• Krátkometrážní

Nejkrásnější železnice světa (2019) (seriál)

Pěkná komentovaná prohlídka překrásných železnic s krásnými vyhlídkami. Sleduji na TV Prima Zoom.

Proč se nám zdají sny (2009) (TV film)

Pro mě celkem nic nového. Pobavilo mě, že ženám se zdá dvakrát více o sexu se známými osobnostmi. Mě celebrity zajímají jen v kopané a spát ve snu s nimi nehodlám.

Michal David - žít tak, jak se má (2021) (TV film)

Mile ubíhající dokument. Je to taková všehochuť. David mluví přímo, odhaluje své soukromí. V dokumentu ani není kdo by ho kritizoval. Nesouhlasím s tím, že má minulost komunistického zpěváka. Pro milovníky hudby zde může být překvapující , že je David výborný pianista a věnoval se jazzu a bigbeatu.

Jedinečný Napoleon (2018)

O fanoušcích tohoto druhu válčení. V tolika lidech se musí opravdu cítit jako v historické realitě. Napoleon byl vrah a neměl by se oslavovat. Zaujal mě alternativní trest za těžké ublížení na zdraví řidičem chodci - pět let ve vězení, ale jen o víkendech. A hláška v napoleonské partě "je tu někdo, kdo by se dal zneužít? Třeba koza?". U nás je každý rok rekonstrukce bitvy u Slavkova, které se vždy účastní deset tisíc diváků.

Klášterní detox (2011) (TV film)

Hlavní hrdina dokumentu si určitě sympatie diváků nezíská. Dovedu si představit, že za šera bych radši přešel na druhou stranu chodníku jen abych ho nepotkal. Je to ale velmi zajímavý dokument.

Největší esa mafie - John Gotti (2012) (epizoda)

Dnes by se řeklo, že Goti je narcis, který je rád středem pozornosti a kariérista. Historka s přeříznutím na půl motorovou pilou souseda přímo Gottim je hrůzostrašná.

Největší esa mafie - The Mystery of Meyer Lansky (2012) (epizoda)

Hlášení FBI: "Mayer Lansky lenoší doma. Jeho hlavní zájmy jsou žolíky s přáteli, sledování televize a čtení knih. Žije skromně. Má hezké obleky, ale to nestojí moc". Když jako žid požádal o občanství Izraele, odmítnutí šéfkou státu Gerdou Mayerovou se mi zdá prozíravé. Lansky celý život toužil hlavně po uznání a o značnou investici přišel při revoluci na Kubě.