• Hudební

13. komnata - 13. komnata Hynka Bočana (2023) (epizoda)

Alespoň nějaký dokument o Bočanovi vznikl. Ale ta přítomnost úděsné Chytrové a zpracování Olmera to sráží hodně dolů.

Dobrou zprávu já přináším vám - Václav Neckář (2022) (TV film)

Příliš roztěkané, rozstříhané a dramaturgicky neuspořádané. Kamera místy i líbivá, ale přijde mi trochu smutné snímat Neckáře při nějakém zájezdovém koncertu ve stanu na trávníku pro hrstku venkovanů, přijde mi to nedůstojné.

Cesta do tmy (2023) (TV film)

Svoboda k uzoufání špatný. Nerad to říkám, ale měl by už skončit, tohle už je fakt za hranou špatného filmu. Je mi to líto, ale ani scenáristicky to není rozumně dotáhnuté. Z herců můžu snad jen vypíchnout Hádka, Lucii Štěpánkovou a Petra Lněničku. Jen opravdu nechápu motivaci toho zločince. Otřesná byla kamera, tohle není "kamera z ruky", ale "kamera z prdele"... Za mne 40%

Ztracen 45 (2014)

Výborný námět, ale režie i scénář dost bezradné.

Válečná generace (2013) (seriál)

I přesto, že je v minisérií několik historických nepřeností, zásadních chyb, které znalci války a holokaustu nepřekousnou (také z dramaturgického hlediska), jedná se o mimořádný a nadstandardní počin, který místy pravdivě, místy nepravdivě vypráví o zvěrstvech doby nedávno minulé. Díky dobrým hercům, scénáři a režii máte možnost opravdové dobové podívané, která v některých minutách až bere dech.

Zvěd (2021) (pořad)

Příjemný pořad pro děti, který neotravuje ani jejich rodiče.

Ještě než zmizí (2021) (TV film)

Zajímavý dobrodružný dokument ze vzdáleného a pro nás těžko pochopitelného světa. Pro mne hodně vzácné svědectví.

Největší dar (2022) odpad!

Otřesný film s bezduchým a nedramatickým scénářem, trapnými postavami a příšernou režií. Zločin na poli české kinematografie, který nespraví ani místy sympatická hudba, nebo pohledná kamera.

Děti Nagana (2023)

Veliké překvapení na poli rodinného filmu. Jasný scénář a režie, skvělé obsazení (Issová, Brousek, Medvecká, Batěk) a vizuálně hezky zpracovaný retro film, který si zaslouží shlédnutí. Hezká byla i práce s hudbou, příjemná instrumentace. Je opravdu důležité, aby se na film hezky dívalo, hercům bylo rozumnět a příjemně se poslouchal zvuk. Zní to jako banalita, ale málokterý distribuční film má tyto atributy, např. Bastardi 4 (tam není hercům rozumět, hudba je strašně otravná, herci jsou nesympatičtí, kamera je nepohledná a střih amatérský, podobně hnusné jsou i filmy Toulové, Santovjákové ad.) V tomto filmu je to prostě úplně na opak a když se na něj díváte, je to jako byste si povídali se sympatickým člověkem.