Flashpoint (2008) (seriál)

Videl som pred rokmi len prvú sériu a bolo to dosť dobré. Akurát v tej dobe bolo veľa kvalitných seriálov, tak som nejaký musel zredukovať a tento padol za obeť. Malo to dostatočne kvalitnú akciu, zaujímavé zápletky a sympatické postavy. Najviac ma prekvapil Enrico Colantoni ako uveriteľný drsný šéf špeciálneho policajného tímu. Na tento typ postavy by som ho predtým netipoval. Raz sa možno k seriálu vrátim a dopozerám ho. 7/10.

Zbrojnice (2017) (seriál)

Videl som 3 epizódy a od tvorcu Shieldu som čakal po dejovej stránke niečo oveľa prepracovanejšie a charaktery výraznejšie a drsnejšie. V tomto jednoduchom prevedení to až príliš pôsobí ako agitka na S.W.A.T. okorenená trochou zákulisných politických a rasových bojov o vedenie tímu. Postavy ma ale vôbec nezaujali a aj osvedčený matador Kenny Johnson tu pôsobí nevýrazne. Seriál drží na hladinách priemeru len solídne prevedená akcia, ktorá strčí do vrecka skoro všetky súčasné podfinancované videobéčka, čo ale nie je zase také ťažké. Sama o sebe ma ale nenadchla natoľko, aby som len kvôli nej pokračoval v sledovaní seriálu. Snáď sa v ňom postupne rozbehnú aj nejaké komplexnejšie zápletky, ale nemám chuť to zisťovať. 3 diely mi úplne stačili. 12 rokov starý seriál Flashpoint bol podľa mňa minimálne o triedu lepší. 5/10.

Pravidla hry (1994)

Ďalší z mnoha filmov o nejakom mladíkovi z černoského ghetta. Tentokrát o 12 ročnom Freshovi. Film nič nové neponúka. Nejaké to dílovanie drog, sem tam nejaká vraždička, ktorej je svedkom. Povzdychnutie si nad smutným životom a snaha dostať sa z ghetta. Dokonca aj Samuel L. Jackson ako Freshov otec mi pripadal nevýrazný. Až sa mi nechce veriť, že to je film z rovnakého roku ako Pulp Fiction v ktorom to rozbalil naplno. Výsledkom je tuctový film, ktorého príbeh ma vôbec nezaujal. 4/10.

Jentl (1983)

Pekný film s posolstvom, že diskriminácia kohokoľvek pre čokoľvek je nielen zlá, ale hlavne nezmyselná okorenená o príjemnú romantickú líniu medzi Barbrou a Mandym. Celý film to medzi nimi neskutočne iskrí aj keď on netuší, že ona je žena a nie mladík za ktorého sa vydáva. To že by nikto Barbre neuveril, že je chlap nechám bokom. Je to holt film. Naviac romantický muzikál, takže s tým som nemal problém sa zmieriť. Horšie to bolo s pesničkami, ktoré fakt vo filmoch nemusím a tak som musel veľkú časť filmu pretáčať. Muzikály fakt nie sú môj žáner, ale námet tohto filmu ma zaujal, tak som to riskol. Snáď prvýkrát mi bola Barbra sympatická a držal som jej postavy palce, nech to nejak dobre dopadne. Vyústenie filmu je také horkosladké. Za jedno pozretie to stálo a kto má rád pesničky a Barbru, tak bude určite spokojný. 6/10.

#Žiju (2020)

Zombie apokalypsa z pohľadu mladíka, ktorý sa snaží prežiť v byte jedného paneláka. Ázijské zombie filmy ma doteraz vždy viacmenej sklamali, takže som už nemal chuť na ďalší a moje očakávania boli veľmi nízke. Nakoniec som ale príjemne prekvapený. Ten koncept v ktorom sa dej drží v paneláku alebo v jeho blízkosti je vymyslený dobre. Originálne to príliš nie je, ale všetky klišé žánru znova fungujú. Po technickej stránke je to aj skvele natočené. Dočkáme sa viacerých pôsobivých scén a konečne aj trochu toho šťavnatého gore, ktorému sa kórejské zombie filmy doteraz nepochopiteľne vyhýbali. Funguje aj napínavá atmosféra a hlavný hrdina je tak akurát normálny, aby mu divák fandil. Žiadny raketový inžinier alebo hrdina, ale ani príliš neznesiteľný nerd alebo idiot. Film má aj rýchle tempo a krátku stopáž, takže to dobre odsýpa. Snáď len dramatické scény v ktorých to hrdina vzdáva až tak dobre nefungujú. Celkovo som ale spokojný a určite si to ešte niekedy zopakujem. 7/10.

The Big Ugly (2020)

Jednu hviezdičku strhávam za to, že je to nuda. Druhú za to, že je to kurevsky veľká nuda. Tretiu za to, že som sa nevedel dočkať konca. Štvrtú za to, že som sa konca nedočkal. To sa fakt nedalo vydržať. Je to nejaká akože gangsterka o starých mafiánoch, ktorí majú nejaké plány na veľký obchod, či čo, ale celý čas tam všetci totálne neznesiteľne nudne kecajú úplne o ničom. Takže jednu hviezdičku filmu nechávam za skvelé herecké obsadenie. Ale aj tak nikto z nich nič nepredvedie. Oproti ostatným súčasným DTV filmom je ale smutné, že sa evidentne o niečo snažili, ale vôbec im to nevyšlo. 2/10.

