• Fantasy

LEGO® příběh (2014)

Everything is awesome... asi mám novou mantru do života, ta písnička je neskutečně chytlavá. Podobně jako zbytek filmu. Kdovíjaká očekávání jsem od toho neměla, takže to bylo na jednu stranu fajn překvapení. Vtipy dobré, je fajn, jak si to dělá srandu z lecčeho a nedrží se to ultra-klišé stereotypů. A ten divoký mix úplně všeho od superhrdinů po basketbalisty jsem si vážně užívala.

Team Thor: Part 2 (2017)

Knowledge is power? No, it's not, knowledge isn't power, that's power, jestlipak se Thor (nejen slovy) inspiruje u Cersei... :D

Tenkrát v Kalifornii (2017)

Ale jo, zasmála jsem se. Asi ne tolik, jak bych měla, ale po většinu času jsem se bavila. Je to holt jakási parodie na klasické vyšetřovací akčňáky a bylo fajn vidět, že se to nesnaží si na nic hrát. Jen mi několik dějových linek nedávalo smysl, trvalo mi zorientovat se v postavách a voice-over mi tady přišel krapet zbytečný, ten se měl ještě víc dotáhnout, aby pořádně dával smysl. Za mě průměr, na zadek z toho nesednu, ale že bych se nudila, to taky říct nemůžu.

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

Harley Quinn je borka, co si budem. Už jen kvůli ní mi bylo jasné, že to bude sranda, a taky že byla. Jo, asi by mi nevadilo, kdyby to bylo o něco málo kratší, ale bavila jsem se, voice-over mi tu ani nevadil a v tomto případě mě ani neštvalo skákání v čase, co se týče děje. Nebyla to blbost, jaké jsem se obávala, když prvně vyšel trailer, naopak jsem si tu hoďku a půl užila a umím si představit, že se na to někdy v budoucnu podívám znovu. Viděno s českým dabingem, ten tu taky nebyl špatný.

Stmívání (2008)

Co si budem, když mi bylo dvanáct, tak jsem to naprosto žrala. Jestli je tenhle věk cílovka, tak to pak asi splňuje, co má. Jasně, teď v tom vidím všechnu tu toxicitu a pitomost, kterou jsem tehdy neřešila, takže se mi to hodnotí trochu hůř. Jako romantický příběh hezký, ale film to bere strašně rychle, děj postrádá logiku, dialogy jsou naprosto náhodné a nenavazují na sebe a vůbec ta akční sekvence nepůsobí tak akčně, jak by měla - všechno to je prostě pohádkově náhodné, rádoby děsiví upíři zabalení do cukrové vaty, a to ještě dost hluboko. Chápu, že to je pro někoho guilty pleasure, a chápu asi i to, co se mi na tom kdysi líbilo, ale teď se tomu holt budu už jen smát.

Ghost Rider (2007)

Nic moc. Ghost Ridera jsem znala prakticky jen z Marvel PC her, kde na mě působil podobným dojmem jako Deadpool, takže... jsem čekala asi něco trochu vtipnějšího a „hustšího". Dialogy na facku, Johnny jako postava absolutně nefunguje (což bych ale vzhledem k jeho situaci nejspíš byla schopná skousnout), Roxy jsem neměla ráda od první chvíle, to byla taky neskutečně špatně napsaná postava. Děj se v tom pořád nějak plácá, bavit mě to začalo až v momentě, kdy přišli na scénu dva Ghost Rideři. Skoro se mi ani nechce věřit, že má v tomhle prsty Marvel, po tom všem, co předvedli hned poté v Iron Manovi. Co už, znovu se na to zjevně nepodívám. Český dabing fajn, jen mě trochu pobavilo, jak mladý Johnny (tuším, že řekli, že mu bylo sedmnáct) mluví neskutečně hlubokým hlasem, a když dospěje, hlas mu dost zjemní. Cením si toho, když mají herci své dvorní dabéry a nemluví v každém filmu jinak, ale tenhle přechod mohl být vychytán trochu líp :)

Arthur a souboj dvou světů (2010)

