Demolition Man (1993)

Veľmi dobré akčné sci-fi poprepletané humorom. Dobre som sa bavil. Určite jeden z tých lepších filmov so Sylvestrom v hlavnej úlohe. Len dúfam, že budúcnosť takto vyzerať nebude. Sex na diaľku vôbec nepôsobil ako niečo čo by ste chceli robiť každý deň. Skôr nikdy.

Kameňák 3 (2005) odpad!

Tak toto je jedna z najhorších vecí, ktoré som kedy videl. Už to narozdiel od jednotky a dvojky (obe odo mňa 1*) nie je vôbec vtipné. Dej je navyše úplne hlúpy akoby ho písalo nejaké dieťa. Prečo sa radšej neinvestovalo do niečoho lepšieho? Na CZ a SK tvorbu sa vždy rád pozriem. Škoda, ale že jej určité snímky ako tento robia zlé meno.

Kameňák 2 (2004)

Prečo to muselo mať pokračovanie? Rovnako hrozné ako jednička, ale nechávam tú jednu hviezdu, lebo keď to porovnám s trojkou je to predsa len o niečo lepšie. Stále tie isté už tisíckrát počuté vtipy, ktoré už nie sú vtipné, lebo jediný kto ich nepozná sú snáď čerstvo narodené deti. Aj tie ich ale museli počuť ešte počas pobytu v brušku.

Powaqqatsi (1988)

Pekná štúdia ľudskej civilizácie. Veľmi pekné obrazy ľudstva a navyše podfarbené dobrou hudbou. Celkom dobré na vyplnenie času a zrelaxovanie.

Blízko nebe (2005)

Celkom podarený film. Zaujímavo vykreslené charaktery aj dej a tiež veľmi zaujímavá miestami až mysteriózna atmosféra ide z toho filmu. Takéto snímky si vždy rád pozriem.

Kameňák (2003)

Jedna hviezdička za to, že som sa sem tam zasmial. Problém však je, že takmer všetky vtipy som už poznal a sú to tie vtipy, ktoré sa omieľajú stále dookola a každý z nás ich počul už aspoň 10 krát. Ich prevedenie do filmovej podoby bola veľká chyba, lebo neprinieslo nič nové, ba naopak sto krát obohrané vtipy takto vyzneli ešte trápnejšie.

Calvin a Frannie (2006) (TV film)

Počas filmu odznie jedna zaujímavá veta. Zhruba niečo v zmysle "Na našom prvom rande pršalo a ty si mi odmietol dať pusu, lebo si tvrdil, že by to bolo klišé." Tento výrok vo mne evokoval, že sa film azda bude snažiť vyhnúť práve takýmto romantickým klišé. Bohužiaľ aj keď prvá časť bola zaujímavá a vtipná a neskôr dokonca aj dosť dramatická všetko to vyvrcholilo v závere preplnenom rôznymi klišé. Film navyše ani nemá nejaký originálny námet. Toto isté som už videl niekoľkokrát, len v inom prostredí a s minimálnymi odlišnosťami. Pred úplne najhorším hodnotením film zachránila celkom sympatická herečka v hlavnej úlohe, to že v prvej časti som sa ako tak bavil a navyše film som pozeral ako pozadie počas upratovania izby a tak ma ani moc (až teda na ten záver) neiritoval. 1,5* by som dal, ale taká možnosť nie je a ja zvyknem zaokrúhľovať nahor.

Domov aneb Kam směřuje naše cesta (2009)

Áno je to agitačné. Možno je to aj gýčové. Ale "negýčové" dokumenty s touto tématikou nepomáhajú. Možno pomôže toto (má to veľmi dobré promo a reklamu, dá sa to zdarma pozrieť na youtube a podobne a má to formu, ktorá môže upútať) a možno nie. Tak či onak sú tu vyobrazené nádherné obrazy. Už len kvôli nim ľutujem, že nemám doma full HD televízor a fakt by som si to rád zohnal aj na Blue-Ray disku. Komentáre sú možno jednoduché a priamočiare a hneď smerujú k odpovediam, ale sú to fakty, ktoré nijako nezmeníme. Proste tak to teraz je a je na nás ako to bude za rok či za desať. Vytýkať možno azda zdĺhavosť a naťahovanie niektorých vecí a opakovanie určitých faktov z desiatich pohľadov, ale na druhej strane aspoň sa tie dôležitejšie dostanú človeku do pamäti a zvlášť, keď sú sprevádzané skvelým obrazom a hudbou, ktoré vás dostanú. Kiežby ľudia menej hodnotili tú "gýčovosť" (vo viacerých komentároch tu je spomenutá) a viac sa sústredili radšej na posolstvo. Inak je trochu škoda, že neuverejnili koľko emisií sa vypustilo behom natáčania dokumentu. Vrtuľníky, lietadlá a to všetko určite nebolo poháňané elektrinou či vodíkom. Dúfam ale, že táto kvapka do mora znečistenia bude mať zmysel a ľudia možno niečo zmenia k lepšiemu :) Pre tých čo to ešte nevideli: http://www.youtube.com/user/homeproject

Kapitán Tsubasa (1983) (seriál)

Veľmi dobré anime. Jedno z prvých, ktoré som v detstve videl. S odstupom času mu zazlievam len zápasy rozdelené na viac častí, čo nikdy nemám rád a hlavne u Shonen anime je to veľmi časté. Ďalej až neprimerane dlhý beh na bránu a až priveľmi prehnaná gravitačná štúdia. Ale je to seriál pre deti, ktoré takéto veci proste milujú a preto to tomuto seriálu nejde vyčítať.

Gattaca (1997)

Veľmi dobré sci-fi ukazujúce nám v dobe genetických pokusov, klonovania zvierat, modifikovania potravín a iných eticky minimálne otáznych vedeckých prác ako toto celé experimentovanie môže dopadnúť. Vincent sa narodil bez akéhokoľvek pričinenia vedcov, len z lásky jeho rodičov. Rodičov od toho odrádzali, ale oni sa nenechali ovplyvniť a tak sa narodil "nedokonalý" človek, geneticky predurčený k náchylnosti na rôzne choroby a nedostatky. Vo svete, kde sa vlastnosti dieťaťa vyberajú tak povediac z katalógu a preto sú všetci novonarodený v podstate bez genetických chýb je predurčený len na podradné práce a pracuje ako upratovač. On si však ide za svojím cieľom a chce sa stať astronautom a preto sa uchyľuje k podvodu, ale to si už určite pozrite vo filme samy ;) . Celý film má skutočne originálny námet a silnú myšlienku a určite sa oplatí si ho pozrieť.