Čúnibjó demo koi ga šitai! (2012) (seriál)

Musím uznat, že předposlední díl byl opravdu dobrý. Konec věty. Toto anime má totiž dílů 12: Ale popořadě. Jsme ve světě, kde i zdánlivý nenápadný kamínek uchovává magickou moc. Copy na dívčiných vlasech jsou Thorovy kladiva a kapslová zbraň dokáže zničit půlku světa. Vítej, Chuu - 2 - byou syndrome, neboli psychický stave, který se vkrádáš do myslí mladých lidí, nejčastěji v 8. třídě základní školy. Tento příběh nás zavede k hlavnímu hrdinovi, ex-chuu2byou, který potká dívku zaslepenou právě do tohoto světa. Plyne díl první, druhý, pátý a jediné, co se hýbá je prohlubující se vztah Yuuty a Rikky. V 11. díle vyvrcholení psychického konfliktu, ve 12. díle po*rání všeho a konec. I tak by se dal tento seriál charakterizovat. Abych pravdu řekl, krom 11 dílu se mi v paměti neusídlilo -zhola nic-. Netuším jména postav, jejich návyky, učitele ve škole (ano, opět školní prostředí s kawaii postavami) ani jiné věci. Nevím tak, o čem psát a tento komentář ukončuji. Jedna hvězda navíc za naprosto -úžasně- zpracovaný 11. díl, kvůli kterému bych toto anime i polehoučku doporučil méně náročným. Pouze... 11. ... Díl.... 40%

Anastázie (1997)

Naprosto půvabný film. Už jako malý jsem to miloval :-) Taková klasická pohádka s jednoduchým dějem a extra přitažlivým záporákem. Pokud zrovna strčí hlavu do své hrudi :-) 70%

Zvonilka: Tajemství křídel (2012)

Většinou píšu zbytečně dlouhé popisy, zde bych se omezil pouze na: Naprostá náááádhera pro menší. Moje první Tinker Bell :) 85%

Next A-Class (2012)

Musím uznat, že jakožto jde o reklamu, tak jde o reklamu velmi povedenou. Ani ne tak tématem, jako spíše dějovým spádem a pružností tohoto snímku. Vše se točí okolo pojízdného Ramen shopu, který je proslulý svou legendární chutí onoho menu. Dívka Nico po nudném filmu v kině uslyší onu melodii a nasedne do nejbližšího auta, které uvidí. V něm potká dva fešáky, kteří jí vypomůžou za jejím snem. Celé krátkometrážní anime je poté jen o honičce, která samozřejmě, jak to tak bývá, dopadne dobře a všichni se s chutí napráskají. Výsledný znak na dne prázdného talíře mluví za vše :-) Nejvíce se mi tam líbí položení do onoho světa, kde je Tokio rekonstruováno na pohyblivé puzzle, kde nikdy nevíte, jak bude za hodinu vypadat. A kolem března 2013 možná bude i celý film / speciál / seriál... Nechme se překvapit :-) Sympatické je to dost. 80%

Tiger & Bunny (2011) (seriál)

Velmi osvěžující styl hrdinů. Jak zamezit, aby ti nejsilnější propadli zlu a obrátili svou sílu proti obyvatelům "Gothamu"? Udělat z toho mediální show! Pořad, ve kterém Hrdinové získávají body za časnější doražení na místo činu, zatknutí padoucha, zachránění civilistů a další činnosti. Dokonce existuje i škola, ve které "Xavier" vyučuje nadané děti ovládání jejich sil, aby se možná v budoucnu také mohli státi hrdiny :-) Příběh nás seznámí se životem jednoho klasického a staromódního super silného Hrdiny jménem Tiger, který je na tom s body však mizerně, a tak ho vyrazí z "práce" a po najmutí novým zaměstnancem dostane do dvojice Barnabyho. Resp Bunny dostane do dvojice Tigera. :-) Jejich společná jízda může začít. A rozhodně se tam toho děje víc, než je z prvních dílů jasné. Celkově: Velmi povedený seriál, který však konečné díly kazí hlavně tím, že tam moc upřednostňují důležitost přátelství, partnerství, až moc gay scény a vše se prostě točí jen o tom, že když máš přátele, tak to jde... (ale jak říkám, jen ke konci). Já se bavil :-) 75%

I''s Pure (2005) (seriál)

