Šest výstřelů (2012)

Žán-Kláda-Fanda se nám na starý kolena vážně lepší (chválíme! chválíme!) Jde mu to sice pozvolna ale důležitý je, že mu to jde! Docela překvapení, jasně - béčko jak noha ale zábavný a v pohodě koukatelný...

RocknRolla (2008)

Na Ritchiho překvapivě slabý, moc rozvleklý a užvaněný, herci slušní - jak hlavní (překvapil Butler v trochu hotentotský roli) tak především vedlejší (Roden, Hardy a ty dva úžasný rusáci :-)) Občas sem ale u toho dost zíval a měl nutkání to přepnout.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Druhá přehlídka akčních dinosaurů. Už sice ne tak dobrý jako jednička (proste, origoš je jen jeden) a vlastně je to v bleděmodrym to samý, ovšem onen "syndrom gramodesky" tu bohatě vyvažujou noví "Postradatelní" v čele s perfektním záporákem JCVD (ve své pravděpodobně nejlepší roli vůbec), Čakem "The Almighty" Norisem, Árniem, Vilišem a Adkinsem

Sinister (2012)

Brutální hororová nálož, z který budou i otrlejší povahy srát hranatý brikety! Určitě jeden z nejlepších hororů minulýho roku, Derrickson rulez!... Malou vadou na kráse je trochu slabší závěr a hlavně zápletka, odhalená už dlouho před koncem. Atmosféra nevídaná a herci skvělí

Dokonalý únik (2009)

David Twohy (dříve ceněný scénárista, později přesedlajíce na režii) je pro mě rozhodně zručným filmakerem, s vlastním stylem ale taky silně kolísavou kvalitou svých výtvorů! Osobně považuju Pitch Black za jeho absolutní vrchol (a jedno z nejlepších sci-fi vůbec), který už nikdy nepřekonal. Dokonalý (Pr)únik je tak trochu satirou na současný stav amérických srajlerů, bohužel na tom všem je zajímavá vlastně jen ta promakaná hra s divákem (ale i tak mě to vcelku bavilo)! Btw: Herecký obsazení (až na Miu a tu druhou šikovnou děvu) vážně tragédie.

Temný rytíř povstal (2012)

Pro mě sice nejslabší z celý "Nolanovský trilogie" ale i přesto pořád kurevsky dobrej a nadprůměrnej film. Vynikající herci, jistá režie a opět výborně vymakanej děj. Akci hodnotím možná nejlíp zmáknutou ze všech batmenů by nolan... Ale jinak se opět nemůžu zbavit dojmu, lehkého nadcenění (už zase). Objektivně: Nic moc novýho pod sluncem, série se klasicky "zacykluje" (běžný to jev v podobných případech) a v podstatě už mi to hodně splývalo s oběma předešlými batmany (Hardy výtečnej záporák)...

Total Recall (2012)

Na Kolína a Wajsmena to není zas tak zlý (jak sem se obával - vlastně největší negativum vidím v tom, že to je Total Recall)! Pár vtipných odkazů na původní film, pár dobrých nápadů a úchvatné duo krásek Kate & Jessica... Dál už je to jen průměrný scífko, který pobaví a rychle vyšumí

Tajemný muž (2012)

Originální a talentovaný frantík Pascal Laugier rozehrává propracovanou hru kočky z myší. Od začátku jsou karty rozdány (nebo si to aspoň myslíme) a film si jede ve 100x omletém klišé na dobro a zlo. Když už si myslíme, že všechno víme, Pascal popadne onu “thrilerovou” šablonu, v mžiku ji rozškube, hodí do koše a nakopne nás totálně jinou dějovou linií... Pak už následuje jen šílený scénáristický “twister” a divák jenom čumí s otevřenou hubou jak blbec a žere to celý i s vlascem... Moje recenze ZDE

Světová válka Z (2013)

Kdo by to byl řekl, že z klasický, už mockrát převařený šlichty, se dá ještě uklohnit vcelku chutná krmě?! Jde to! Ale musí se na to jít chytře! WW Z jde sice v “umrlče-zombických” šlépějích, ovšem našlapuje zlehka, často mění směr i tempo, a má tak překvapivě spoustu účinné munice na dnešního náročného (zmlsaného) diváka. A to paradoxně i přesto, že se jedná o (v prostatě) dost natvrdlej flák se spoustou logických děr a scénáristických bot. Moje recenze ZDE

Dredd (2012)

Klasická žánrová jednozubka citlivě se držící své "komixové" předlohy a respektujíce všechna pravidla žánru, ovšem zároveň si jde i vlastní cestičkou (což je naprosto v pořádku). Výborná Lena Headey coby Bad Mama a průměrnej Urban (vlastně bylo úplně jedno kdo se pod maskou "skrývá"). Pro milovníky nenáročných (ale dobře zvládnutých) akčních výplachů skvělou volbou (mno a filmoví onanisté nechť si smrknou raději nějakého Bergmana :-) Moje recenze ZDE