Starfighter - Sie wollten den Himmel erobern (2015) (TV film)

Nečekaně milé překvapení v podobě TV Německo o sobě a svých stinných stránkách po válce v letecké aféře Luftwafe. A samozřejmě se v tom smočili Amíci, kteří kšeftovali s kisnama co se jim moc lítat nechtělo, ale padání jim šlo parádně. Těch nesmyslně zmařených životů mladých, nadaných pilotů, kteří údajně chybovali při letu, to člověk jen čumí.. Samozřejmě se vše tutlalo, nebýt vdovy Harryho, která to dotáhla k soudu a zažalovala tu príma americkou firmičku Lockheed, která si libovala v aušusu. A Němcům to bylo celkem šumák a celkem vysoké ztráty kvalitních pilotů přehlíželi ve velkém stylu. Luftwaffe teda vdově pěkně zatápěla, neštítíla se jí obvinit z kde čeho, jen aby si zachránila prdel. Nakonec Amíci solili, ale co z toho, když zmařené životy pilotů už nikdy nevrátí. V Německu se k odpovědnosti dodnes nikdo nepřihlásil. Výborné herecké výkony, hudba, kostýmy i atmosféra 60-70let na úrovni. Němci v poslední době točí výborné filmy.

Úkryt v zoo (2017)

Není to zrovna extra silnej film, ale přesto se mi hodně líbil. Musela jsem sice protrpět začátek filmu, protože nesnáším zabíjení zvířat. Původně mě právě tohle hodně odrazovalo, ale režisérka byla celkem milosrdná. I když scéna s ptákem je hodně nepříjemná. Jessica je tady skvělá, role jí vyloženě sedí a Daniel v roli prohnaného nácka parádní. Vlastně jejího manžela úplně zastíní. O Polsku se toho z válečného období zase tolik nenatáčí, takže je potřeba ukázat, že to neměli vůbec jednoduché a byli hodně stateční. Viděla jsem Katyň a to jsem jen zírala, to byla hodně silná filmová výpověď. Paradox je, že Češi Poláky moc nemusí. I když nás pojí v jistých dobách stejné osudy. Milé je, že ČR opět figuruje v natáčení. Známé herecké tváře, lokace, to potěší.

Panenka (1980) (TV film)

Tohle je další TV věcička na kterou se nezapomíná. Dneska si to zase opráším, jako holka jsem si myslela, že je to natočený v Americe, působilo to na mě děsně zápaďácky. A Šulcovou jsem měla nějakou dobu za pěknou mrchu, ta se jí teda moc povedla. Trpěla jsem s Abrhámem. Dudek se toho i v tak nepřijemné době nebál a zariskoval a vyšlo to skvěle. Parádní kriminálka s parádními herci a atmosférou a nemůžu nezmínit svého oblíbence Cupáčka, ten je úžasnej všude.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Hezky se na to koukalo, moc pěkně udělaný. Hrabák byl borec, občas by se hodil na vylepšení rozpočtu.Nečar byl takovej dobráček co se klidně nechal utáhnout na dobrej štrůdlíček. To čarování v kuchyni by se taky šiklo. Ovšem trochu mě tam rušil Redmayne, který se šklebil, pitvořil a podivně pohyboval,jako by byl postižený,čímž mi stále připomínal jiný film. Doufám, že se takhle nebude projevovat i nadále. Mám ho ráda a nechtěla bych, aby dopadl jako Depp.

Vražda ing. Čerta (1970)

Na tohle je třeba se dívat sytý. Bohdalka v kuchyni řádí, jak zjednaná a vaří neskutečný dobroty a Menšík požírá s takovou chutí vše co mu přijde pod ruku, až máte pocit, že praskne. Ale vůbec se mu nedivím. Ovšem ohlodávat nožičky od nábytku a požírat rostliny, to už je trošku moc. Tohle se Ester moc povedlo. Bohdalka s Menšíkem jsou k sežrání, mezi něma to jiskřilo vždycky a v tom kouzelném bytečku je radost se dívat, jak se špičkují.

Specialita šéfkuchaře (1999) (TV film)

Maximum proměněné na minimu. Komorní hororově laděná kulinářská podívaná s parádním Lábusem z kterého mi chvílemi běhal mráz po zádech. Příběh jsem nečetla, takže jsem jen zírala.

Krutá romance (1984)

Ruské sladkobolné romance devatenáctého století miluji. Tahle je z mých nejoblíbenějších.Ta atmosféra je nepopsatelná. Zasněná Volha, nádherná Larisa, charismatický lamač dívčích srdcí Michalkov v tom svým šarmantním býlím vohozu za doprovodu cikánské kapely s hlasem Moravce je ďábelskej a nedá se mu nepodlehnout. O lokacích, výpravě a hudbě ani nemluvím. Pro mě napořád krásnej a dojímavej zážitek.

Pustina (2016) (seriál)

Uf, uf to je teda něco. Sjela jsem to naráz, od toho se nedalo odejít a ještě teď na to myslím. Parádní psychologické drama podkreslené zločinem. Tak silná věc u nás nevznikla léta. Až drásavý nástin obce Pustiny a obyvatel v ní. Neutěšená krajina, psí počasí, šlapky, feťáci a ne zrovna vřelé vztahy komunity se zažerou pod kůži, jako žiravina. Hodně realistické a syrové pojetí ohlodává na kost. Na nějaké pozitivum zapomeňte, možná tak Karfík byl za hodnýho vořecha a finální scéna Kláry s otcem, jinak je to bezútěšná jízda zuboženým severem. Asociální magor Dušek a postupem času udolaná Stivínová jsou naprosto skvělí. A nemůžu nezmínit Špalkovou, ta mě teda nehorázně lezla na nervy, ale tak to mělo být. Studené a přesto plné emocí. O pasťáku a jeho chovancích ani nemluvím, scéna s vylepšeným papáním pro policajta, mě pomalu dohnala na WC. Takže tohle je potřeba a nutnost vidět. Kdyby to šlo dám těch 12 lvů Pustině.

Barva vítězství (2016)

Amerika byla, je a bude rasistická. Tady je jasně ukázané, že nebyli o nic lepší než nácci, pokrytci toho největšího zrna. Tohle je ostuda, jak takhle talentovaného člověka, s takovými zásluhami odkopli, jak kus hadru. A uznání se mu dostalo, až po smrti. Pěkně mě to nakrklo a jestli to byl záměr filmu, tak se mu to fakt povedlo. Jo Amerika země snů :-)!!!!

Doktor Strange (2016)

Jak moudrá Tildička uštědřila lekci nabubřelýmu egu protivnýho Benedicta. Nemůžu si pomoct, ale on se na takové role nehodí. To Mads je jiná káva, mohl dostat více prostoru. Pěkné triky, ale jinak pořád to samý dokola. To Ant- Man byla daleko větší zábava.