Bojovnice (2020)

Rogue: Transformers ex-star story. Konceptom mi to trochu pripomenulo Predátora. Drsné komando najprv v úvode vystrieľa bandu únoscov a následne musí v Africkej divočine čeliť predátorom. Akurát nie sú z vesmíru, ale jedná sa o staré dobre mačkovité šelmy. Najväčší problém filmu sú nevýrazné charaktery, takže medzi prestrelkovým úvodom a finálnym bojom našej bandy so šelmou a jedným teplákovým drsniakom, sa to dosť tiahlo. Na druhej strane to je kompetentne natočené. Akcia je solídna. Nenadchne ale ani nenudí. Len ten prerastený lev je miestami hnusne digitálny. Na druhej strane aj v 200 megových blockbusteroch sa dnes nezriedka nájdu podobne trápne scény. Výsledkom je pohodová akčná jednohubka u ktorej vidno, že sa jej tvorcovia snažili, pre chlapov s chlpatou hruďou, ktorí už majú po krk detské komixovky. 5/10. P.S: nechápem prečo do hlavnej úlohy neobsadili Willisa, Cagea alebo Gibsona. Boli by oveľa uveriteľnejší ako tá pipina a zároveň by sa objavili v niečom lepšom, ako sú ich posledné filmy.

Vlak do Busanu 2 (2020)

Jednotka ma sklamala lebo sa v nej postavy správali debilne a akcia odohrávajúca sa len vo vlaku sa stala veľmi rýchlo stereotypná. V dvojke sledujeme úplne iné postavy, takže okrem zombie tématiky nemajú tieto dva filmy nič spoločné. V úvode si v štýle World War Z užijeme vypuknutie zombie epidémie. Potom sa film presunie o pár rokov dopredu a hlavný hrdina, ktorý mal byť drsnejší jak Snake Plissken sa vracia na Kórejský poloostrov. Len namiesto prezidenta tam hľadá auto plné prachov. Postavy za veľ nestoja a príliš ma nezaujali. No a akcia je taká rozpačitá. Wickovské prestrelky v ktorých hlavný geroj kosí so samopalom zombiekov, sú celkom cool. Aj keď na hocijaké gore zabudnite. Ale autonaháňačky sú peklo. Vyzerajú jak nejaká infantilná videohra. Problémom nie je ani tak kvalita CGI, ako úplne šialené kúsky v ktorých autá driftujú alebo poskakujú bez náznaku akýchkoľvek fyzikálnych vlastností. Oproti tomu pôsobia posledné diely F&F maximálne realisticky. Viac ako šialená akcia alebo nudné postavy ma bavilo sledovať ten postapo skazený svet, ktorý si vybudovali v zničenej Kórey. Vďaka tomu to nepôsobilo tak stereotypne a nudne ako jednotka. Ale viac ako priemer na jedno pozretie to tiež nie je. 5/10.

Bývala jsem puberťák (1986)

Klasický film v ktorom predstaviteľ jedného pohlavia zisťuje aké to je pre to druhé. Tentoraz sa dievča vďaka splnenému prianiu zmení na chlapca. Doktori na to prídu s akože logickým vysvetlením, takže to nemusí pred rodičmi skrývať. Čo je asi to jediné originálne s čím film prichádza. Rodičia ani nijak neriešia, čo na zmenu povedia ostatní ľudia a iba sa hádajú kvôli tomu, že otec je rád, že má konečne syna a matka by chcela späť dcéru. Ha, ha. To ma ako jediné rozosmialo. Zvyšok je už len plný klišé týchto filmov a vôbec mi nepripadal vtipný. Dievča zisťuje, že ani chlapci to nemajú ľahké. Naviac v dobe, keď bol správny chlapec totálne vypatlaný debil, ktorý nadával a neustále sa povyšoval nad dievčatami. No a romantická línia, ktorá tu je, je skôr vlažná. Z hercov ma pobavil mladučký Seth Green. Netušil som, že hrá vo filmoch od tak útleho veku. No a Pamela Adlon v hlavnej úlohe ako dievča/chlapec je tiež v pohode. Celkovo to je ale až príliš zastaralý film, ktorý nie je ani poriadne vtipný. 4/10.

Vlak hrůzy (1980)

Starý horor s mladou Jamie v ktorom behom študentskej žúrky vo vlaku začne zabíjať študentov vrah. Samozrejme, že to má nejakú súvislosť s drsným úvodným vtipom, takže aj to finálne odhalenie je bezzubé rovnako ako celý film. Má to strašne pomalé tempo, vrážd je málo a ničím nezaujmú. Finálne odkráglovanie zloducha je strašne trápne. Celý ten námet je strašne debilný asi ako nápad typu Hadi v lietadle. Z nejakého dôvodu tam behom tej žúrky naviac mladý Copperrfield neustále predvádza svoje kúzla. WTF? Jednu hviezdičku dávam za mladú Jamie. 2/10.