Taxikář (1976)

Film se odehrává v tom pravém New Yorkském podsvětí, které skvěle vystihuje dobu sedmdesátek, tento druh filmu mi velice vyhovuje a ještě když se ho chopí Martin Scorsesse. Na plných 5* mi tam ale chybí nějaké to napětí nebo wow-efekt jako třeba v Casinu nebo v Mafiániech.

Batman (2022)

Nejvíc bych na novém batmanovi vychválil skvostný vizuál temného Gothamu, který tomu dodává pořádně propracovanou temnou atmosféru, což je podle mě jedna z největších předností u filmů s batmanem. Většina z nás (batmanových příznivců) se těšila na porovnání s Temným rytířem, myslím že i když je tenhle batman velice povedený, tak odpověď je asi jasná, Dark Knight je prostě pořád s jistým náskokem batmanovská top 1.

Memento (2000)

Sice už to tu zaznělo několikrát, ale vážně nejoriginálnější filmová kompozice, podobnější jsem v jakémkoli jiném filmu ještě neviděl, Nolan má skvělou a bohatou představivost a na filmovém plátně to umí vyjádřit kvalitním způsobem, podobně jako stvořil Počátek (nápad, který nikoho jiného nenapadl), tak taky vznikla tato kriminálka, jejíž příběh je propletený jako nějaká vánočka, jejíž styl vyprávění mě  velice upoutal.

Uncharted (2022)

Chyby a i trochu té hlouposti tam je o tom žádná, ale dneska jsem schopný to všechno tak nějak odpustit a dát ještě 3/5, je to dobrodružnější oddychovka na pohodový odpolední klídeček. 65%

Skrytá identita (2006)

Musím tu zmínit jen to, že Mark Wahlberg tady v tom několika hvězdným obsazení válcuje naprosto každou scénu(ta poslední z něj udělala poloboha), ve které se objeví, i vedle Dicapria dominuje, za mě zázrak. Když má k dispozici vyšperkovaný scénář, tak to jde, chtěl bych ho v těhlech rolích víckrát.

Šestý smysl (1999)

Skvěle zpracované mysteriózní téma s horrorovým nádechem naplno procítěným. Tady v tomhle filmu si všichni (nebo alespoň já) uvědomí, že pan Willys je opravdu hodnotný herec, který dokáže zahrát nejen v akční bijácích jako je třeba Die hard, což už v těchto dobách úplně říct nelze ale o těch 20 let zpátky to tak bylo.

Schindlerův seznam (1993)

Tohle zhlédnutí jsem odkládal už moc dlouho, konečně jsem se přinutil se na to podívat a vyplatilo se, tady vážně nemá cenu vypisovat všechna super pozitiva, protože je pravděpodobně všichni znají, všechny koho alespoň trochu filmy zajímají by to měli vidět.

Million Dollar Baby (2004)

Clint režíruje stejným stylem jako v Gran Torinu a opět téměř bez kazu, nebo vlastně bych to měl otočit a napsat tohle ke Gran Torinu, jelikož je tohle natočeno o 4 roky dřív :), no zkrátka jsou to oboje Eastwoodovi mistrovské počiny.

Gentlemani (2019)

Ritchie mě dostává víc a víc.

Sbal prachy a vypadni (1998)

Jde o trochu horší verzi podfu(c)ku, která mě neuchvátila tolik jako právě podfu(c)k, ale zábava to byla to ano