|| Příběh ||: Byl jednou jeden kluk, stalker, který měl v oblibě dívku. Přes všechny náhody světa s ní začal povinně řešit školní divadelní představení a díky svému super kamarádovi se s dívkou potkával i potom. Avšak to by nebyl svět taková ku*va, aby mu umožnil dívce říct, jak ji má moc rád. Protože ona dívka o něj viditelně stojí též. A tak mu v tom překáží různí lidé, příhody, nedorozumění (boha, těch tam bylo...), interference a další. Jeho nerozhodnost k vykonání jakéhokoli děje je fascinující. A když už ho konečně udělá, zkropí ho nepochopení protějškem... :-) A takto to jde celých 6 dílů (poslední byl trochu akčnější). || Klady ||: Vcelku hezká hudba, doprovod, postavy jsou napsány také dobře a je tam i pár vtipných chvil. Celkově je spíše romantika, která dosahuje vrcholku u dílu posledního. Teratani byl skvělej, bavil jsem se vším, co dělal. Z holek se mi nejvíce líbila Sato-kun no Osananajimi, neboli kamarádka z dětství. Nejlépe napsaná postava, zahraná, nadabovaná, bohužel jen v "jednom díle". Dál se mí líbil spád, který rozhodně nebyl pomalý. A naopak ve chvílích, kdy se prakticky nic nedělo, to do příběhu dobře sedělo. || Zápory ||: Těch nedorozumění tam bylo AŽ MOC... Celej díl se snaží říct Iori, že ji miluje a buď mu do toho skočí telefon, člověk, tučňák, nebo omdlí, obejme ho další holka, Teratani to opět pos*re :-D A když už jí to řekne, odpoví mu "já tebe taky. a terataniho také. a dívky taky. mám ráda celou třídu" a týpek se jen praští do hlavy a neřekne jí, že to myslí z lásky, ne jen "líbí"... Druhé negativum - ke konci to bylo fakt až moc romantické, básnické, příliš ideální, velmi předpokládaný konec, který ničím nepřekvapil. (To se u Gintamy nemůže stát :-D) || Závěr ||: Bylo to akorát dlouhé, hezké, milé, vůbec nelituji, bavilo mě. Až na pár zádrhelů s nedorozuměním jsem si I''s Pure dobře užil. Co bych vyzvedl: Na koncích dílů 1-5 má hlavní hrdina "fantasy sny", které byly opravdu -VELMI- usměvavé a zvedající náladu :-) 70%

Koi kaze (2004) (seriál)

Trvalo mi dlouho, než jsem se k tomuto počinu dostal. Zel mi na disku opravdu dlouho, ale v době mobilních telefonů o rozlišení staré domácí televize na 3x5cm a nudnou čtyřhodinovou cestou do vlaku, se lehce pár věcí spojí a už to jede. || Příběh || zde byl už řečen a opravdu, říci víc se rovná spoilerování, což by zrovna zde byla velká škoda. || Hudba || byla nádherná, nevnucená, moc se neopakující, dokonce mě i napadlo si obstarat noty a zkusit si něco na klavír. || Celkově || jde o velmi podařený (ne-li nejlepší) příběh o lásce, která má své úzkosti, negativa, ale také pozitiva. Vnitřní pocity dvou úředních postav jsou zde zmáklé na jedničku. Jak Nanoka, tak i Saeki jsou -velmi- uvěřitelné postavy, u kterých jsem snad za celou dobu nenašel (a že jsem hledal) ani jeden vážný rozpor v chování, jak je to v anime poslední doby (černá léta vyloženě :-D). Doporučuji všem, i mužnému pokolení, kteří rádi sledují milé a pomalé, ale velmi propracované věci. 90%

Méďa (2012)

Nechápu zdejší vysoká hodnocení. Na to, jak mám rád nadpřirozeno, je tento snímek podprůměrný. První čtvrtina velmi kvalitní (hudba nic moc v celém filmu), pak cca o hvězdu níž, ale poté přijde ten "hlavní problém / příběh" a jde to z kopce. Naprosto předvídatelný příběh, který nepředstavuje žádnou novou, je totálně jasné, jak to skončí a ... to je tak vše, co k tomu řeknu. Netuším, jak u tohoto snímku napsat zajímavý komentář. 50%

Ponyo z útesu nad mořem (2008)

Miluji Miyazakiho tvorbu. Zbožňuji jeho filmy a leckdy je i nadhodnocuji. Avšak co jsem viděl zde, to se nedá s ničím srovnat. Je to neucelený nezajímavý nudný nicneříkající příběh, který postrádá logiku a určitou pevnost, která nechyběla žádným jeho předchozím filmům. Bohužel, u mě vyloženě zklamání. Hudba také dosti dětská. Jistě, film je nejspíš pro 3-7. leté děti, ale i pro ty bych našel zajímavější filmy či seriály. Zde chtěl autor snad jen předvést, že mu stále aktivně běží imaginace, což je sice pravda, ale příběh, ten nestojí za nic a to já neodpouštím. Bohužel nelíbí. 35%

Tasogare otome x Amnesia (2012) (seriál)

Tak jsem se konečně donutil se na to dokoukat. Napřed jsem skončil na nějakém 7. dílu, kdy už to bylo k nezvládnutí, ale když jsem to viděl ležet na disku, proč se do toho nepustit, což? :-) || Příběh: || Yuuko je duch. Resp polovina. || Postavy: || A Keichi je gay. Protože se snaží všemi způsoby vyhnout se jakékoli sexuální aktivity. Holka se žlutýma vlasama je naprosto zbytečná postava, která je tam jen proto, aby děj nepůsobil tak nudně, jakým opravdu je. Holka s fialovýma vlasama je naprosto zbytečná postava, která je tam jen proto, aby děj nepůsobil tak nemysteriózně, jakým opravdu je. Duch Yuuko by zmršil celý seriál, kdyby to byl chlap a ještě k tomu nehezký, takže je to žena a ještě k tomu hezký. Keichi je gay. Ano. Dvojnásobný.|| Hudba: || Ze začátku super. Po druhé episodě stále se opakující.|| Animace: || Ze začátku super, po třetí episodě se stále opakující. || Závěr: || Naprosto bezpáteřní nic o ničem, které přehrává, nemá to nic zajímavého a jestli chcete pravý horor, koukněte spíš na Higurashi no Naku Koro Ni, (někdo by mohl doporučit Another, nevím, neviděl jsem), Elfen Lied (ale to spíše mangu) či něco jiného. I Akira je větší horor než toto. Nebo drama. Nebo fantasy. Nebo romanťárna. Nulová znovu-koukatelnost a tedy hodnocení: 25%