Sever a Jih - 1. kniha (1985) (série)

Viděno s odstupem mnoha let a už chápu, proč jsem vždy přímo fyzicky nesnášela osobu Davida Carradina.

Thor: Ragnarok (2017)

1. Ach, ta Katka... 2. Hudba 3. Konečně ho ostříhali!

Pinocchio (2012)

Nádherná, vážně nádherná animace. Úžasná poetika, krása italské krajiny a architektury je bohužel ale zabitá podivným hudebním doprovodem.

Agatha Christie's Poirot - Pět malých prasátek (2003) (epizoda)

Asi jeden z mých nejoblíbenějších dílů, léty a počtem shlédnutí mne vtahuje víc a víc. Herci, atmosféra, hudba, způsob snímání a mírně roztřesená kamera v okamžicích vzpomínek...

Dánská dívka (2015)

Ach jo... Tolik očekávání a kde nic tu nic. Ty dvě hvězdy jen za ty dva, už nikdy více.

Pan Větvík (2015)

Částečně stejný tvůrčí tým jako u Gruffala a Gruffalinky. Větvík je super vánoční příběh, i když s nečeským Santou.

Dva mrazíci (1954)

Trnka s hlasy Wericha a Buriana? A navíc ta kombinace dvou druhů animace = opravdu dokonalé spojení. Mrazu zdar!

Napoleon (1960)

Jaro, léto, podzim, zima...a zase jaro. To není Kim Ki-duk, ale závěrečná bitva tohoto Napoleonského eposu. No a co, že se odehrávala původně v jeden zimní den :D

Medvídek Pú (2011)

Můj ambivalentní vztah k medvídkovi Pú se ještě prohloubil... Tak vyhrocené postavy, aby jinde člověk pohledal. Ale pořád je to miloučké.