Jeden svět nestačí (1999)

Velmi dobrá bondovka, která nemůže nudit. Film je dalším skvělým hereckým koncerem filmových hvězd. A Sophie Marceau je moc pěkný záporák (i když naivní).

Sexuální praktiky pozemšťanů (1999)

Velmi nápaditý a skvěle promyšlený a vymyšlený film. Moc dobrá komedie. V dabingu skvěle sedí Vladimír Čech jako průvodce celým filmem. Zase jednou dobrý, ale málo známý film.

Taxi 3 (2003)

Nejlepší na celém filmu je úvodní scéna se Sylvestrem Stallonem, který si svou roličku skutečně vychutnal a pak ty hezké bondovské úvodní titulky. Jinak je film slabým odvarem nic moc jedničky a výborné dvojky.

Telefonní budka (2002)

Musím uznat, že je to skutečně skvělý film po všech stránkách a zaslouží si absolutorium v hodnocení. Pěkně napínavý trhiller jak má být. Ale nejlepší je stejně hlas v telefonu. A ten závěr je taky docela slušný.

Skrytá agenda (2001)

Tento zcela typický Lundgrenovský film (tedy zcela nudný, akčních zcén pomálu a zcela špatných, herecké výkony katastrofální, triky žádné, ...) mě překvapil v několika ohledech: negativně v tom, že Lundgrena nemluví Pavel Soukup, čímž jeho postava ztrácí jakousi svou "mohutnost" a tím se ztrácí alespoň jakási síla charakteru jeho osoby. Další překvapení bylo v tom, že jsem filmu nerozuměl (což se mi u Lundgena ještě nestalo) - střihač si musel skutečně vyhrát, protože filmu chybí jakákoli dotažená myšlenka. Co nepřekvapilo? Opět zde Lundgren chlastá (i když jen chvíli), opět má erotickou zcénu (něco jako z Červených střevíčků) a opět se snaží "hrát", což mu vůbec nejde. Celý film je tak pomalý, že je dobrý tak akorát na usnutí a pak vyhození z okna. A proč ta jedna hvězdička? To za to, že Lundgrenovi fandim a věřím, že takové filmy už dlouho točit nebude (nebo je u nás aspoň neboudou vydávat =)

Zatímco jsi spal (1995)

Krásný romantický filmeček s mou oblíbenou Sandrou Bullock. Chemie mezi jí a Pullmanem funguje báječně, je to vtipné, mírně naivní, mírně pohádkové, ale hlavně děsně milé. Krásná alternativa k vánočním přitroublým programům.

Demolition Man (1993)

Jednoznačně jeden z top filmů Sylvestra Stallona, který zde svým divákům nabídl snad vše, co se dá od dobrého akčního filmu očekávat - hlášky na hlášku, skvělá akce, souboje muže proti muži i dostatek střílení, skvělý záporák (Wesley je nepřekonatelný) i nabouchaný hrdina (Stallone snad lépe už vypadat nemohl), slušná režie i ucházející triky, fešná Bullocková i další zajímavé postavičky. Nic víc se od akčního filmu snad čekat nedá. Snad jen nabušenější soundtrack, ale to už tak nevadí. Parádní film pro fanoušky akčního žánru, malinka ve filmografii Sylvestra.

Mravenec Z (1998)

Zábavný a pohodový animák, který má myšlenku, vtip, akci, skvělý soundtrack, povedený dabing a výtečný spád.

Poslání (2001)

Van Damme v době, kdy ještě neměl tolik vrásek, jeho rotačky a kopy ve výskoku vypadaly opravdu efektně a kdy měl radost z každé minuty na plátně. Ano, tohle je klasický DOBRÝ Van Damme, v dobré formě, vysmátý za každou cenu a s tradiční boulí na čele, vypracovanou postavou a s vnadnou ženou po svém boku. Koho asi tak zajímá děj filmu? No Van Dammova fanouška asi ne, ale kdyby náhodou, tak vězte, že Jean-Claude se vydává do Jeruzaléma hledat uneseného "indy - seniora" otce. Narazí na několik překážek, ale nebyl by to náš akční hrdina, aby se několika dobře mířenými kopy, údery a výstřely neprobojoval k hlavním záporákům, kterých je nutno efektně se zbavit a zachránit Jeruzalém před ničivým výbuchem. Závěrečný výbuch je sice totálně směšný, souboje ale vypadají opravdu efektně a především scéna Van Damma převlečeného za žida je suprová. Vzhledem k dnešní Van Dammově produkci je tento film starým dobrým pohlazením pro zjizvenou duši fanoušků starých dobrých akčních hrdinů.

Smrtící zatykač (1990)

Mladičky nabouchaný Jean-Claude je poslán do vězení, aby tam pro polici vypátral, proč tam umírá tolik vězňů. Samozřejmě půjde o krk i jemu a samozřejmě v tom budou namočení nejen dozorci, ale i další policisté. Naprosto klasický akční áčkový film své doby dnes zapadá mezi Van Dammovu filmografii a vymyká se snad jen tím, že film má velmi slušnou atmosféru a je i slušně napínavý. Jinak uvidíme klasiku - Van Damme do sebe občas nechá těžce mlátit, aby v dalším prostřihu někomu nakopal prdel, udělá pár nesmyslných rotaček a v závěru si pokecá s chlápkem, který má do hlavy zaražený pořádný hřeb (opravdu úsměvná scéna, ach jo). Jedno se ale musí Claudovi nechat - v tomto filmu mu to opravdu sekne, je nabouchaný jako snad už nikdy a bouli na čele má ještě malou.