Meh. Místo trilogie měli tvůrci z posledních dvou filmů udělat jeden, aspoň by to pak fakt působilo jako pořádný film a ne zbytečně natažený úvod. Jednička je vtipná, něco v sobě má a i dabing tam je skvělý, ale tohle už prostě není ono. Jedna pitomost střídá druhou, jedna cringe scéna střídá druhou, ano, asi dvakrát jsem se zasmála (zejména u Star Wars narážky), jinak jsem se jen plácala do čela. Přes ty chyby tam se prostě nepřenesu. Všechny postavy se chovají na facku, jako by si snad nepamatovaly, co dělaly v předchozích dílech. A jak to, že je Arthur o dva roky starší než v jedničce, když dle úvodních slov ve filmu od jedničky uplynulo pouhých deset měsíců? Chybělo mi nějaké zakončení, zvláště co se týče Arthura a Selenie, to zkrátka jenom vyšumělo. Jako dospělý doprovod bych to snesla, dětem možná závěrečné sekvence budou připadat děsně cool, ale že bych si to někdy pustila s podobnou nostalgií jako jedničku, to rozhodně ne.

Arthur a Maltazardova pomsta (2009)

Ok. Na jedničku jsem se teď po několika letech podívala s nostalgií a i přesto, že to je vyloženě dětský film, jsem se několikrát zasmála. Nenudila jsem se, byla to fajn podívaná, chápala jsem, proč jsem to jako děcko milovala, a zároveň bych byla schopná se na to dívat i jako dospělý doprovod. Ale tohle? Co vlastně mělo tohle pokračování za smysl? Pořád jsem čekala, kdy se to rozjede, kdy už ten dlouhý úvod skončí, a najednou jsem zjistila, že jsem za půlkou filmu. Nelogické věci pokračují, ale teď jsou ještě viditelnější a ještě víc mimo (já vím, že záporáci vždycky musí vysvětlit svůj plán a že naopak plán hrdiny zázračně úplně kompletně dojde všem okolo pomocí bůhvíčeho, ale tady to bylo fakt na facku). Děj prakticky žádný; půl filmu se Arthur plácá v tom, jak se dostat zpátky, rádoby drama, pak konečně u Minimojů hledá cestu do minimojské vesnice a... konec? Tady v tom fakt vůbec nic nebylo. Výměna takřka všech dabérů mě spíš štvala. Animace se oproti předchozímu zlepšila, co se týče vzhledu, ale pohyby postav byly ještě škrobenější (minule mi přišlo, že si primárně vyhráli se Selenií, která to tu dle mého dost odskákala). Zřejmě klasický vycpávkový díl pro trilogii, škoda.

Arthur a Minimojové (2006)

Jako malá jsem Arthura a Minimoje strašně milovala a byla jsem schopná se na to dívat pořád. Pro malou holku to bylo úža dobrodrůžo - a těch nelogických věcí jsem si nevšímala, ne jak teď, kdy jsem se jen culila, jestli to tvůrcům nebylo blbý to takhle bezstarostně přehlédnout. Ale je jasné, že to je film pro děti, a tak to prostě funguje. Jako dítě jsem si to užívala. Teď to byla nostalgie, místy to jelo fakt strašně rychle, aby se děj posunul, je tam plno chyb, kterých si ale dětský divák nevšímá, takže na jednu stranu proč ne. Ale zasmála jsem se i teď. Je tam pár scének i pro starší diváctvo, obzvlášť u Maxe jsem si říkala, jak tohle prošlo pro dětský film. Animace je trochu jednodušší, přišlo mi, že veškerá snaha šla na půvabnost Selenie a jasné záporácké rysy u Malthazarda, ale když beru v potaz dobu, kdy to vyšlo, tak je to dobré. A český dabing prvotřídní, tyhle časy mi u našeho dabingu vážně chybí.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Bezpochyby jeden z nejepičtějších seriálů, co jsem kdy viděla. Udržet laťku po tolik let, to se jen tak nevidí. Kdysi jsem GoT nedala kvůli násilí a jsem ráda, že jsem si počkala; užila jsem si každou epizodu, každou dějovou linku, naprosto dokonalý soundtrack, všechno. GoT přišlo s něčím zcela novým, od čeho se ještě plno tvůrců zřejmě bude učit. Každá série je nadupaná, a i když si myslíte, že něco (ne)čekáte, stejně vás překvapí. A řadím se k těm z mála, co oceňují i osmou sérii. Ano, je nejslabší, ale i tak byla skvělá; nejnataženější a ukecaný mi přišel jen poslední díl, jinak všechno dávalo smysl, a to, že se postavy leckdy vyvinou trochu jinak, než jak by si fandi přáli, to tvůrci ostatně dokazovali celou dobu. Za mě rozhodně jedna z nejlepších seriálových záležitostí.