Knight Rider - legenda se vrací (2008) (TV film)

"I'm Mike. Michael Knight. I'm your father". Až na dojemné scény, "divné" padouchy, děj a trapně zpracovaných komentářů Kitta vcelku povedený kousek :) Mám dojem, že spoléhají až moc na grafiku. Ano. Vypadá to dobře :) Ale to nestačí ^_^ 3*. Víc bez šance :) Třeba se to ale zlepší. ^_^

Genšiken (2004) (seriál)

Školní kluby se mohou týkat různých aktivit. Klub Genshiken je však jen pro význačné lidi. Ti si říkají Otaku. Blázni do anime, mangy a videoher. Toto anime doporučuji lidem, kteří toho už mají něco nakoukáno. Bez znalosti jiných anime nebo mangy zde budete straceni. Nebo aspoň nepochopíte spoustu náznaků a hlášek. Anime zaměřené na rozhovory víc než na příběh. Ten je vcelku jednoduchý. Neuvidíte zde žádné scény typu "Někdo něco udělá. Smějte se". Ve vzduchu se vznáší inteligentní humor a těm, co nepotřebují v anime akci, krev a násilí se bude Genshiken určitě líbit ;-) Možná se však najdou tací, patřím mezi ně, kteří si několikrát řeknou, že to běží "až moc" pomalu. Pravda. Některé scény jsou zbytečně dlouhé. Ale... I to má své kouzlo ^_^ Dávám tedy 4.5/5 hvězdiček. Ceny: Nejlepší anime komedie (2004)

Mušiši (2005) (seriál)

Mushi-shi je jedno z mála anime, na které bych se neváhal podívat znovu. Úžasná atmosféra, hudba na pozadí, barvy tohoto kouzelného světa, velice sympatická hlavní postava, to vše v každém díle dělá na diváka nádherný dojem. Co episoda, to nový příběh, nové postavy, objevení dalších věcí. Toto anime dokoukáte a budete v lehkém tranzu. Dávám 5 hvězdiček. Takové dílo se vidí jen málokdy. Jasný důkaz toho, že i bez bojů, bitek a akce lze udělat přenádherné dílo. Ceny: Nejlepší Fantasy anime (2006), Anime s nejlepším příběhem (2006)