Správci osudu (2011)

Po Limitless nejlepší sci-fi roku, překvapivě. Čekal jsem nějákou neskutečnou blblost, která se snaží vytěžit z image "Počátku" (trailer i veškerá propagace byla až neuvěřitelně podobná) a přitom ukázat jen romantickou slaďárnu. Pořádný výprask přes prdel mi můj předsudek roztrhal na cáry a pěvně přikoval k monitoru. Správci zakázaného píchání jsou zajímavě natočení, plní filmařských inovací a nápadů, přitom těžce chytlaví a zároveň mě teď nic nenapadá abych hezky ukončil větu. Výkony .... zase jsem ztratil nit, no prostě se na to podívejte a pak sem zkuste napsat něco lepšího než je tento posraný komentář. 80%

Super 8 (2011)

Super 8/10 aneb 80% solidní filmařina pro školáky. Toto sci-fi je skutečně spíše pro děti, což mu ve výsledku nejvíce ubližuje. Pokud by se to pojalo s ratingem 18, pak je tento film naprosto dokonalým, protože splňuje vše, co má správné sci-fi s mimozemšťanem obsahovat. Jenže je pro děti, takže mohutné mordy a temné mimozemské řádění nahrazuje dočasné zmizení, nekompromisně nasraný alien s touhou povraždit vše, co mu příjde do cesty je ve výsledku Ghandí i s jeho rozhledem a sociálním cítěním. Dětské postavy naprostým zázrakem neserou po úvodních dialogách, i když zde mají klasické hollywoodské (dospělé) uvažování i inteligenci. Jen ta Fanning občas nasere, když si ve svých 11 letech hraje na sexy a děsně cool, ale herecký talent, tak ten má stejně velký jako Peter North ejakulaci. Super 8 je neurážlivá a bavící záležitost, která by neměla pobouřit nikoho, ale zároveň neverbovat doživotní fanoušky. 80%

Úhel pohledu (2008)

Solidnost! První půlhodinka je téměř dokonalá i když hrozně pomalu utíká, vzhledem k tomu, že když už se konečně něco stane, příjde mohutný restart celého příběhu a jede se od začátku pohledem jiné postavy. Trochu jsem se bál, že tyto restarty budou až do konce filmu protože po 4. úhlu pohledu už začíná být celý děj otravný a nudný. Díky Bohu si to uvědomoval i scénárista a v půlce stopáže už se z toho stane normálně plynoucí film. Celá zašmodrchanost a nepřehlednost děje je velmi chytlavá a akční sekvence dobře natočené, ale ten samotný americký závěr opět všechno pokazil. 80%

Přežij! (2007)

Jo, tohle se jednou určitě stane, protože lidstvo a jeho konzumnost je naprosto k zblití. Hodnoty jdou stále dolů a principy života se zjednodušují na zelené papírky a co největší množství majetku, vedle toho je lidský život jen malicherná píčovina, kterou si klidně pro ty prachy někdo nechá vystřelit z hlavy. Každopádně, tento film je naprostá nuda, chápu to poukázání na lidskou ziskuchtivost a mediální sílu, ale přesto se "Live!" prostě nepovedl. Jediné, co za hodinu a půl nabídne, je to jedno kolečko ruské rulety. 40%

Zkažená úča (2011)

Totální průměr, který drží šablonu věškerých dnešních komedií o "ženě, která hledá prince", že to snad ani není možný. Děj a konečný výsledek filmu odhadnete po 10 minutách, takže ten můžete s klidným srdcem spláchnout do záchodu nezájmu a soustředit se pouze na "vtípky", které si pro vás tvůrci připravili. No a právě scénky a nápady má "Zkažená p-úča" celkem slušné. Postava veverky, ředitele, kolegyně a dokonce i ten klišoidní tělocvikář zde zkrátka fungují a hlášky, které ze sebe chrlí jsou ve většině případů skutečně vtipné, takže tleskám za to, že Kasdanovi se podařila v dnešní době celkem obtížná věc, aby komedie alespoň 3x za film rozesmála. 63%

