• Hudební

Klaunka (2023) (TV film)

Je mi líto, že Jitka nevystupuje sama za sebe a i v osobním vyprávění hraje nějakou roli. V dokumentu je velmi málo děje, jen výčet rolí a úspěchů Jitky Molavcové. Je to skutečně velká hvězda, nicméně bych rád věděl z jejího života více. Její dílo je v uměleckém prostoru velmi dobře exponované, ale vlastně jsem se z toho to dokumentu o této mimořádné umělkyni nic nového nedozvěděl. Za mne celkem zklamání.

Spolu (2022)

Nečekaně dobrý film s řemeslným základem a slušným scénářem. Jen Kozub občas vypadává z role, načež do závorky podotýkám, že si uvědomuji, jak je tato herecká úloha složitá. Sympatickou stránkou filmu je přítomnost Marka Němce. Narozdíl od předchozího alla hororového filmu, který působil  amatérsky (resp. byl amatérský) je tento snímek zcela regulerním televizním filmem, který TV prima sluší. Jen některé scény a dialogy byly příliš dlouhé, minimálně dvacet minut filmu mohlo jít pryč už ve scénáři. Divadelní dialogy plátno nesnese.

Případ Platfus (1985) (TV film)

Je to sice velice, velice pomalé, zdlouhavé a utahané, ale scenáristicky a herecky se jedná o vynikající televizní film. To je radost se na to dívat. O to více je smutnější, že většina herců z tého hry včetně režiséra jsou už po smrti.

Princ Mamánek (2022)

Skvělá kameramanská práce s nedostatečným scénářem i Budařem. Nejhorším článkem celého díla byly čarodějnice - amatérské herečky, které byly otravné, iritující, nebylo jim rozumět a vůbec jinak atmosfericky zajímavou pohádku ničím neobohatily.

Hrdinové (2022) (divadelní záznam)

Televizní záznam mohl vypadat mnohem lépe, interesantnější záběrování a nějaká nápaditost by opravdu nebyla na škodu. Nicméně hra je to celkem dobrá, i když trochu "šablonovitá" a výkony všech tří hereckých osobností jsou fantastické.

Dům U Zlatého úsvitu (2009) (TV film)

Celkem sympatická pohádka se zajímavými postavami, ale s dost nevypracovaným scénářem.

Nikola Márová (2022) (TV film)

Nevím, jestli jsem se měl smát, nebo brečet. Je vidět, že tenhle pořad fakt netočil dokumentarista. Jednak je to natočené na reportážní kameru, na kterou se fakt už v kultivovaných evropských státech dokumenty netočí, a druhak je tam absolutní absence režie. Úplně zbytečné věty, výčet roků od kdy kdo koho znal, a všechno jsou to jen publicistické záběry, bez témat! Nikola je skvělá, protože to nemělo žádný scénář, nudíte se od začátku do konce. Jednoduše mišmaš ze zbytků reportážní kuchyně. Žádné zásadní nebo nové věci ze zákulisí a podstaty baletu se tady nedozvíte. A ten přilepený závěr s Julií :D :D, to se fakt člověk jen diví, kdo v té ČT tvoří dokumenty o nejpřednějších umělcích naší vlasti.

Princezna zakletá v čase (2020)

O díru slabší, než první díl. Scenáristicky opět velmi slabé a v mnohých obrazech zcela nelogické.

Buď chlap! (2023)

Velmi slabý a trapný film s hezkou přírodou a hezkou hlavní představitelkou. Prachař opět příšerný, nechápu, jak se tady ten člověk může živit herectvím.. no, herectvím :D. Ale takových chudáků, co nesou břímě rodinného klanu je u nás více. Naopak třeba střih (a to i díky nápadité kameře) dělá z těch těžkopádných obrazů a nedramatických situací alespoň sledovatelnou záležitost a udrží diváka v jakés takés dobrodružné náladě. Neurazí ani obsazení celé řady známých a respektovaných herců, kteří diváka v epizodních rolích potěší.

Lesní chodci (2003)

Velmi zajímavý film s pomalým a subtilním dějem ovšem se zajímavou atmosférou. Vynikající Schmitzer i jeho neherecká partnerka vytvořili hodně intenzivní dvojici. Za mně je to jediný Vojnárův film, který stojí za zápis do filmové kroniky.