• Krátkometrážní

Život je hra: sto let Zdeňka Matějčka (2022) (TV film)

Knížky Zdeňka Matějíčka jsem rád četl. "Dokázal být naprosto soustředěný jen pro vás". Historka s výpravou dětí na švestky pro zavařování je geniální. Dokument je kde shlédnutí zde:   https://www.ceskatelevize.cz/porady/11819684773-zivot-je-hra-sto-let-zdenka-matejcka/

Neapol - život pod vulkanickou hrozbou (2021) (TV film)

Půl hodiny na evakuaci tří milionů obyvatel je dost málo. Kalder je na světě jen 18 a jejich výbuchy jsou mnohem ničivější než ze sopek. Wikipedie: Campi Flegrei (česky Flegrejská pole nebo Planoucí pole je název vulkanické kaldery o průměru 13 kilometrů, nacházející se západně od Neapole nad Neapolským zálivem. Pole leží asi 35 kilometrů od Vesuvu. Vulkanismus v oblasti probíhal ve dvou etapách, obě byly velmi intenzivní. První se odehrála před 35 000 lety, druhá před 12 000 lety. Nadmořská výška kaldery a okolního území se často mění, kaldera se často zdvihá nebo klesá. V roce 1538 bylo vyzdvižení následováno erupcí, při které se vytvořil nový troskový kužel Monte Nuovo. Vyzdvižení v 70. a 80. letech 20. století naproti tomu následováno erupcí nebylo.

My Dad's on Death Row (2016)

Uslzeny dokument. V Evrope je situace opacna. Kdyz nekdo spacha zlocin, je misto do vezeni poslan k psychologum a psychiatrum, kteri zkoumaji, jestli nemel tezke detstvi.

Rivalky (2022) (TV film)

Typicka teen vrazda, nic zvlastniho. Vrazda prijde po 47 minutach a tim telenovela prejde do zanru detektivka.

Neuvěřitelné, ale pravdivé (2022)

Film zahreje u srdce. Ma zajimavou absurdni originalni, i kdyz stupidne jednoduchou premisu , o niz vypravi se smrtelnou vaznosti. Spis by to vydalo na kratkou povidku. Vypraveni plyne pomalu a dialogy jsou plytke. Ale je tu par usmevnych sven. Vypravi se o lidske obsesi, ale take rypa do minulosti.  Krize stredniho veku nikdy nebyla tak podivna, jako v tomto filmu.

Náš skrytý vesmír (2022)

Brazilske melodrama, ktere sklouzava k telenovele, ale zachranuje ji dobre obsazeni.

Život jako abeceda (2019)

Feel-good rodinny sluny australsky film o nekonvencni teen divce se sympatickymi herci.