• Krátkometrážní

O pár pátků zpátky (1976) (pořad)

Repriza po desetiletích tento čtvrtrek na České televizi 3.

Zahrajte tu moji (1992) (pořad)

Pořad byl reprízován tento čtvrtek na České televizi 3 po třiceti letech.

Školní poklad (2020)

Ulicni humanisticke drama o dennich trampotach ditete. Pocta desitkam milionu deti, ktere pracuji, aby uzivili sebe a svou rodinu. Publiku se ukazuje jak temny je svet. Zvraty filmu vedou k deziluzi. Film se casem stava dramaturgicky monotonnim jako kronika.

Hudba, která ovlivnila Boba Dylana (2008)

Každý kdo se zajímá o Boba Dylana by si měl dokument pustit. Rozhovory jsou dobře vybrané a je tu mnoho archivních záběrů a písní. Písniček mohlo být i více. Americkou country nepovažuji za kýčovitou a sentimentální, ale český folk je mnohem lepší. Na jednom z koncertů Boba Dylana v Praze jsem samozřejmě byl.

Život je hra: sto let Zdeňka Matějčka (2022) (TV film)

Knížky Zdeňka Matějíčka jsem rád četl. "Dokázal být naprosto soustředěný jen pro vás". Historka s výpravou dětí na švestky pro zavařování je geniální. Dokument je kde shlédnutí zde:   https://www.ceskatelevize.cz/porady/11819684773-zivot-je-hra-sto-let-zdenka-matejcka/

Neapol - život pod vulkanickou hrozbou (2021) (TV film)

Půl hodiny na evakuaci tří milionů obyvatel je dost málo. Kalder je na světě jen 18 a jejich výbuchy jsou mnohem ničivější než ze sopek. Wikipedie: Campi Flegrei (česky Flegrejská pole nebo Planoucí pole je název vulkanické kaldery o průměru 13 kilometrů, nacházející se západně od Neapole nad Neapolským zálivem. Pole leží asi 35 kilometrů od Vesuvu. Vulkanismus v oblasti probíhal ve dvou etapách, obě byly velmi intenzivní. První se odehrála před 35 000 lety, druhá před 12 000 lety. Nadmořská výška kaldery a okolního území se často mění, kaldera se často zdvihá nebo klesá. V roce 1538 bylo vyzdvižení následováno erupcí, při které se vytvořil nový troskový kužel Monte Nuovo. Vyzdvižení v 70. a 80. letech 20. století naproti tomu následováno erupcí nebylo.