• Pohádka

Chlap na střídačku (2020)

Mně se vždycky líbí tady Ti odpadi, jak se strašně pohoršují nad absolutním dnem a peklem. Já jsem tedy z ukázek, názvu a popisu filmu úplně jasně věděla, do čeho jdu a to jsem také přesně dostala. A další jistotou pak je Mirka Spáčilová, ta když dá 0%, tak to vím, že se mi bude líbit. Takže 4* komedie, na kterou se ráda někdy kouknu znova.

Příliš osobní známost (2020)

Proč bylo nutné kazit docela pěkný film angažováním cizích mužských herců a příšerným dabingem? Fakt mě to celou dobu filmu příšerně rušilo a otravovalo. Snažila jsem se je ignorovat. Velká škoda, jinak by film ode mě určitě dostal minimálně 4*, protože nebyl špatný. Oproti ukázce byla výborná Táňa Dyková a také Eliška Balzerová, které filmu zase hodnocení zdvihají. Sexuální scény Dykové fakt vtipné, Petry Hřebíčkové celkem trapné. Malá Valentýna Bečková prima. Suma sumárum 3*.

Případ mrtvého nebožtíka (2020)

Přiznávám, že na americkou parodii bych ani nekoukala. Ale česká parodie, to je jiná liga, tomu rozumím a ráda se pobavím. A proč nedávám plný počet hvězdiček? Prostě ty komedie si za to můžou samy, většinou mě diváka hned namlsají velkou legrací, ale já se pak chci smát celých 97 minut, což prostě není ani teoreticky možné, to uznávám. Hercům nemám co vytknout, povedená parodie. 4*

Le Mans '66 (2019)

Na tento film jsem šla jen jako doprovod, sama bych si ho nevybrala. Každopádně jsem byla rychle vtažená do děje a 2,5 hodiny uteklo minimálně o hodinu rychleji. No a pak mě film ještě donutil se historicky v této oblasti vzdělat, protože mě zajímalo, zda se to takto opravdu stalo nebo je to "jen" scénář. A hle stačilo drobné přikrášlení historických faktů a jaký je z toho příběh. 4*

Vlastníci (2019)

Část filmu je až geniální: skrutátor, bílé zuby ve tmě a žluté zuby ve tmě, to vážně nemělo chybu. Ale tahle komediální část nastavila filmu hodně vysokou laťku, kterou si nedokázal udržet po celou dobu. Závěr nechává prostor pro vlastní fantazii, jak to s Vlastníky v budoucnu dopadne. (Já ale myslím, že po tom podpisu, asi hodně špatně). Je to herecký koncert a už se těším, až film někdy uvidím znova. 4*

Ledové království II (2019)

Z komentářů už jsem tušila, že to bude pěkná vizuální podívaná a že děti budou spokojené. Naštěstí jsem byla velmi spokojená i já jako dospělá. Podívaná je to parádní, hodná kina, zároveň jsem si připadala jako na muzikálu a naštěstí ani příběh to nekazí. Naopak podle mě zajímavý, dobře promyšlený a nijak si neodporuje s dějem v 1. dílu. Nějaký děj z 1. dílu více poodhalí a rozvine, ale zároveň si jde úplně novou vlastní cestou. Riskla jsem vzít s sebou do kina kromě šestileté, také tříletou dceru a dobře to dopadlo. Byla stržena dějem natolik, že v pohodě vydržela celé představení a to je asi ta nejlepší recenze na pohádku. 5*

Poslední aristokratka (2019)

V kině při koukání na film obvykle lituji, že jsem si četla předem komentáře, protože to ovlivňuje moje očekávání a potom i hodnocení filmu. Takže na tuto komedii jsem se navnadila až moc kladně, čehož asi nebylo plně dosaženo. Nicméně je to lehce pohádkový příběh pro dospělé s komediálními prvky, na který se líbivě kouká (zámecké interiéry a zasněžené exteriéry), to vše doplněné příjemnou hudbou. Připadá mi, že natáčení si herci museli užít a úplně jsem si představovala, jak si tam společně na zámku všichni žijí a hospodaří. Ale nutno dodat, že dějově je to poněkud chudší, že toho děje/příběhu se tam moc neudálo. 4*

Přes prsty (2019)

Tak už si asi 5 dní lámu hlavu, kolik přidělím hvězdiček. Zdá se mi, že ty holky (duo volejbalistek) se chovaly dost divně a vůbec si nedovedu představit, že by se tenhle příběh mohl takto odehrát ve skutečnosti. U Jiřího Langmajera, který je tu opravdu výborný, mi moc k jeho roli, neodolatelného svůdce žen, neseděl ten rumcajsovský plnovous. Ale přes všechny své výhrady, musím uznat, že ono se na ten film koukalo docela příjemně. Takže nakonec po vnitřním boji přiděluji 4 hvězdičky.

Velké dobrodružství Čtyřlístku (2019)

Co se mi na filmu opravdu líbilo, byla výtvarná stránka, namalované je to hezky. Tím to ale pro mě bohužel končí. Hudba mi nijak zásadně nevadila ani nenadchla, ale děj byl otřesný. Neváhám říct, že mi k sobě neseděly ani krátké dějové sekvence. Snažila jsem se zaposlouchat do příběhu, ale ono mi to nějak nešlo. Ty jednotlivé obrazy jakoby by byly oddělené a k sobě nepasovaly. A tím mám namysli obrazy v rámci jednoho příběhu, o celku raději ani nemluvě. Za mě by to byla 1*. Ještě jednu hvězdičku přidám za dceru, které se to líbilo. Nutno dodat, že je v krásném věku a líbí se jí skoro všechno. Určitě bych film neoznačila jako rodinný, je vyloženě pro děti, odhadem pro předškoláky. Obsah filmu končí otázkou: Čí příběh bude nejkrásnější? Na to jsem se musela zeptat dcery, podle mě byly všechny děsné, ale prý ten poslední Fifinčin. 2*