Hvězdná brána (1994)

Univerzum Hvězdné brány mě nikdy nebralo tak jako třeba Star Wars nebo Star Trek, o to víc mě překvapilo, že film celkem slušně jede a pro nudu tu není ani moc místa. Přiznám, že Kurt Russel mi tu trochu vadil, naštěstí James Spader si většinu scén krade pro sebe, vlastně je docela škoda, že si v seriálu nezahrál. I přes dobré triky a hudbu zůstane Hvězdná brána stále za zmíněnými dvěma univerzy. 7/10

Nic nás nerozdělí (2012)

Nic nerozdělí ani mě a můj názor, že to zas tak úžasný doják není, prostě jen dobře odvedená práce. Samotný úder ničivé vlny a boj s vlnou, což je na filmu asi nejzajímavější, se sfoukne během úvodních minut a potom už jen hledají jeden druhého. Čekala jsem něco trochu jiného, proto možná to zklamání, ale musím pochválit aspoň Toma Hollanda, Marvel udělal dobře, že si ho vybral jako Spider-Mana. 7/10

Fešák Hubert (1984)

Byla to docela nuda sledovat Karla Heřmánka, jak neustále utíká spravedlnosti, navíc, když je celkem jasné, že ho dostanou a že on se z toho pak zase dostane, že ho někdo zradí a někdo ho bude krýt. Nejzábavnější na celém filmu tak bylo komando v šedých kabátech s černými buřinkami a holemi. 5/10

Frajer Luke (1967)

Možná to prostě není film pro mojí generaci, ale za mě je jen o kousek lepší než Motýlek,a to díky svižnějšímu tempu a zajímavějším postavám. Shawshank a Zelená míle u mě stále zůstávají neporaženými. Ale jinak jo, ústřední dvojice to utáhla a já jsem jim fakt přála, aby se jim povedlo utéct. 8/10

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Ne, že bych nějak začala propadat romantickým komediím, ale tady je jeden z nejlepších filmů tohohle žánru od dob Lásky nebeské (i když to je pořád trochu jiná liga). Největší zásluhu na tom, jak u mě film uspěl, má zvolený styl vyprávění, který na správných místech oživuje jinak nevýrazné části. A potom i rozdílnost dvou pohledů na věc, občas díky tomu vznikaly humorné ale i nepříjemné až dramatické pasáže. Pohodový film bez zaváhání tažený neznámými herci, kde bych se ani nezlobila za nějaké pokračování. 8/10

SpongeBob ve filmu: Houba na suchu (2015)

Vysušený neforemný bratříček původního seriálu, jehož vznik v době, kdy už je sláva seriálu spíš ta tam, působí přinejmenším podivně. Pro děti asi dobrý, pro fanoušky asi taky, ale jinak oči a uši pryč. 4/10

Ďáblice (1989)

Je zajímavé, jak poslední dobou čím dál častěji narážím na slavná jména (zde Maryl Streep a Howard Shore) u tak s prominutím debilních projektů jako je tohle. Není to vtipné ani omylem a motiv pomsty je tu čistě proto, aby tu mohlo být to, co jindy nazýváme "dějem." 3/10

Dům u jezera (2006)

Typický neškodný romantický film, který podrží především trochu jiný námět a sympatické obsazení. Pro mě už tu nic není, ale jde to v pohodě dokoukat bez klepání si na čelo apod.6/10

Dobrý Will Hunting (1997)

Damon s Affleckem tady excelují nejen herectvím (tady nemůžu opomenout ještě Robina Williamse), ale i scénářem. Ani se mi nechce věřit, že Batmana v současnosti hraje ten samý člověk co tady Chuckieho... Po nějaké době nadšení značně vyprchalo, i tak ale pod čtyři hvězdy nepůjdu. 8/10

Planeta opic (2001)

Přestože tu nejde o takové zneuctění originálu jako např. v Terminátor: Genisys, není to žádná sláva. Nudně podaný příběh jen s drobnými úpravami už nemá ani zdaleka takový účinek, jako když se poprvé díváte na původní Planetu opic, přitom je tu dost fajn obsazení. Zatím to nejslabší, co jsem z opičí ságy viděla. 5/10