• Pohádka

Teroristka (2019)

Mých 5* si film pojistil z více stran. V prvé řadě mě bavil a uteklo to jako voda. Do kina přišli film osobně představit páni režisér a kameraman. Natáčení proběhlo za mými humny (v Mokropsích) a v neposlední řadě se mi také líbilo herecké obsazení. Zvláště bych vyzdvihla Ivu Janžurovou, Martina Hofmanna, Tatianu Vilhelmovou, Evu Holubovou a Pavla Lišku. Také znám ono idylické místo, o které v ději běží, takže jsem si dobře dovedla představit "konání" hlavní hrdinky, ale zároveň jsem její řešení nebrala vážně, ale jako filmovou nadsázku. Já jsem se tedy pobavila a díky za prima večer.

Bezva ženská na krku (2016)

Díky hodnocení filmů na čsfd jsem si uvědomila, jaké filmy mě momentálně nejvíc baví a na které vlastně chodím již několik posledních let do kina. Tato romantická komedie je jejich pravým čistokrevným zástupcem. 5*

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci (2018)

Jsem ráda, že jsem se před rokem, kvůli hodnocení na čsfd, nenechala odradit jít na tento film do kina. Ba co víc, po návratu z kina jsem si kvůli němu na čsfd založila profil. Přišlo mi to nespravedlivé, že má tak špatné hodnocení. Rok se s rokem sešel a konečně byly mnou udělené hvězdičky započítány do celkového hodnocení filmu, i když mu to "chudákovi" stejně moc nepomohlo. Přemýšlím čím to je, že tolik lidí film ohodnotilo jako odpad? Možná dokážu pochopit, že chlapi z něho nemuseli být úplně vodvařený, každopádně pro mě to je povedená lehce bláznivá komedie. Něco jako moje oblíbená Bridget Jones. 5*

Léto s gentlemanem (2019)

Film bohužel patří mezi slabší. Naštěstí tam byla aspoň jedna nečekaná pointa. Největší problém mám s obsazením filmu a to téměř kompletně. Vztah Antalová, Bareš, svůdce Hanzlík a další, postavy pro mne nejsou uvěřitelné. Myslím si, že třeba za dvacet let film ocením lépe a nebudu třeba ani to herecké obsazení už vnímat tak kriticky. 3*

Ženy v běhu (2019)

Film je sympatický a dobře se na něj kouká. Kino bylo plné jako málokdy a několikrát jsem vůbec neslyšela, přes hlasitý smích diváků, pokračování. Jasně, že děj byl předvídatelný, ale zábavný od začátku až do konce. Příjemné obsazení, zvlášť bych vyzdvihla Ondru Vetchého. Pro cílovou skupinu (a do té se hlásím) povedená záležitost. 5*