Perníkový táta - Radši volejte Saula (2009) (epizoda)

Zatím suverénně nejlepší díl druhé, zatím slabší, série. Úvodní scéna je neskutečná. Po tomhle díle chápu, proč právník dostal svůj vlastní seriál.

John Wick 3 (2019)

Slabší než předchozí díly, akční scény opět na vysoké úrovni. Skvělé herecké obsazení. Překvapením pro mě byla/bylo Asia Kate Dillon.

Terminator Salvation (2009)

Terminátor bez Arnolda? Už prosím ne. Christiana mám rád, ale tohle není role pro něj. Worthington se na tu roli hodí, protože jako robot působí i v jiných filmech. Finální zvrat filmu není žádným zvratem - každý to musel tušit od první minuty, bohužel.

Spolubydlící (2011)

Psychologický thrillery já můžu. Neodradí mě ani nízké hodnocení, stejně jako v tomto případě. Udělal jsem dobře, bavil jsem se. To nejlepší co na tomhle filmu je - Casting. Skvělé herecké obsazení a výkony. Meester jsem to věřil a dokonce jsem ji i fandil. Konec je slabší.

Podvodník z Tinderu (2022)

Spoilery! Tím, že je film podle skutečné události, dostává film skvělý náboj, Opravdu mě to chytlo hned na začátku. Neskutečný, co všechno si slečny musely zažít a nakonec vlastně ani žádný Happy end. Na druhou stranu si za to můžou svým způsobem i samy.

Space Jam: Nový začátek (2021)

Tohle vážně ne. Chápu, že už nejsem cílová skupina - Byl jsem cílovka u prvního dílu. Ale co tohle má společného s basketballem? LeBron opravdu je špatný herec i v porovnání s M. Jordanem. Dalo se alespoň více vytěžit z různých světů od Warneru - potěšil alespoň snad jen Rick a Morty a Mad Max + malé cameo M. Jordana. Jinak mě to nebavilo.

Mauritánec: Deník z Guantánama (2021)

Něco málo jsem si o Guantánamo Bay přečetl a to co se tam děje (dělo) je opravdu neuvěřitelné. Proto je trochu zklamání, že tohle dílo nedokáže vzbudit v lidech (minimálně ve mě) ty potřebné emoce. Mučení zde působí až komicky - jakkoliv divně tahle věta zní. To co se tam děje ve skutečnosti je úplně na jiném levelu.

Vyšehrad: Fylm (2022)

Spoilery! Na rozdíl od Batmana, na kterého jsem šel plný nadšených recenzí takřka od všech, jsem šel na Vyšehrad s minimálním očekáváním. Výsledek mě opravdu překvapil. Je to vulgární, hodně vulgární. Ale tak nějak správně vulgární. Ano jsou tady trapné scény u kterých se nezasmějete (za mě pes Bican a jeho let). Ale pak tady jsou naprosto geniální a totálně jednoduché vtipy, které dokonale zapadnou (Bednářovi stačí říct jen "nemám"). Syn Laviho je skvělá postava, nevím tedy co říkali rodiče na jeho roli, ale když jim to nevadí, tak proč ne. Fylm dostává nový rozměr tím, že vyšel až teď - kdy Vyšehrad ve skutečném světě je očerněn (spravedlivě) korupcí a padá ze třetí ligy do zapomnění.

Batman (2022)

Na Batmana jsem šel s velkým očekáváním. Podle kritiků a novinářů je to nejlepší Batman všech dob a to hlavně proto, že je jiný. To je bohužel pravda. Je jiný. Hodně jiný. Za mě ale tím špatným směrem. Skvělý byl Pattinson, ale i Kravitz, Serkis a další. Výborný soundtrack. I přes to všechno mě to ale nebavilo. Zbytečně dlouhé, bez napjetí, bez překvapení. Hlavní záporná postava je Riddler, dává jednu hádanku za druhou a Bruce Wayne, tedy pardon - Batman (Bruce Wayna ve filmu takřka nevidíme), najde odpověď na každou hádanku do minuty. Dokonce jsem s touhle recenzí počkal na to, až film uvidím znovu. V klidu doma - výsledek? Nebavilo mě to ještě víc...