Dnes neumírej (2002)

Die Another day by byla skvělou bondovkou, kdyby... kdyby ji natočil kdokoli jiný, než Lee Tamahori. Ten člověk zkrátka neumí natočit akci, neumí natočit napínavou scénu, neumí natočit vtipnou scénu... neumí natočit vlastně vůbec nic! Kapitolou samotnou jsou pak triky, které v jeho podání (a u každého jeho filmu) vypadají hůř než z playstationa 1. generace. Ještě že byli po ruce alepsoň dostatečně kvalitní herci a nápaditý příběh, což jakžtakž kompenzuje totální neschopnost pana "režiséra"!

Underworld: Evolution (2006)

Co se Wisemanovi nepovedlo v jedničce, napravil zde (mluvíme tu čistě o technické stránce filmu), bohužel tak nějak zapomněl na všechno ostatní: atmosféra, přímočarost, schématičnost (v tom pozitivním slova smyslu) jedničky je pryč! Co nám tedy zbývá? Sice propracovanější, ale stále jen tupý recyklát původního filmu... A to je slabé!

Underworld (2003)

Film, který nenadchne ani neurazí a který si "půjčuje" z Bladea možná trochu víc, než by měl. Povedla se atmosféra, povedla se Kate Beckinsale, povedlo se šikovně zamíchat karty: z původně zlých jsou dobří, z původně dobrých jsou nakonec zlí... Škoda těch nedotažených triků (vzhledem k rozpočtu to však ještě nebylo zas tak špatné), škoda nedotažených akčních scén... škoda promarněné šance - dané téma mělo mnohem větší potenciál!

Vzali roha (1996)

Akcí i humorem nabité buddy-movie, které stojí a padá (naštěstí hlavně to první) na vynikající ústřední dvojce a pořádném akčním nášupu. Na "céčkovou" (až téměř tv) produkci velmi, velmi dobré!

Zjevení (2002)

Vynikající myšlenka, která by si však zasloužila mnohem lepší zpracování - omezený rozpočet a téměř seriálový tv-look bohužel až příliš čiší z každé sekundy filmu! Jindy skvělá Christina Ricci je tu překvapivě nevýrazná a jen stěží průměrná...

28 dní poté (2002)

V době svého uvedení mě to celkem ohromilo, na druhé skouknutí (s odstupem několika let) už to bohužel nemá zdaleka takový koule a ono kouzlo je pryč. První půlka je pořád výtečná - vylidněný Londýn a ona tíživá atmosféra - famózní (určitě na 5*), v druhé polovině ovšem filmu značně dochází dech a zoufalý boj o přežití lidské rasy se mění na vesměs nudný a nic moc zajímavý boj s lidskou blbostí několika lampasáckých primitivů. Takže celkově trochu rozporuplný film - což je u kousků Dannyho Boyla (ačkoli mám toho kluka rád), poměrně typický znak...

96 hodin (2008)

Po lehce infantilním a patetickém (cca 20minutovém) úvodu nastupuje ultimátní non-stop akční megajízda s Liamem Neesonem (za volantem), který se pro roli taťky Bryana narodil a svým famózním výkonem strká s přehledem do kapsy všechny Bourney, Bondy, Hitmany, Odstřelovače, Ramby a podobné skautíky!... Pravda, na plné hodnocení tomu sice ještě něco málo chybí (ať již slabší scénář, absurdní konec - s neprůstřelným Bryanem a nebo onen utahaný začátek), ale na to zvysoka seru!!! Takhle parádní akční-nátěr tu už hooodně dlouho nebyl a bezpochyby jde o jeden z nejlepších akčních thrillerů roku!

Cyborg (1989)

Vlastně ani pořádně nedokážu říct proč, ale mě se tenhle kus vždycky celkem líbil. Snad je to tou atmosférou (která se fakt celkem povedla)? Snad tou všudypřítomnou "špínou"? Možná tím záporákem? A nebo možná - na svou dobu - nebývale odvážným pojetím... Na druhou stranu faktem je, že ty dialogy i "herecký výkony" byly vážně příšerný!... Velkou roli v mém hodnocení hraje samosebou nostalgie

Zrcadla (2008)

Bez nadsázky si troufám tvrdit, že Aja je zkrátka mistr moderního hororu a je mu jedno, jaké prostředky k tomu použije. Zrcadly předvedl, že není jen schopným řezníkem a že i práce s atmosférou a napětím mu je naprosto vlastní. Je-li k tomu ještě dostatečně silný námět a scénář (což tento případ rozhodně je) a kvalitní obsazení, není co řešit. Původně jsem sice chtěl dát "jen" 4*, ale teď si vlastně říkám a proč sakra?! Kvůli trochu ujetému závěrečnému fightu?! Kvůli místy nechutně přehrávajícímu Sutherlandovi?! Kvůli pár dírám ve scénáři?! K čertu s tím vším!! Mirrors byly natolik sugestivní podívanou, že jsem po jejich skouknutí měl při pohledu do zrcadla vážně špatnej pocit... A přesně vo tom to celý je!

Ali G Indahouse - Film (2002)

Ačkoli moc nemusím humor založený na nadávkách, fekálních scénách a všemožných variacích slova fuck, tady to kupodivu skvěle funguje a ve výsledku to nepůsobí vůbec trapně a infantilně ale naopak (k posrání) vtipně! Čím to je? Nejspíš tím, že někdo holt MÁ a jinej zase NEMÁ!... A Sacha Baron Cohen MÁ na rozdávání... Jeho hoperská satira a celé to absurdní panoptikum kolem Aliho G bylo zkrátka famózní!... Takže, mám pro vás už jen 4 slova: "Buď-te Hus-tý!"