Trosečník (2000)

Místy zábavné, místy napínavé, ale celkově hodně naivní a především strašně dlouhé! Navíc - ač proti Hanksovi absolutně nic nemám, už mě nudí, sledovat ho pořád dokola v jedněch a těch samých rolích! A co se týče Zemeckise, dřív teda točil mnohem mnohem větší pecky...

Kill Bill 2 (2004)

Dvojka je ještě o něco zábavnější (a vlastně i o dost jiná) než jednička! Kupa klišé, patosu, krve i sentimentu (zkrátka to nejhorší z béčkové produkce 70. a 80. let) - vše pospojováno v jediný zábavný a plně funkční celek! A to tak, jak to umí jen QT.

Kill Bill (2003)

Ve svý podstatě je to sice neuvěřitelná kravina, ale v Tarantinově podání ohromně zábavná. Ačkoli Quentina nijak zvlášť nebaštím, musim uznat, že ten člověk zkrátka umí i z hovna uplést bič!

Traffic - Nadvláda gangů (2000)

Hodně přeceňený film, který je výjimečný jen nevídanou plejádou vynikajících herců, solidní režisérskou prací a snad všemi kamerovými filtry, co existují. Sestříhat to o 50minut kratší, ubrat 80% barviček a pohrát si se scénářem... a je z toho zaslouženě 5ti hvězdičková pecka! Takhle ale bohužel - je mi líto!

Generálova dcera (1999)

Zajímavé krimi (lehce říznuté akčním žánrem) z vojenského prostředí s překvapivou pointou. Podobných filmů je jako šafránu, Generálova dcera se navíc může pochlubit dobrým scénářem a výborným Honzou 3-Voltou

Vysoká hra patriotů (1992)

V příbězích rutinéra Clancyho je na můj vkus až příliš politiky (a nezáživných keců) a málo napětí a akce. Naštěstí zručný rejža dokáže i z průměrného námětu vytřískat maximum. Pokud má navíc k dispozici ikonu Fordova formátu, výsledek je (téměř vždy) zaručen... Spolu s Rudým Řijnem asi nejlepší "clancyovka".

Kult hákového kříže (1998)

Má původně obyčejná sobotní filmová noc měla překvapivě nečekaný závěr! Po předešlých rozporuplných kouscích - The Cave a American Haunting, jsem si tímhle vážně spravil chuť. Čekal jsem všechno možné, jen ne takhle precizně natočenou, napsanou a zahranou esej na "fenomén" rasismu a jeho stoupenců. American history X není jen další potiticky-korektní-agitkou ale nepodbízivou a sugestivní podívanou, která není (pouze) o diskriminaci. Je především o tom že nic není černé nebo bílé a že ideály a realita jsou dva úplně odlišné světy! Tvrdit, že velkou zásluhu na kvalitě filmu má Ed Norton (ačkoli toho chlapa vážně nemusím), by bylo nošením dříví do lesa.

Finty Dicka a Jane (2005)

Jim Carey opět ve skvělé kondici - naopak až překvapivě civilní, přesto stále naprosto přirozený. Ostatní - seč se snaží jak můžou, jsou jen "křovím" Dicka Harpera, výjimkou je pouze bezpáteřní šéf Globodynu v podání Areka Bórdwyna. Oceňuji, že film nesklouzává k samoúčelnosti a do zbytečného patosu i moralizování (což je v tomto žánru časté). Chválím odvahu, nadsázku a grácii s jakou se tvůrcům povedlo vystihnout danou životní situaci, která je bohužel každodenní realitou a tvrdou daní moderní (demokratické) společnosti...

Jeskyně (2005)

Tento hybrid mezi Černočernou tmou a Vetřelcem (zejména podobnost s prvně jmenovaným kouskem je zde mnohdy až nezdravě velká) není zas až takovým průserem, jak o něm všichni tvrdí! Máme zde napětí, máme zde akci, též po technické stránce je to dobře zvádnuté. Obsazení funguje taky víceméně dobře (btw: Cole Hauser si zde střihnul roli, ne nepodobnou Mr. Jonesovi - zase ta Pitch Black). Drhne to silně v případě scénáře a především zápletky (která byla hodně dementní) a finále - obojí jakoby vypadlo z úplně jiného filmu!... The Cave má tu smůlu, že je zde podobně laděný, o několik řádů povedenější Marshallův Descent (z téhož roku)!

Americká kletba (2005)

Působivá podívaná, která nepostrádá napětí ani solidní atmosféru. Slušně se rozjíždějící a dobře fungující "strašárně" však dává na prdel závěrečná čtvrthodinka a naprosto stupidní rozuzlení staví celý American Haunting na hlavu! Z prvotního nadšení (a téměř 5ti hvězdičkové podívané) tak díky finále s hodnocením rázem sklouzávám až téměř na samé dno... I tak se dá zmrvit původně slušný film!