Centurion (2010)

Nevíte, jestli se dá někde sehnat hotový film? Ať sháním, jak sháním, vždycky narazím pouze na předprodukční verze s nedodělanou krví...

Tvoje, moje a naše (2005) odpad!

Hollywoodský megamagnát si pozve na kobereček šéfy společností Paramount Pictures, Universal, 20th Century fox atd. a začne točit velkým losovacím bubnem. Zastaví buben a vytáhne z něj papírek. "Takže tentokrát je to Paramoun Pictures." Šéf společnosti se zatváří kysele a naštvaně odchází. Megamagnát na něj ještě zavolá: "Ale no tak, Michaeli, víš přece, že to děláme každý rok. Někdo ty rodinné sračky točit musí, tak něco vyblijte..." ____ Mimochodem, otřepaná emerická fráze: "Uvědomili jsme si, že rodina je to nejdůležitější..." nikdy nebyla křečovitější, jak v tomto filmu.

Legie (2010)

Jako jedna z povídek Příběhů ze záhrobí, by to byla pecka. Jako celovečerák je to moc laciné a nedotažené.

Let Fénixe (2004)

Bavilo mě to a za jednu dokonale cynickou hlášku Giovanniho Ribisiho, které jsem se řechtal ješte dlouho po tom, hodnotím 70%.

San Andreas (2015) odpad!

Zemětřesení ještě nikdy nebylo tak nudné! Trailer sice už jasně naznačil, že nás nečeká nic originálního, ale co je moc, toho je příliš. Ten film je chodící encyklopedie klišé. Odporně vykrádá kdejaký (nejen) katastrofický film jak v globálu, tak i v detailnějších scénách. Není tam opravdu NIC!, co bychom neviděli v jiných filmech. Padající mrakodrapy jak kuželky (Transformers3, 2012), způsob úmrtí parťáka seismologa (Rozpoutané peklo), manžel řeší rozvod se ženou, která se stěhuje k novému partnerovi (opět 2012), manžel řeší dávné úmrtí jejich prvního dítěte (Life Wire), umělé dýchání, které až po pauze na poslední pokus zachrání (Propast), otevření dveří v kanceláři mrakodrapu, za nimiž už nic není (Den poté) a hromada dalšího. Film sere už od první minuty, kdy "Rock" zachrání ultrapiču za volantem, seismolog při silném zemětřesení na přehradě křičí na turisty: "všichni ven z přehrady!", ženská ani nepoděkuje za záchranu dcery a opět hromada dalšího. Ať už je režisér Ronald Emerich jakýkoliv, pomalu blížící se nebezpečí a gradující atmosféru katastrof uměl perfektně (Den nezávislosti, Godzilla, Den poté). Tady tomu ňoumovi atmosféra zkrátka chcípla. Jako perlička debility: seismolog, který velmi zdrceně oznámí tv reportérce, že San Francisko právě zásáhlo zemětřesení o síle 9,6, tedy největší zemětřesení v historii (!!!) a občas tam vidíme téměř celé budovy i s nevysklenými okny. Trapas. Dwayne Johnson je v pozici hvězdy, která už si může vybírat role, proto nechápu, co ho k tomuto vedlo. Tento projekt je evidentně dílem zazobaného rozmazleného spratka, který si z trucu vydupal, že chce mít taky vlastní katastrofický film... Chtěl jsem dát alespoň hvězdu na dluh za Alexandru Daddario, která, čím je starší, tím víc připomíná Milenu Velbu, i ty prsa jí rostou :)))), ale jak by řekl princ Trávníček: "kdepak, já dluhy nedělám!"

Percy Jackson: Moře nestvůr (2013)

O chloupek slabší, než jednička, přesto stále slušná zábava. Jak už jsem psal u jedničky - ten nápad transformovat řecké báje do současné popkultury mě prostě bere. Víc, než senilní fotr, pardon Pótr. Klidně bych se přimlouval o zfilmování komplet ságy, bohužel já nejsem filmový producent a Percy Jackson není (přeceněné) StarWars. Každopádně vidím, že třetí díl se snad točí, takže se těším. Jo a Hermes pobavil. :D))))))))))

Skrytá identita (2006)

Nejlepší Scorseesee? Originál jsem neviděl, tudíž nemohu porovnat kvality, každopádně jsem si tak mohl naplno vychutnat příběh. Původně puštěno jako kulisa k pc, po půlce už jsem prostě musel sednout k tv. (SPOILER): Nevzpomínám si, kdy naposledy jsem tak emotivně okomentoval smrt záporných postav. Damon byl tak neskutečně dokonale napsaný slizký podrazák, že na konci jsem vybuchnul: "Konečně !!! ty kurvo křivácká!"

Blízká setkání třetího druhu (1977)

První polovina filmu (alespoň pro mě) trošku ztrácí u opakovaného shlédnutí kouzlo, protože na rozdíl od hlavního hrdiny už víme o co jde a prakticky už není na co koukat, což je škoda, protože závěrečná dvacetiminutovka je takový sci-fi majstrštyk, že Grossův křišťálově čistý křišťál je proti tomuto zasviněný pivní krígl hospody 10té cenové. Zřejmě nejlepší film o UFO.

Za kačku svlíkačku (2009) (pořad)

Jedna hvězdička za toho Jacka, co si ho v přímém telefoním vstupu honil u té silikonové prsatice. X-D))

Neopouštěj mě (2010)

Ultimátní tortura. Nejde dokoukat. Opruzácky nudné vyprávění ničeho. Opruzácké dialogy o hovně. Výpovědní hodnota filmu: výkřik do zdi. Odpadem nehodnotím jenom proto, že je mi té pičoviny v podstatě líto, páč se jedná o oficiální propadák.