Maudie (2016)

I malý klubový filmeček dokáže vzdát hold filmovému a hereckému řemeslu. Je to teda emoční vyděrač první třídy, to se musí nechat. Kapesníky jsem raději nepočítala, ale je to naprosto neskutečný film. To co předvedla Sally, je snad na hranici možností a Ethan mě mile překvapil v roli pro něj netypické. Dva ztroskotanci na okraji společnosti k sobě najdou cestu hodně drsným způsobem. Hlavně Maudie dokázala překonat neuvěřitelný věci a s tím stavem ve kterém byla, klobouk dolů. Everett jí poskytl ty nejnuznější podmínky pro život, včetně chování a ona mu přesto dokázala otevřít srdce, milovat ho, rozdávat radost a štěstí prostřednictvím nádherných obrázků. A hlavně být štastná i v takových šílených podmínkách. Jaký to kontrast k dnešní konzumní, rozežrané společnosti, která už možná ani neví, co to štěstí je!!!

V pasti - Epizoda 2 (2016) (epizoda)

Další zasněžené, studené krimi drama ve stále oblíbenějších mini sériích na ČT2. Hlavní hrdina Andri tedy není bůhví jakej sympaťák. Moc toho nenamluví a sraček má poměrné hodně, hlavně v osobním životě. Ani se mu nedívím,že raděj tráví čas ve vánici a řeší dost nepříjemnej případ, který nevěstí nic dobrého. Jeho EX si domů přitáhne amanta a chce, aby s ním Andri dobře vycházel a hned ho zatáhne do celé rodiny včetně dětí. To je teda dost přes čáru, takže Andrimu nezbývá než zatnout zuby a zakousnout se do podivného trajektového případu, kde je osazenstvo příjemné, jak puštěnej plyn a všichni se můžou strhnout, aby pomohli. Takže jsem velice zvědavá , jak tenhle islandskej nářez dopadne.

Dokonalý šéf (2015)

No tak nechtěla bych dělat pod takovým magorem, ale to asi ti kuchaři, co pasou po buclatých hvězdičkách musí být a obětují tomu vše. Ale jinak fajn filmeček, pěkně se na něj koukalo. Hlavně ty prasárny co tam kuchtili, to nemělo chybu. Příběh celkem obyč, ale herci příjemní a Bredláč se asi naučil vařit!!! Která ženská by si od něj nenechala uvařit? A Rhys mě docela potěšil, že nebyl za úplnýho parchanta a Bruhl jako vždy kouzelnej. Mňam mňam :).

Wind River (2017)

Tohle nemělo chybu, Jeremy je tady prostě úžasnej a měl by dostat zlatýho plešounka. Atmosféra nepopsatelná, pomalejší tempo vyhovuje a poslední půlhodina mě odrovnala. Caveuv hudební podkres vše jen umocnil. Drsný obraz života indiánů v ještě drsnější krajině, kde mocnou silou zasáhne zločin a povolí uzdu emocím, jinak skrývaným. Jak řekl místní polda" každý je tu sám za sebe". Pro agentku Elizabeth z Las Vegas, hodně velký šok a srovnání s realitou. Ve Wind River se záchranka nevolá, buď je člověk silnej a má vůli žít, anebo má prostě smůlu. A pokud ho tíží zločin a narazí na lovce, je možné že ho pustí a dá mu možnost zachránit se, ale pozor je mazaný, jak liška. A ve zdánlivé záchraně se skrývá smrt.

Český slavík Mattoni 2017 (2017) (pořad) odpad!

Omlouvám se, ale musím být fakt hodně neomalená. Vrchol českého hudebního nevkusu graduje do vesmírných rozměrů. Ukrákaná Bílá, která by si jinde ani neškrtla, vypatlanej tupej Kabát dobrej, tak akorát pro solviny ze Šmeralek. A Gott, kdysi býval velkým umělcem, to nemůžu popřít, jeho tvorba v 70 letech, byla hodně dobrá, ale mám pocit, že tyhle časy dávno odvál ne vítr, ale uragán. A my jsme se zasekli u komunistickýho tajtrlíka Davida. To je k poblití. Přitom jsou tu výborní mladí umělci, kteří zaslouží šanci a pozornost. Myslím, že za dvacet let to pořádí bude pořád stejný. A Sokol nemá zapotřebí takovej hnůj moderovat! Ovšem pozor! Mattoni (už není), asi hodně dobře sponzoruje!!!!!

