Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Herecké výkony Johnnyho Deppa, Alana Rickmana, Heleny Bonham Carter nebo dokonce i první role Jamieho Cambella Bowera jsou úžasné. Tim Burton použil svůj nezaměnitelný styl, který opět fungoval skvěle. Nádherná atmosféra, použití barev a tak i krásná hudba a texty Stephena Sondheima. Za povšimnutí stojí také menší role Sashi Barona Cohena, kterého jsme do nedávna znali jako Ali G-eho nebo Borata. Johnny Depp opět předvedl, že s jeho talentem dokáže cokoli. Charismatický a dokonce i zpívající dábelský holič. Co si můžeme více přát? Helena Bonham Carter jako Mrs. Lovett opět září. Soudce Turpina nemohl nikdo jiný zahrát lépe než Alan Rickman. A co Jamie C. Bower jako Anthony? "Pocestný" námořník, který se zamiluje do Sweeneyho dcery Johanny, která je po celý život zavřená v domě soudce Turpina. Jamie zahrál Anthonyho opravdu věrohodně. Jediný člověk, který mě svým hereckým tak i zpívajícím výkonem moc nezaujal, byla Jayne Wisener ( Johanna ). Ve filmu se moc neobjevuje. Má na "starosti" jen jednu písen, která je sama o sobě krásná, ale hlasovou lat'ku nasadila přeci jen vysoko, takže to v kině docela trhalo uši. Jinak nemám co bych filmu vytkla. První polovina je taková pomalejší, ale jen do té doby, co si do holičského křesla pana "T" sedne i soudce Turpin, tempo filmu se rychle zvedá. Opravdu mě dostal konec.....ale to už je jen na Vás, jestli si toto dílo necháte nebo nenecháte ujít. Já ho vřele doporučuji. Líbil se mi více, než originální divadelní adaptace z roku 1979. Text i hudba zůstaly stejné, zato interpreti se změnili.Není to už tak "šílené", jako to předváděli na jevišti George Hearn či Len Cariou (Sweeney Todd) nebo Angela Lansbury (Mrs. Lovett). Výkony jsou klidnější, ale zato melodičtější a lépe se poslouchají.

Braindead - Živí mrtví (1992)

Lionel, maminka, Paquita, úchylný strýček, tuny zombíků, střev a kečupu, konečná likvidace sekačkou a to vše bráno s humorem. Přes všechno to, co se tam odehrává, je to prostě "prdel." Mám ráda gore filmy a tenhle je můj nejoblíbenější. Upozorňuji, že tenhle snímek je hlavně o "velmi detailních záběrech", čehož se očividně Peter Jackson nebojí. Takže kdo má slabý žaludek, nechť se přesune do jíné místnosti. :D No musím říci, že ač se to někomu možná na první pohled nezdá, je to velmi kvalitní film. Skvěle natočené (zombíci byli fascinující ), zahrané a skvělá byla i dobová atmosféra. Všechny také určitě zaujala ta sympatická Lionelova maminka...Já, protože nemusím trilogii LOTR, doporučuji Jacksonovi zůstat u tohoto žánru, protože od 90. let už nebyl natočen žádný film tohoto žánru podobných kvalit.

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street In Concert (2001) (divadelní záznam)

Skvělá koncertní verze, kterou jsem si oblíbila více než originální divadelní adaptaci z roku 1982. V roli Mrs. Lovett mám radši Patti LuPone. Je geniální. Kdežto Sweeneyho Todda nemohl zahrát lépe nikdo jiný než George Hearn, který se za těch bezmála 20 let skoro nezměnil. Skvělá hudba, zpěv, černý humor, no prostě dokonalost sama. Nikde jsem to nemohla sehnat, takže kdyby jste měli zájem, na jednom nejmenovaném internetovém serveru začínajícím na Y a končícím na E, můžete toto představení shlédnout.

Dr. House (2004) (seriál)

Kéž by to u nás dávali v originále. Kvalita jde pro mě s českým dabingem o 70% dolů. Ještě, že existuje internet. Pro mě zatím nejlepší, nejkvalitnější a nejnápaditější seriál.

Pravdivé lži (1994)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů s Arniem (a filmů vůbec). Opravdu skvělá akční, ale i komediální podívaná s výtečnou Jamie Lee Curtis. A myslete si co chcete, Arnie také umí hrát.

Titanic (1997)

Toto se může nelíbit jen lidem bez duše.

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Nádherný, úžasný, milý, malý, skromný příběh ze života. Pokud máte pocit, že DiCaprio nemá ve filmovém průmyslu co dělat, tak jste na velkém omylu.