• Pohádka
  • Rodinný

Podezření - Epizoda 1 (2022) (epizoda)

Vynikající Klára Melíšková!  Jen nevím, proč hlavní postava zůstávala sestrou, když ji evidentně povolání nebaví - viz rozhovor s dcerou - a jsou na ni stížnosti z řad pacientů, resp. příbuzných. Asi finanční jistota.... Empatii, vstřícnost, ochotu a alespoň občas úsměv na tváři považuji za potřebné pro nelehké povolání sestřičky. Ale to je úvaha nad hlavní postavou. Otrávenost a únava brilantně zahraná. Těším se na další díly a další herecký koncert.

Kukačky - Epizoda 2 (2021) (epizoda)

Druhý díl se mi líbí ještě víc než první, oceňuji velmi procitěne herectví, zvláště paní Remundove. Myslím, že je o čem hrát, postavy se vyvíjejí, musejí nutně zvládat citově velmi náročné situace.

Tom Horn (1980)

Nemám ráda beznadějné příběhy, zvláště když jsou podle skutečnosti. Ale realita je prostě taková. Krásně zahraná a natočená labutí píseň Steve McQeena.

Zlatovláska (1973) (TV film)

Krásná klasická pohádka, nádherná hudba.

O Šípkové Růžence (2006) (TV film)

Krásná pohádka ve verších. Klasická, přesto moderní. Výborní naši přední herci. Vtipným způsobem vyhrává dobro nad zlem.

Ženy v běhu (2019)

Milý, vkusný film, který mě pobavil. Po shlédnutí mi bylo moc dobře. To je jeden z neposledních úkolů umění. Dávám plný počet hvězdiček.