X-Men (2000)

Výborný začátek ságy x-menů

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Všechny 4 díly smrtonostných pastí jsou luxusní filmy téměř bez chyby. A potom tohle, je to škoda, mohla to být skoro dokonalá série

Smrtonosná past (1988)

Tohle je prostě nejvíc, nejvíc, nejvíc vystihující výraz pro pojem ,,akční film” no vážně, T2 se může jít klouzat:)),  takoví nostalgie už od mladých let, co prožívám při každém dalším zhlédnutí. Všechno tu funguje naprosto brilantně, to jak se příběh postupně vyvíjí až do úplného konce a bez kapky zaváhání, to je opravdu výjimečný případ a mockrát se nevidí no a John McLane… no však víte, Jupíí a jéééj ty blbečku:).

Temný rytíř (2008)

Nejlepší film od DC a jeden z nejlepších filmů všech dob (za mě v top 5), Nolan v největší formě. 150 minut filmové dokonalosti od první do poslední minuty, bezchybná práce asi všech co se tu na něčem podíleli. A jen tak mimochodem si dovolím pozdvihnout výkon Aarona Eckharta, příběhový oblouk jeho vedlejší postavy Harveyho Denta je jeden z těch vůbec nejsilnějších jaké jsem kdy viděl, a který silně vygraduje v epickém a emocionálním závěru. Tato důležitá postava je také důvod proč ten film dosahuje takových kvalit, jakých má a to, že má myslím v naprosto vrcholné míře, ať je to scénář, kamera, režie, herci a vlastně asi všechno co se tu vyjmenovat dá, to všechno funguje v jednom profesionálně poskládaném celku, který nám Nolan sestavil, a ve kterém nás nechává prožívat ty nejemocionálnější lidské pocity, které prožíváme při těch nejsilnějších životních momentech (ať už je to úžas nebo zoufalství a mnoho dalších pocitů), jede to v tak neskutečném tempu, že mi při těch silnějších scénách(a že jich opravdu není málo) tluče srdce napumpované adrenalinem, ještě s Zimmerovou nabušenou a při Jokerově výskytu depresivní hudbou aby ne. A když se to pustí na pořádných reprácích, na pořádné obrazovce a ve tmě(atmosfericky), tak to musí dostat absolutně každého žijícího člověka na týhle zemi a jestli se najde snad někdo kdo by se nad tím ani s těmahle podmínkama nerozplýval a neměl to v hlavě ještě další týden po tom co to dokouká, tak to se na mě nezlobte, ale asi vás nikdy nepochopím:). A vím že o Jokerovi tu píšou všichni, ale podle mě je to prostě nejlepší herecký výkon jaký jsem zatím viděl, doslova za ni položil život, pro to aby ta role byla dokonalá udělal Heath Ledger šílené věci, které ho nakonec stáli život a já ho za to moc obdivuji, pokaždé co na to koukám jsem vděčný, že to mohu vidět a nikdy to pro mě nebude jen obyčejná herecká role. Ledger se opravdu na 100% stal Jokerem, každá jeho scéna, každý jeho výrok, každý jeho pohyb který obyčejný divák nevnímá je projevem geniálního a intenzivního herectví, který Heatha Ledgera posouvá na absolutní vrchol herectví, kterému se ještě nikdo nepřiblížil a pokud někdo nikdy neobětuje to co obětoval Ledger, tak už zůstane navždy neporažen. ta role měla absolutně všechno a je pro mě tou absolutně nejlepší. Akdybych měl hodnotit celou trilogii, tak ta funguje jako celek naprosto (za mě) bezchybně, lidi berou nejčastěji poslední díl za nejhorší a nejvíce ho kritizují, je to ale jen z jednoho důvodu a to proto, že tenhle film (Temný rytíř) nastavil laťku až tak vysoko, že vedle něj pro někoho vypadá Temný rytíř povstal jako lepší průměr, ale ne, i ten poslední je neodmyslitelnou součástí trilogie a je perfektním zakončením. Ve filmovém světě, aby měla trilogie všechny 3 filmy tak vysokou kvalitu se dá říct opravdu jen ve výjimečných případech a tahle je jednou z nich

Invaze U.S.A. (1985)

Samozřejmě nejde o nějaký dobrý film, ale přeci jen bych tomu pár procent přidal