Skleněný zámek (2017)

Štandardný životopisný film v ktorom nám hlavná hrdinka rozpráva o svojom detstve a popritom sledujeme aj líniu v ktorej je už dospelá. Nič extra nové film neprináša. Keď už o tejto rodinke vznikla kniha a film, tak je jasné, že to nebola dokonale šťastná a funkčná rodinka. Rodičia boli akože bohémi s nejakými tými umeleckými sklonmi, ale inak to boli obyčajní šupáci, ktorí sa o nič nesnažili a deti nechávali o hlade. Takých ľudí nemusím a ani nevidím dôvod točiť o nich filmy. Tá snaha hlavnej hrdinky oslobodiť sa od takého spôsobu života nebola podaná príliš strhujúco alebo nejak dojímavo. Jej príbeh ma nechal chladným. 4/10.

Die Hart (2020) (seriál)

Divný lacný mikroseriál, alebo skôr film rozdelený do 8 minútových úsekov, odohrávajúci sa väčšinu času v nejakom starom hnusnom sklade. Kevin Hart tam nonstop kecá, ale nerozosmial ma ani jeden pokus o vtip. Je pekné, že spomínajú viacero súčasných hviezd, ale pointy sú strašne slabé. Jednu hviezdičku dávam zato, že som videl v jednej scéne mojich dvoch obľúbencov: Travoltu a Rena. Reno je už starý a len do počtu. Travolta sa snaží a ukazuje, že s novým drsným imidžom by sa ešte mohol vyškriabať z tých sračiek, ktoré teraz točí, ale muselo by to byť niečo lepšie ako toto, čo nemá ďaleko k jeho nedávnym sračkám. Celé to pôsobí ako lacná nevydarená séria skečov zo SNL. P.S. Začo som dal druhú hviezdičku? Vlastne ani neviem. 3/10.

Maria (2019)

Po Thajskom Chocolate a Čínskom Coweb tu máme Filipínsku jednoduchú Máriu. Film v ktorom nie je dôležitý nezáživný dej, ale akcia v ktorej kráska nakope ostatným zadky. No a akcia bohužiaľ tiež za veľa nestojí. Cristine Reyes je síce krásna, ale tipujem, že to bude nejaká baletka, pretože to čo predvádza má k bitkám ďaleko a skôr to pripomína tanec. Choreografia je jednoduchá, kontakty sú väčšinou mimo kameru a keď už sa s niekym náhodou trochu patľapká, tak údery postrádajú akúkoľvek uveriteľnú tvrdosť. Behom celého filmu som si ani raz nepomyslel, že by to mohlo chudáka kaskadéra bolieť. Kamera a strih sa snažia zakryť neschopnosť hlavnej hrdinky rôznymi spomalovačkami a strihom, ale bohužiaľ sa im to nedarí a bitky pôsobia uspávaco. Tvrdosť chvatov sa snažili vynahradiť množstvom gore scén, ale aj v tomto ohľade existujú šťavnatejšie filmy. Jednu hviezdičku dávam za záverečnú prestrelku v ktorej má tá prehnaná brutalita nejaký zmysel a tak si na chvíľu užijeme Wickovské headshoty. Na spomínané Chocolate alebo Coweb sa to nechytá ani zďaleka. 2/10.

Třída roku 83 (2020)

Indická Ayerovka o skorumpovaných poldoch v retro kabáte, keďže sa to odohráva v 80tych rokoch. Nie je to zlé, ale nejak ma tá banda cigošov nezaujala. Ale na Indické pomery to má krátku stopáž a nikto tam netancuje a ani nespieva. 4/10.

Hachijianha (2020)

Celkom dobrá komédia o Zoo v ktorej chýbajú zvieratá a tak sa to jej pracovníci pokúsia vyriešiť tak, že sa budú za zvieratá prezliekať. Najväčšia slabina filmu je príliš dlhá stopáž, vďaka čomu obsahuje veľa hluchých miest. Ale nájdu sa tu aj vtipné pasáže a celkovo je tá banda sympatická, takže som jej držal palce. Výsledkom je priemerná komediálna jednohubka. 5/10.