Putování dinosaurů (2011) (TV film)

Po technické stránce velmi kvalitní dokument, ale ten scénář! Naše "mláďátka" připomínají osudy dětských herců z amerických blockbusterů. Dokážou přežít i kdyby na ně spadla planeta, pokadil je T-Rex a ještě se je pokusila přejet tanková pěchota. Tak se zamýšlím o co vlastně BBC jde, jestli o kvalitní dokument, který se snaží mapovat život dinosaurů a nebo pohádku pro děti, kde tvor s mozkem o hlavičce špendlíku dokáže ->vymýšlet<- takové únikové manévry, že by se za to nemusel stydět ani Homo habilis. 60%

Road Train (2010)

Vemte skupinku čtyř lidí kolem dvaceti, nejlépe samé "krásné" lidi kolem dvaceti. Pronajměte si na týden jeden tahač s nákladem a zajeďte do pouště. Místo scénáře předložte hercům fotku roztažené vagíny a řekněte jim: "tak to je asi tak všechno, co vám můžu říct ke scénáři". O tři dny později vznikne film s názvem "Road Train", který je tak neuvěřitelně stupidní, neoriginální a pochcaně nelogický, že z toho rozpočtu 200 dolarů určitě něco nazpátek vydělá. Jedna hvězda za půvabnou Sophii Lowe a slušný foot fetiš v podobě jejich bot. Dost málo na horor, nemyslíte? 10%

Líbáš jako Bůh (2009) odpad!

Nekončící nejhorší sen ve vašem životě, který byste nejraději po konci sledování spláchli do záchodu, našli si Poledňákovou a hlavní herce a všem rozkopali ksichty do krvava. Ano, i tohle nabídne "Líbáš jako Bůh", naprostá sračka, ve které se řeší ještě větší sračky, celý film nemá žádný systém a postupný děj, naopak obsahuje plejádu trapnosti, české filmové impotence a ještě k tomu dokáže akorát tak nasrat inteligentně smýšlející dívaky tohoto hnusu. Není můj zvyk kategorizovat, ale tento film může bavit skutečně jen duté idioty bez špetky vkusu! 0%

Storm Warning (2007)

Film, který začíná tak příšerně béčkově, má šíleně pomalý rozjezd a nesympatickou hlavní dvojici se zprvu zdá jako naprostá ztráta času. Jenže pak to příjde a na scéně se objevuje trio totálně umaštěných, nechutných a perverzně zajímavých hovad, které diváka přinutí k naprosté kázni a čumění s otevřenou hubou, co se vlastně bude dít dál. Závěrečnou patnáctiminutovku považuju za naprostou lahůdku, něco tak skvěle ujetého a kvalitně sestříhaného jsem snad ještě neviděl. Dost zbytečných keců, tohle stojí za to vidět! 95%

Princ a pruďas (2011)

Něco tak otřesně nudného a nevtipného jsem snad neviděl od doby, kdy jsem poprve zjistil, že to mezi nohama není jen na chcaní. Pokud film, který celou dobu sází na laciné sexuální narážky a 3x opakované vtipy ve stylu: "to není můj pták, ale nůž, s ním tě ale taky dokážu pořádně opíchat" a zároveň dokáže znudit takové perverzní prase jako jsem já, pak je něco špatně. Tenhle "hit" jsem si stáhnul do Chorvatska abych se po těch hnusných čtyřicítkách zchladil u příjemné komedie, ale abych u ní po 3 večery usnul a přesto nebyl schopný dokoukat konec, to bylo něco! Zasmál jsem se jenom jednou, když Franco (udatný středověký rytíř) pronesl: "FUCK YEAH!", no a to vypovídá asi vše o této "komedii", která nemá hlavu ani patu a příběh jak z "Ptáka ohniváka" (vlastně úplně stejnej), ale totálně zabitý tunou nelogických hovadin. To jsem se zase jednou královsky bavil! 20%