Temný dům (2020)

Misteriozni? Mozna. Napinave? Trochu. Horor? Vubec. Tak trochu sequel k Hracum se smrti s tim, ze jeden z protagonistu je Ted Bundi. Ale v originale aspon pribeh daval smysl. Zde mi to spise prislo jako psychoanalyza zeny trpici depresemi nebo ptsd. A pointa? There is nothing... za dobry vizual a zvuk 60%.

Zahulíme, uvidíme 3 (2011)

Film na motivy  Vanocniho pribehu o ukradenych Vanocich s durazem na tradicni rodinne hodnoty - takova socialni mydlova opera. Co ovsem stoji za 4 hvezdy, jsou epizody s NPH, Santou ala Vanoce pro Irak, a cela silena jizda tatky na rodicovske... Film se take da doporucit vsem, kteri chteji konvertovat z judaismu na krestanstvi. 65%

Muž, který věděl příliš málo (1997)

Vynikajici komedie plna omylu.. takove vylepsene 4 vrazdy staci.. perfektni dialogy, skvela zapletka a uzasny Bill Murray. 90%

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Takovy stereotypicky cesky muz o ctyrech polohach a hlavne ty zeny... vsechny do jedne bez charakteru, jen loutky, ba dokonce objeti jejich vlastniho pudu plodit deti.. copak neni mozne natocit film o necem jinem nez o snaze lidi se rozmnozovat anebo se usazovat? bylo mi ouzko z ceskeho filmu.. 40%

Život pod vodou (2004)

Andersonuv Baron Munchausen a Le Monde du Silance v jedom.. kdo ma rad surrealismus, absurdno, Jacquesa Cousteaua a Billa Murrayho, bude mit rad i tento film. K tomu uzasny hudebni doprovod. 85%.

Slečna bestie (2020)

Zapletka je v teto dobe jiz dost ohrana, ale zasadit ji do vyvrazdovaciho masakru a jeste s obrem ala Mike Myers, ktery je navic nekompromisne vtipny, to stoji za to. Urcite musim vyzdvihnout i vrazdy samotne. Na komedii je 10 dobry pocet a zpusob jejich provedeni je take velmi rozmanity, nekdy az exoticky.. hlavne za ne a Vince, ktereho se opravdu budete bat (zejmena, pokud jste jiz videli Brawl in Cell Block 99) hodnotim 70%..

Čas (2021)

Po shlednuti se i ja citim o 50 let starsi.. a to to tak hezky zacalo.. do pulky docela napinave a zajimave scifi drama thriller, ale ten konec uz byl dost banalni.. a hlavne zbytecny.. jako tento komentar. 65%

Nikdo (2021)

Velice osvěžující! Skvělá choreografie, kamera, ale hlavně super hlavní hrdina. Samozřejmě, že příběh je značně předvídatelný, ale je okořeněný zajímavými postavami a zejména je dost vtipný. 85%.

Památkáři (2014)

Velmi se mi zamlouva rezie pana Clooneyho a ani tento film neni vyjimkou. Tym odborniku na 6 muz umeni vyslan na zachranu kulturniho dedictvi lidstva byl famozni, i kdyz zadny z protagonistu nemel vice prostoru. Pribeh silne dojemny, prestoze hruzy valky byly prezentovany jen skrze naznaky a alegorie. Mile dialogy a vsudypritomna nadsazka z filmu dela prijemnou a lehce stravitelnou komedii. 75%.