Zákon gangu (2008) (seriál)

Tak som sa v tomto filmovoseriálovom suchu rozhodol doplniť si ďalší rest, ktorý sa mi už roky sušil na disku. Tentokrát seriál o drsnom motorkárskom gangu od jedného z hlavných scenáristov famózneho Shieldu. Ale strašne ma to sklamalo. Postavy a ich súkromie ma vôbec nezaujalo. Je to banda zloduchov, ktorí veľa rozumu nepobrali. Klasický biely odpad, ktorý všetko rieši násilím. Nie je tu žiadny kladný hrdina a tá banda dementov nie je dostatočne charizmatická, aby som bol zvedavý jak dopadnú. Polícia je minimálne v prvej sérii neschopná alebo podplatená a tak je len do počtu. Druhým hlavným aspektom po postavách je hierarchia motorkárskeho gangu a to ma tiež príliš nebavilo. Pôsobilo to jak zákulisné pikle kdejakého veľkého podniku. Hlavným kladom seriálu kvôli ktorému ma doslova serie, že ma to nenadchlo, je herecké obsadenie. V hlavných úlohách sú obsadení drsniaci, ktorí sa väčšinou boria vo videosračkách a tak som sa tešil, že si ich užijem v niečom kvalitnejšom. Vo vedľajších úlohách sa zase objavia veteráni z drsných seriálov ako je Shield, Sopranos, Deadwood atď. Rozhodne sa všetci snažia a podávajú dobré výkony, ale ani ich charizma tie dementné a skazené postavy nezachránila. Nakoniec mi to pripadalo aj málo drsné. Celý čas som mal pocit, že Arménci zo Shieldu, Kolumbijci z Narcosu alebo Mexičania z El Chapa by si túto vidlácku bielu bandu podali ľavou zadnou. Vydržal som sledovať 5 dielov a ešte som preklikal zvyšok prvej série a začiatok druhej, ale táto téma a postavy išli mimo mňa. 5/10.

Palm Springs (2020)

Klasický námet o časovej slučke ozvláštnený tým, že sú v nej uväznený dvaja, takže rôzne voloviny bez následkov môžu stvárať spolu. Slabinami filmu je, že nejak extra sympatický mi ústredný pár nepripadal a väčšinu filmu tvoria len krátke epizódky. Chcelo to priadať viac situácií, ktoré by postupne obmieňali. Tento aspekt tu do veľkej miery absentoval. Najviac sa mi páčil vývoj ich vzťahu a psychologický aspekt ohľadom toho, či vôbec opustiť tú sľučku alebo nie. Hlavne za vydarené finále dávam aj tretiu hviezdičku, ale celkovo to nie je nič extra, čo by som chcel vidieť druhýkrát. 5/10.

Deadwood (2019) (TV film)

Po rokoch sme sa dočkali filmu od ktorého sme očakávali, že uzavrie niektoré nedokončené línie. Hlavne zúčtovanie so zákerným Hearstom. Najväčším problémom filmu je jeho nevyvážené tempo a dej, ktorý by vystačil na jednu hodinovú epizódu seriálu. Takže úvodných 40 minút sledujeme jak si naše milované postavy žijú po desiatich rokoch. Všetky tie flashbacky sú trochu otravné. Hlavne keďže som si krátko pred filmom zopakoval celý seriál. Okrem masiek, ktoré majú postavy ostaršiť, sa prekvapivo príliš nezmenili. Dokonca aj zápletka s Hearstom pôsobí jak keby veľa času od minulej epizódy neubehlo a stále sa rieši to isté jak minule. Pomsta miestnych za smrť nejakého ich milovaného kamaráta. Takže to bohužiaľ schytá ďalšia obľúbená kladná postava, aby to vo finále mohlo poriadne vyeskalovať. Ale po všetkých tých provokáciách a chystaniu sa do boja, film nakoniec cúvne podobne ako vo finále tretej série a okrem menšieho hromadného lynču nám neposkytne adekvátne uspokojenie. Záver je podobne otvorený jak minule a vyzerá to, že tvorcovia dúfajú vo vznik ďalšieho filmu. Výsledkom je trochu zbytočný film, ktorý dej príliš neposunuj napriek mnohým rokom, ktoré ubehli. Film najviac poteší divákov, ktorým stačí proste stráviť ďalšie dve hodiny s ich obľúbenými seriálovými postavami. Je obdivuhodné, že sa podarilo zohnať skoro každého predstaviteľa, ktorý medzitým nezomrel. Aj keď viacerí sa tu len mihnú a chorľavý Al je podobná mrcina ako v druhej sérii, čo som nerád videl. Zato Bullock je stále pripravený po vás vyštartovať a na jeho stret s Hearstom som sa celý čas tešil. Najviac vo filme ale vynikne Trixie, ktorá si tú hubu vo chvíli, keď ma byť ticho, proste ani za boha nezavrie. Potešilo ma aj cameo Garreta Dillahunta tentoraz už v tretej úlohe. Takže celkovo z filmu síce nie som nadšený, ale ani sklamaný. 6/10. CZ dabing potešil návratom snáď všetkých pôvodných dabérov, ale sklamal prekladom, ktorý sa znova vyhýba nadávkam ako v prvej sérii. Jane a Trixie bez nadávok sú proste iné postavy.

