Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Když jsem viděl první hodnocení, tak jsem si říkal, že tohle bude asi průser. Později šlo hodnocení sice nahoru, ale komentáře byly spíše negativní, takže jsem očekával spíše zklamání, ale naštěstí jsem nadšen. Čert vem, že tam chybí krev a má to méně hlášek, než předchozí díly, já jsem si film užil. Film má skvělé akční scény a hlavně na finále jsem čuměl z otevřenou hubou. Jediná výtka je pro mě jen trošku odfláklý souboj mezi Slyem a Gibsonem (skvělý záporák) s tímhle musím souhlasit. Omladina nebyla zase tak hrozná jak jsem čekal, měla určitě slabší chvilky, ale i mnoho těch silných. Antonio Banderas mě pobavil, stejně jako Wesley Snipes z narážkama na svůj osobní život. Ještě musím zmínit Harrisona Forda, který je opravdu skvělá náhrada za nenasytného Willise. Sečteno a podtrženo: Není to sice nejlepší díl, ale správného akčního fandu, který má rád osmdesátky tento film musí potěšit. 9/10.

Scary Movie 5 (2013)

Popravdě jsem to čekal ještě horší, než na to nakonec bylo. Z prvními třemi díly se toto nedá srovnávat, ono vlastně kdybych nevěděl, že se jedná o Scary Movie, tak bych si myslel, že sleduji nějakou jinou parodii. Nejvíce mě pobavila parodie na Evil Dead, opičák Caesar a gangsta Snoop Dogg. Jinak jsou vtipy průměrné a nebo vyloženě trapné. Anna Faris mi chyběla, ale Ashley taky v pohodě :) 4/10.

Animal (2014)

Solidní horor o jedné pěkně vypadající příšeře, která touží po lidském mase. Film je krátký a tak pěkně odsýpá, herci jsou v pohodě a dokonce na mě zapůsobilo i pár lekaček. Za mě spokojenost a pokračování bych se vůbec nebránil. 6/10.

Věřte nevěřte (1997) (seriál)

Tenhle seriál mi v mládi dokázal nahnat pěknou hrůzu, před nedávnem jsem se rozhodl že si pár dílů připomenu a nostalgicky zavzpomínám. Samozřejmě to na mě nepůsobilo tak jako před lety, ale atmosféra je stále skvěla, prostě jí tento seriál má svou. Jediné co mi na seriálu vadí, je to že pointa příběhu se dá odhadnou po pár minutách, ale to je naštěstí vše. Pokud bych se měl vyjádřit jestli věřím, že se příběhy skutečně stali, tak je to tak napůl, přece jen tam jde hodně vidět fantazie scénaristů. Určitě bych se nezlobil, kdyby byl tento seriál restartován, za těch pár let by mohlo být na světě mnoho nevysvětlených příběhů.

Oculus (2013)

Na tento horor jsem se moc netěšil, trailer mě nezaujal, těšit jsem se začal až když místní uživatelská hororová elita hodnotila tento horor vysokým hodnocením a já s ní musím naprosto souhlasit. Přiznávám se, že jsem po dlouhé době cítil příjemné mrazení v zádech. Snímek má skvělou atmosféru a hlavně příběh, který graduje v poslední půlhodince. Prolínání dvou časových rovin mi sedlo a dodává to snímku určitou originalitu, která v tomto žánru nebyla velice dlouho. 9/10.

Zátah 2 (2014)

Akčňárna, která těžko najde tento rok konkurenci, přesto jsem po všech těch skvělých ohlasech čekal ještě větší nářez, ale to bych chtěl asi moc. Filmu podkopává nohy délka, která je pro mě osobně vyplněná velice nudným a nezajímavým příběhem, tady si Evans přece jen naložil trochu více, než by bylo zdrávo. Naštěstí když člověk vydrží dočká se odměny v podobě poslední čtyřicetiminutovky, která je opravdu nářez. Opravdu nevím, kdy naposled jsem viděl takhle skvělou choreografii. Hammer girl se svou scénou v metru u mě vede na plné čáře, ale i takové finále si pouštím ještě do teď. Na plný počet to sice není, kvůli nudnému příběhu, ale i tak si tento kousek ode mě odnáší nabušené čtyři hvězdy. 8/10.

Crush (2013)

Ach jo, proč mě nikdo takhle šíleně nemiluje co bych já za to dal :D Ale teď už vážně. Na film jsem se podíval jen kvůli Crystal Reed, kterou mám rád z Teen Wolfa a podle hodnocení jsem nečekal žádný megafilm, takže se dá říct, že jsem spokojen. Příběh o ošklivém káčátku, které se nám bláznivě zamiluje tak, že kvůli tomu začne vraždit všechny holky, které se na jejího vyvoleného podívají jen koutkem oka. Tak to tedy aspoň vypadá, ale spoilerovat nebudu. Takže nic nového opravdu nečekejte, ale pokud chcete light teen thriller na nedělní odpoledne tak hurá do toho. 5/10.

Liga spravedlivých: Záchrana světa (2013)

Jelikož k nám v zimě 2014 dorazí seriál Flash, rozhodl jsem se, že se na něj navnadím tímto snímkem a docela se to povedlo. O snímku jsem si nic nezjišťoval a tak jsem byl velice překvapen příběhem, který se velice povedl. Děj zasazen do jiné reality byl skvělý nápad, realita je pěkně temná, tak to snad v komiksech umí jen DC. Máme tu pár pěkných akčních epických scén, desítky hrdinů a pana Waynea, ale tentokrát trošku jinak. Komiksový fanda by měl být potěšen 7,5/10.

Batman: Návrat Temného rytíře, část 2. (2013)

Já moc na tyhle komiksové animáky nejsem, mám rád spíše filmové komiksy. Ale po tomhle snímku to vypadá, že se o tyto animáky budu zajímat více. Batman je a vždycky bude má nejoblíbenější komiksová postava a nenapadlo by mě, že by mě dokázal zaujmout i ve kreslené podobě. Stalo se. Snímek má skvělý příběh, skvělou akci a je snad ještě temnější než Nolanovi snímky. Scény z Jokerem patří mezi top scény a určitě překonají konečný souboj ze Supermanem, který je, ale také top a trošku navnadí na chystaný snímek Batman vs Superman. Nesmím ještě zapomenout na skvělou hudbu Christophera Drakea, která se poslouchala opravdu dobře. Chci více takových snímků. 10/10.

The Shins - Simple Song (2012) (hudební videoklip)

Opět song, ke kterému mám vztah díky seriálu How I Met Your Mother, tentokrát se jedná o scénu, kdy matka poprvé přichází na scénu.