• Krátkometrážní

Na doraz (2017)

Přímočarý film má jednoduchou zápletku a udržuje si napětí. Večer strávený na silnici s ne moc sympatickou hlavní hrdinkou.

Jesse Stone: Ztracená nevinnost (2011) (TV film)

Je znát, že jde o televizní film (takže trochu utahané). Musím přiznat, že Tom Selleck alias Jesse Stone má své charisma, i když takové staromilské. Držíme mu palce, jak zjišťuje nové a nové informace a jde vytrvale za pravdou. Naštěstí se neplácá ve vztazích, jak je běžné u českých detektivek. Prostředí filmu je běžné americké město, chyběl mi anglický venkov jako pozadí britských detektivek.

Awaken the Shadowman (2017)

Není to zrovna scénář, který tvůrce piluje několik let. Ještě to mohl zachránit nebéčkový režisér. Dramaturg jakmile si přečetl, o jaký škvár jde, radši nedorazil. Snímek se možná chtěl zavděčit několika typům diváků, ale dovedu si představit jak ho sleduji v prázdném kině s třemi diváky. Kdyby se tvůrci zaměřili jen na žánr horor, mohli nám alespoň dráždit nervy a znejišťovat o reálnosti zobrazovaného. Takto jde o spolehlivý uspávací prostředek.

The Sound (2017)

Když to skončilo, hned máte lepší náladu, že je konec. Působí to jako ztráta času. Jedna scéna měla snad deset minut. S duchem, ale bezduché. Fanouškům hororu bude možná chybět větší hororová hrůza nebo krvavé scény.

Kryštof Kolumbus a jeho mapy (2012) (TV film)

Není to žádný konvenční portrét Kolumba a jeho doby, ale živě a poučně natočený dokument. Fanoušci cestování si přidají hvězdu navíc.

El guardián invisible (2017)

Stručně obsah: Na břehu řeky je nalezeno zavražděné tělo mladé ženy. Vyšetřování vede inspektor Salazar. V rodném městě zavražděné je mnoho duchů minulosti. Příběh by podle mého názoru mohl být konstruován lépe a stopáž 2:09 hod. mohla být kratší. Ještě po hodině a čtvrt detektivové stále tápou, než najdou stopu s moukou. Vizuálně styl noir, dokonce i postelová scéna je ve tmě. Počet vražd velkorysý. Krajina líbezná, ale nevěděl jsem, že ve Španělsku tolik prší (samozřejmě hlavně na pohřbech) a mají tam tolik lesů. U nás už by musely být povodně. Scéna s nahou inspektorkou ve vaně podtrhuje podprahové erotické jiskření filmu. V závěru je na poradě detektivů shrnut a vysvětlen motiv pachatele.

Přetížený mozek (2016) (TV film)

Informace v této oblasti bádání jsou stále lepší, ve srovnání s knížkami o mozku, které jsem četl před patnácti lety.

Velká válka (2014) (seriál)

Výborně zpracovaný historický materiál o duchu tehdejší krvelačné doby. Naštěstí jsou všechny postavy ve filmu již mrtvé a doufejme že nevstanou jak v hororu.

Zrezivělá krása (2011) (seriál)

Zaujali mě bratři Kleinové jako součást mě bakalářské práce o průmyslové revoluci a jejímu vlivu na krajinu ve vybraných oblastech.

Wind River (2017)

Westernová naturalistická pochmurná detektivka Wind river spojuje skutečný a mytologický svět. Snímek stojí na věcnosti dialogů a krásných obrazech rozlehlé mrazivé přírody a mladou agentku FBI Jane Bannerovou, která se dlouze seznamuje s životem uzavřené komunity. Jejím ochráncem se stává Cory. Další postavy působí jako vedlejší. Tím se na vedlejší kolej odsouvá i dějová linka znázorňující chudé podmínky amerických indiánů (avšak sociálně politický obraz v závěru čistý thriller ruší). Naštěstí je zde ještě zápletka, k jejímuž rozuzlení dojde předčasně. Závěr je podle mě trochu doslova přestřelený.