A Therapy (2012)

Mám rád krátkometrážne filmy.

Meruňkový ostrov (2011)

Mohlo to byť zaujímavejšie, keby to bolo emocionálne silnejšie, hĺbavejšie, precíznejšie. Takto to zostalo len kĺzať po povrchu. Aha, a ešte ma dosť zaskočil rýchly sled dôležitých udalostí, ktoré ale nemajú dosť priestoru na sebarealizáciu (svadba, dieťa, smrť - všetko prišlo tak náhle a bez patričnej katarzie). Najväčším plusom filmu bola asi hudba.

Předčítač (2008)

Silné, inšpiratívne, emocionálne nabité. Tento film mi prišiel ako zásah z neba presne vhod. Presne toto som potreboval. Áno, ďakujem. Toto si predstavujem pod pojmom "film".

Most do země Terabithia (2007)

Premýšľal som medzi hodnotením 4 a 5. Vyhralo však nakoniec to vyššie už len preto, že som ten film pozeral na miniatúrnom displeji s českým dabingom a nedostatočnou hlasitosťou a aj napriek tomu ma dokázal ku koncu rozplakať. Rozprúdi fantáziu, prinúti zaspomínať si na tie správne časy a pomáha človeku myslieť na to, na čom naozaj záleží. Krásny film.

Hostel (2005) odpad!

Načo by niekedy niekto chcel natočiť takýto film? Že im to ani nebolo blbé... absolútne maximálne najnedetailnejší film, čo som videl. Nič, nič, nič... fuj, zlé.

Digimon Savers (2006) (seriál)

Škoda, veľká škoda. Finále bolo celkom grandiózne. Príbeh, aj gradácia akurátne... len bolo vidno, že oni to robiť skrátka VEDIA, oni na to MAJÚ, akurát sa im už nechce. Ono ten japonský štandard je už tak vysoko, že aj odfláknuté dielo, ako toto, pôsobí kvalitne. Len tu bol nábeh na niečo oveľa lepšie.

Fontána (2006)

Film ma veľmi zaujal, ale bojím sa mu dať plné hodnotenie... nepochopil som presne úplne všetko a obávam sa, že ma strhol len svojim úžasným zovňajškom (a hercami). Všetok chaos v mojej hlave snáď vyrieši opätovné zhliadnutie. Jednodznačne však vo mne Fontána vyvolala veľkú fantáziu a mal som hneď hlavu plnú nápadov a myšlienok.

Gamer (2009)

Škoda tej unáhlenosti, ktorá spôsobila potom aj neprehľadnosť. Film utiekol ako nič a ani som si ho nestihol vychutnať. Zaujímavá myšlienka skazeného ľudstva mohla byť vyšperkovaná do oveľa väčšej hĺbky. A celkovo, režijne sa mi to nepáčilo.

Macross Zero (2002)

Prekrásne, citovo silné, pôsobivé anime. Úžasná hudba a dychberúca animácia (áno, pozeral som to v HD). Posledná epizóda majstrovská. Má to len jeden háčik. Je to mecha.

Expendables: Postradatelní (2010)

V tomto filme boli 3 veci: strieľačky, drsné kecy a nezrozumiteľné kecy. Moje hodnotenie spočíva len z prvého menovaného, keďže jedine tá akcia stála za niečo. Inak vo filme padla presne jedna vtipná hláška.