Deadwood - Série 3 (2006) (série)

Posledná séria má našťastie znova grády a kvalitatívne je len o chlp horšia ako takmer dokonalá prvá séria. Tentokrát sme dostali poriadneho zloducha (zákerného a všetkého schopného George Hearsta), ktorého môže jak divák, tak celé mestečko k smrti nenávidieť a tešiť sa na finálne zúčtovanie s ním. Al je znova za toho zkurveného zmrda, ktorý s chuťou podrezáva krky a jeho spojenectvo s Bullockom tentoraz dáva zmysel. Súboj o nadvládu nad Deadwoodom bol napínavý až do konca. Aj ostatné postavy mali tentoraz svoje chvíľky v ktorých mohli vyniknúť a nikto neostal skrátka. Potešilo aj pár brutálnejších scén a bitka Dana Dorityho s Hearstovým poskokom bola lahôdková. Doslova mi to trhalo oči, hehe. Seriál nezabúda aj na humor. Či už množstvom peprných hlášok, tak aj vyústením niektorých postáv. Napríklad ten ožran od koní. Jedinou slabšou líniou bola tá s divadelníkmi, ktorá ma vôbec nezaujímala a nezachránil ju ani Brian Cox. Ale to je len drobný nedostatok tejto série. Záver je taký trošku rozporuplný. Nedočkáme sa vysnívaného happyendu, ale vzhľadom na realistickejšiu nekompromisnú povahu seriálu nám naservírujú skôr logickejšie trpké vyústenie osudov viacerých postáv. Záver je otvorený dostatočne na to, aby mohol kľudne pokračovať ďalšou sériou, ale zároveň uzavretý na to, aby to diváka nenasralo a sám si vedel predstaviť jak zhruba osud v mestečku pokračoval ďalej. Z postáv ma okrem ústrednej dvojky Al - Bullock stále najviac bavil doktor a prekvapivo si ma strašne získal ten starostov poskok. A ešte som si užíval každé jedno pičovanie Calamity Jane. Keby toľko nechlastala, tak by to bola dobrá ženská. 8/10. CZ dabing sklamal preobsadením niekoľkých hlavných postáv uprostred série. Nahradenie Beneša Pospíchalom u Silasa Adamsa sa ešte dalo vydržať, ale Calamity Jane bez famóznej Lucie Kožinovej nebola ani z desatiny tak cool. Aspoňže sa ani v tejto sérii dabing nevyhýbal poriadne tvrdým nadávkam. Kokot v češtine znie úplne inak jak v slovenčine.

Král kickboxerů 2 (1992)

Dej to prakticky žiadny nemá a film je sledom nonstop bitiek s ktorými by mohol byť nenáročný divák spokojný. Sú to prakticky len základné údery a kopy a neraz len do vzduchoprázdna. K tomu sú okorenené fakt vtipnými zvukovými efektami a hudbou jak z osemdesiatkového pornofilmu. Za niečo stojí až posledná dvadsaťminútovka v ktorej Avedon konečne predvedie aj pár zložitejších chvatov a vymláti nejaké stavenisko plné chlapov. Takže kvoli finále by Avedonoví fanúšikovia mohli risknúť toto poloamatérske béčko, ktoré je produkčne na úrovni súčasných DTV mizérií. Tento film je pre mňa konečne odpoveďou, prečo Avedon po troch solídnych dobových peckách zo série Karate Tiger úplne zapadol. Síce sa v tomto filme snažil ostošesť a má tu kopu bitiek, ale holt asi už nikdy nedostal žiadnu dobrú ponuku a po tomto filme pochopil, že nemá cenu sa v takýchto sračkách o čokoľvek snažiť. 3/10. P.S: s pôvodným King of the Kickboxers to nemá nič spoločné.