Půlnoční vlak (2008)

Dobrý horor. Nemluvný vraždící maniak, hutná atmosféra londýnského metra, jatka. Ale není to dotažené. Přechod mezi temnotou metra a světlem všedních dnů mohl být výraznější, nicméně postupná dominance temnoty nad vším ostatním v životě hlavního hrdiny je natočena vcelku dobře. Film má samozřejmě i pasáže, které mohly být vynechány - poodhalení vrahova soukromí mohlo počkat nebo vůbec nepřijít, vysvětlení také mohlo být jen symbolické a ne tak přehnaně didaktické. Další věcí je užití laciné CGI (nebo to tak alespoň působí). Jsem raději za pořádné efekty s modely a maskami, protože nyní si budou lidé myslet, že v kaluži krve se uvidí. Nebýt Jonese a Coopera, byly by to asi jen 2,5 hvězdy.

Interview (2014)

Tento film je skvělou satirou a zároveň vražedně zábavný. Samozřejmě, že se najdou tací, kteří fekální humor a sprostá slova v komedii nevyžadují, ale zde to bylo naservírováno tak, že to vůbec nevadilo. Seth Rogen byl slušný, Randall Park výborný, ale největší zásluhu na tom, že jsem si potrhal bránici, má James Franco. Jeho naivní čistá postava mě rozesmávala od samého začátku až do úplného konce. A proč ještě se na film podívat, když ne pro legraci? Minimálně proto, že uvidíte obřího oranžového psa s černými pruhy, který má brýle s nočním viděním.

Osamělý jezdec (2013)

Mírně podprůměrný pokus o "piráty" divokého západu. Při pohledu na Johnnyho Deppa není o čem pochybovat - rudý bratr jménem "zmatený vrabčák hledá pomstu". Výprava vcelku zdařilá, ale příběh předvídatelný už od doby, kdy se pan Cole nemůže dočkat příjezdu vlaku do stanice, zatímco padouch nachází v podlaze vlaku cestu na svobodu. Ale co může jeden čekat od Walta Disneye? Tento film bude zábavný zejména a možná jen pro fanoušky Pirátů z Karibiku. Ale ta nekonečná délka filmu je absolutně nepochopitelná a v posledních 40 minutách neúnosná. Dávám dvě a půl.