel musím říct, že kdybych si dal dalších 10, nebo 20 let čas, nic by se nestalo. Pomsta Sithů je pro mě příklad nevyužité příležitosti. Děj je šroubovaný tak, aby všechno zapadalo, ale ono to nějak nefunguje. Anakinova proměna v Darth Vadera proběhne během "mrknutí oka". Žádné hlubší psychologizování, přitom větší důraz na jeho existenciální rozpolcenost by dílu skvěle prospěl. Celý díl působí spíš jako souboji nabušená vycpávka s dojákem na konci. Nejplastičtější a nejsympatičtější postavou dílu se tak stává Mistr Yoda, který po desítkách let přikývování a sypání mouder z rukávu konečně něco předvede.