• Krátkometrážní

13. komnata - 13. komnata Kuby Ryby (2024) (epizoda)

Té krásné chlastací klubové doby jsem se zůčastnil a ráno do práce. Už je to pryč, většina diskotéka zkrachovala. Je záhadou proč nová generace "sněhových vloček" alias "kukel" přestala pít. Ke shlédnutí na https://www.ceskatelevize.cz/porady/1186000189-13-komnata/224562210800012/

Ohrožená Amazonie - Mokřady (2024) (epizoda)

Pěkné jak to má homo economicus spočítané - zisky z oblasti na turistech jsou sedm milionů dolarů ročně a ztráty jaguáry jsou jen 300 tisíc ročně. Než oblast shoří. Generace, která zničila planetu by měla mít heslo "po nás sucho". K vidění na  https://www.ceskatelevize.cz/porady/15000935566-ohrozena-amazonie/222562269170002/

V karavanu po Polsku - Epizoda 6 (2024) (epizoda)

Říčky v Polsku nejsou uměle napřímené jako u nás, klikatí se a jezdívali jsme zde na dvojkajacích. V Poznani jsem běžel maraton ještě před rekonstrukcí fotbalového stadionu, která mě ohromila. Trochu připomíná stadion FC Porto. Staropolská kuchyně je neskutečná. Ke shlédnutí na  https://www.ceskatelevize.cz/porady/15556873703-v-karavanu-po-polsku/223544160300006/

Odhalené Jordánsko (2023) (TV film)

Pousti zeme. Pet procent krestanu to je skoro jako u nas. Shledl jsem prvni dil na televizi Prima Zoom.

Všechno dobře dopadne (2022)

Náhled do mysli včelařů a náhled do praktické včelařiny. Ze všech aznamenaných "mouder" se mi nejvíc líbilo "Lidi si pořád myslej, že nejsou součástí přírody a proto to tak vypadá",  "Stav včelstev odráží stav společnosti", nebo "Bylo by to takové neštěstí, kdyby lidstvo zahynulo? Země by si konečně mohla vydechnout" Zajímalo by mě, jestli je to u včel podobné jako v jiných komunistických totalitních společenstvích jako třeba u mravenců. Zde každý dostane co potřebuje, když má hlad, ale nepracující by byl rychle odhalen. Dokonce mravence zraněného v boji odtáhne "záchranná služba" zpátky do mraveniště, kde se může léčit. Zde v dokumentu se objevila včela, která se vyvázala ze systému, ale měla hlad a šla do úlu loupit. "Je jako lidi" komentuje to včelař. Potěšil výstup Brabence.

Hledání J. A. Pitínského (2024) (TV film)

Vykreslení Pitínského alias Pitína jeho okolím jako plachého člověka, kterých je nedostatek mě připomnělo typ muže, který je pro většinu žen nejatraktivnější. Jsou to muži silní, dobře vypadající, inteligentní, něčím zajímaví a úspěšní a zároveň působící nehotově, nezrale. Mimochodem pro muže jsou atraktivní ženy hezké, veselé a citlivé, ale dávající najevo úzkost a potřebu opory. Po Pitínským ženy šli a je u něho patrná láska k divadlu a městu střední velikosti poté co byl přesunut do periferní oblasti Jeseník a vrátil se do Brna. Čekal jsem více zábavných historek typu "Po několika inscenacích Pitín  z ničeho nic zmizel, dal výpověď a rozplakala jsem se". V dokumentu promluví i jeho dcera o svém dětství. Když ji otec vzal do divadla napadlo jí "Já myslela že chodí do práce a on si takéjenom hraje". Ke shlédnutí na  https://www.ceskatelevize.cz/porady/15790373095-hledani-j-a-pitinskeho/

City World (2012)

Takový sled obrazů a záběrů, které autor považuje za esteticky pěkné, zajímavé, působivé, něco vypovídající. Jen ty leklé ryby jsem skoro nedával. Ke shlédnutí na Dafilms.cz

1975: Rudí Khmerové, noční můra začíná (2015) (TV film)

Dokument na Čeké televizi zdařile ukazuje kde se Rudí Khmerové vzali a vyprávěním obětí, kteří patřili k těm privilegovanějším, ukazuje mrazivé detaily.