Pod jedním nebem - Epizoda 2 (2017) (epizoda)

ČT2 opět boduje s další vynikající minisérií. A opět potvrzuje, že je nejkoukatelnějším programem. Druhej díl přitlačil na pilu a atmosféra pěkně houstne. Larsík se pěkně vybarvil a ukázal, že není žádné jehňátko. Pomalu se rozkrývají příběhy všech zúčastněných a uvidíme, jak to všechno dopadne. Herecky výborné a hlavně neokoukané tváře jsou příjemné.

Sněhulák (2017)

Knížku jsem nečetla, takže nemůžu srovnávat. Každopádně myslím, že si film takové nízké hodnocení nezaslouží. Atmosféru studeného Norska a jeho zvláštní naturel vystihl Alfredson skvěle. Šedá obloha, těžká mračna ze kterých se neustále sype sníh, obnažené domy, do kterých je vidět, jak do výloh v obchodě, anebo morbidní samoty, které vyloženě svádí ke spáchání nějakého toho zvráceného zločinu, vyšinutým vrahem, toho si divák užije habaděj. Je to krásná země, ale žít bych tam asi nechtěla. Herecké obsazení vcelku povedené a velké díky za Dencika, jehož slizouni jsou parádní. Fassy zvládl Holea dobře a cílem bylo natáhnout do kin diváky na hvězdné jméno. Nicméně stále mám neodkladný pocit, že kdyby se na filmu podíleli tvůrci oddělení Q, nebo Jensen a film se osázel jeho oblíbenými koňmi ( Kaas, Thomsen, Pilmark....) mělo by to asi ještě úplně jiné grády !!!!

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Kůůll vymazlená pozérská záležitost Guye Ritchie, na zpravení očka. Sošní urostlí hošíci předvádí svá Ega ve velkém stylu.Těžko se jim odolává, hlavně Armiemu, ten jeho roztomilej neurotik je k sežrání. A slečny, jak sen se samozřejmě líbí všem. Šedesátá léta na vás přímo dýchnou spolu s parádním soundtrackem. Suchý humor je značně protřepán, ale nemíchán. A technické vymoženosti CIA kontra KGB vyloženě baví a ta honička dederonských popelnic hned ze startu nemá chybu.

Životy těch druhých (2006)

Některé věty z filmu vám ulpí v paměti a nemůžete je vyhnat, tak jako některé scény z filmu. Musím citovat! "Dreymane! Zátah zkončil, dostali jsme špatné informace. Promiňte." Kdo viděl moc dobře ví. O scéně k těmto větám mluvit ani nemusím. A další! " Dreymane měli jsme Vás podchyceného celou dobu. Máte plný byt štěnic, podívejte se za zásuvky. Víme o Vás všechno, úplně všechno. I to že jste pořádně nedokázal naši malou Christu uspokojit v posteli!" Tohle dílko mě fakt rozbouralo a jsem ráda, že je to doufám pryč. Protože u nás to nebylo jiný. I když odposlechy jsou stále v modě a navíc nás hlídá satelit!!!

Dunkerk (2017)

Výborně odvedená filmařská práce, hudební stránka též úžasná. Ale na pět hvězd to není. Připomíná mi to spíše dokument. Chybí tomu příběh a emocionální linka. Člověk při tom fofru nemá čas udělat si bližší vztah k některému z hrdinů. Možná žabožrout, který chtěl přežít a nasomroval se k Britům a části pomohl z potápějící se kocábky, aby v zápětí na další byl jako první obětován, protože byl podezřelej. A vyplatilo by se mu, kdyby šel jako první. I tak v kině slušná podívaná a krásné záběry. Tik, tak......