Captain America: První Avenger (2011)

Klišovitý patos o Mirkovi Dušínovi oblečeném v americké vlajce s výborným koncem a se skvělým Tommy Lee Jonesem. Pan Joe Johnston se nechal slyšet, že se při tvorbě filmu nechal inspirovat Indiana Jonesem. Mně spíš přišlo, že se moc díval na Červeného Trpaslíka a oblíbil si Eso Rimmera. Nicméně Kapitán Amerika nemá to, čím jsou tyhle postavy tak výjimečné - charisma. Sečteno podtrženo, nový Kapitán Amerika je přesně to, co se od něho dalo čekat s žádnou přidanou hodnotou. Ovšem je nefér, že dokonalí X-Meni nevydělali vůbec nic a tahle rutinní práce vydělává jeden milion za druhým.

Pozemšťan (2007)

škoda, že to není film ale takové povídání. Konec děsně špatně udělaný ale jinak to šlo :)

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Je neuvěřitelné jak se můžou dvě části (údajně) jednoho filmu tak lišit. Zatímco ta první je dokonalé zpracování knižní předlohy a neuvěřitelně skvěle pracuje s emocemi, postavami a celým kouzelnickým světem ta druhá je příklad obyčejného bezduchého blockbusteru, který si hraje na emotivní. Druhá část , která měla být vyvrcholením všech sedmi (osmi) dílů je jen bezduchou slátaninou. Všechny momenty vývoje děje jsou osekány až na kost a ona bitva (spíše duel, jelikož všechny ostatní postavy nejsou dostatečně důležité aby si zasloužili místo v obraze) je roztažená víceméně přes celý film, aby skončila naprosto prázdnou scénou - kdy *spoiler* nemá větší váhu než zašlápnutí brouka. Během celého filmu se tam náhodně objevují postavy bez většího vysvětlení aby následne zase zmizeli. A smrti postav, které jsme poznali za posledních 10 let co je s námi Harry ve filmu, je věnováno pár vět (to jsou ti šťastnější) a následně nám připomenou, že smrt vlastně nic není. Páni producenti panu Yatesovi po první části vynadali a přípoměli mu, že filmy se dělají především pro tupou většinu a pro peníze. Takže, mají to co chtěli, film je megavýdělečný, recenze příznivé a život krásný - ovšem fanouškům knížky po nadějné první části ukápne slza.

Oggy a škodíci (1998) (seriál) odpad!

všem zdejším hodnotícím radím aby se na to podívali znovu a nespoléhali na nostalgické vzpomínky z dětství :)

Život v jednom dni (2011)

Bez předsudků, názoru na pohlaví, rasu, náboženství ukazuje život lidí v jednom dni. That's it!. Neovlivňuje nás, netlačí na nás, neříká nám co si máme myslet, nesnaží se nás o něčem přesvědčit, neargumentuje. Life in a Day je jen zprostředkovatelem - vypravěčem je jen a jen život - takový jaký je, plný protikladů, protipólů, lásky ale i nenávisti. Emotivní? Ano - ale záleží kdo jste a co vám přijde emotivní. Tohle je život nic víc nic míň :)

The View (1997) (pořad)

Jednu hvězdičku za Whoopi Goldberg, která se tak nějak distancuje od těch slepic. Bohužel toho moc nenamluví.