• Krátkometrážní

Glorious (2022)

Neni to tak zabavne, jak jsem si myslel. Film ma provokujici tema s absurdni zapletkou, pekny vizialni styl a smysl pro humor, uspokojive krvave. Nemuzete predvidat, kam pribeh povede.

Turbo Cola (2022)

Nezavisle nizkorozpoctove teenagerovske komedialni drama s moralnimi dilematy a zajimavymi postavami, ktere vas zavede zpatky do roku 1999.

Song of the Assassins (2022)

Obvykly cinsky nudny pribeh se zmatkovitou zapletkou a mnozstvim zbrani. Trva to dlouho a pritom je to takove nedovarene. Postavy jsou jednorozmerne a zamenitelne, zadne zvraty a pekne souboje. Mozna kdybych nemel anglicke subtitulky, orientoval bych se lepe.

V for Vengeance (2022)

Pekne zabavne nizkorozpoctove becko. Vampyrska akcni komedie filmovana v Kanade. Prekrasna vampyrska kuratka se snazi zachranit svou lidskou sestru. Pro fanousky tu jsou krasne krvave pasaze a hloupy pribeh. Doporucuju pro milovniky becek. Postupne ale energie filmu vyprcha.

Beauty (2022)

Pribeh potacejici se na melcine s hutnym scenarem a tezkopadnou rezii o Houstonu, lasce, vire, uspechu ve vetsinove spolecnosti. O divce, ktera pomalu kraci do nekonecnych moznosti talentu a dospelosti. O nekom, kdo svuj zivot zije, zatimco ostatni o nem jem mluvi. Pripomina to jine, lepsi filmy.

Jestli se rozzlobíme, budeme zlí (2022)

Film pro fanousky starych filmu z detstvi. Clovek nesmi nic zvlastniho ocekavat. Citelne chybi charismaticti Bud a Terrence. Ale nova dvojice udelala svou praci dobre.

Not Just a Girl (2022)

Dokument o tvrde praci americke country hvezdy dostat se na vysluni. Jako jedina se prosadila i v Evrope. Vypraveni ale nejde moc do hloubky, cil je vytvorit image zpevacky. Celou karieru se snazi byt inovativni, originalni, prekracovat zanry. Je proto prekvapive, ze dokument takovy neni. Ale kdo mate radi folk, jeji pisnicky vas roztancuji. A pri sledovani Shanie jsem mel pocit, jako by to byla dlouholeta kamoska.

Vánoce na spadnutí (2022)

Standartni Netflixovy predvidatelny prazdninovy unavny film s vrelou naladou. Lindsay Lohan vi dobre jak zahrat povrchni typ Paris Hilton. Vnasi to sve Lohan takovou spontanni uprimnost. Romantiky a humoru tu moc neni a chemie mezi Lohan a Overstreet je nulova.

The Lair (2022)

Nevedel jsem, jestli je to nezamyslena komedie, ci primocary horror. Mozna spagety-western. Konec neni tak velkolepy, jako zacatek, vytrati se napeti, ale jako zanrovka pro fanousky to staci. Na becko tu jsou pekne zvlastni efekty a zabavne gore zabery.