Paradise PD - Part 2 (2020) (série)

Spousta episod v této sezóně šla s kvalitou dolů. Bylo tam až moc blbostí. Co to vcelku drželo nad vodou, byl Kingpin. Jinak víc a víc se opakující vtipy stylu "něco kritizuji, tak to za 1s udělám". "řeknu, že bych něco nikdy neudělal, tak to za 1s udělám". U jednoho dílu jsem vařil oběd a ani jsem se nekoukal.

Paradise PD - Part 1 (2018) (série)

Takový upgradnutý Family Guys. Vcelku "ucelený příběh", zajímavé episody, rozhodně svěží vzduch. Míra sexuální humoru tak akorát :)

Liga spravedlnosti (2017)

(Po shlédnutí Zack Snyder cutu). Bylo nebylo, dělejme, že nebylo... Toto je nepovedený trailer na Zack Snyder Cut. Bohužel. Whedon tam dodal tolik blbých hlášek, vtipů a nelogických příběhových linek, že když jsem se na to poprvé koukal, nevěřil jsem svým očím, na co to koukám... Dalo by se toho tolik vytknout... Ale proč, když existuje lepší varianta. Tímto bych se už nezabýval. Možná tak na nějaké párty nebo příklad do budoucna, jak se to nemá dělat... I'm not a Batman 35 %

Ura sekai Picnic (2021) (seriál)

Vcelku se divím, že jsem vydržel. Asi jsem doufal, že se to episodu od episody v jedné chvíli zlepší. Chybka no... Příběh by se dal shrnout jako: 2 lesbické dívky (Girls Loooove) objevují alternativní realitu, kdy skoro v každém díle skoro umřou, jsou k smrti vyděšeny, pomalu PTSD, avšak na konci episody prohodí něco ve smyslu : "tak co kočko, kdy tam vyrazíme příště". Slovy klasika A vovovovotom to je, no. K půlce se objeví (spoiler, ale... who cares) zajímavější díl, kdy v alternativní realitě objeví uvězněné americké vojáky. Jenže holce spadne čočka z voka a vojáci zjistí, že ho má modré!!! (Ignorují přitom blondýnu, která má modré oči 2...) Proto po nich začnou střílet, holky nasednou do vlaku až VR odjedou. Další díly si na ně ani nevzpomenou. Až poslední. Najednou "Hej kočko, mrk mrk, vzpomínáš na ty vojáky, co po nás tříleli? Pojďme je zachránit!" a druhá na to odpoví "Aaaww, chtěla bych se s tebou vysp... ehm.. Vojáci... Ok!", a tak do VR vejdou, vojáky osvobodí od monstra, které... "jen stojí a špatně (velmi špatně a zle!!!) hledí, jinak stojí a nechá se zabít..."". The end. Závěrem: Úplně o ničem. Pokud bych ze začátku věděl, o (ni)čem to bude, tak do toho tolik neinvestuji. It's a trap! 30 %

Monster Hunter (2020)

Otázka: Kolik tam chcete střihů? Odpověď: ANO!!! Small boobs 35 %

Raya a drak (2021)

Vcelku zajímavé se na toto kouknout pár dní po opakovaném shlédnuti Avengers: Infinity War :-) Protože průběh to má, alespoň v první polovině, dost stejný. Animace super, dráček úžasný, vyprávění milé. Ale až na pár odlišností do kopíruje klasický 1000x odvyprávěn příběh o putování s cílem "najít všechny části", u toho trochu poznat postavy, skamarádit veškeré frakce, ach, zrada důvěry, ach, náprava důvěry, vše dobré, konec dobrý. Proto ten střed. Ale pokud jste neviděli, určitě to patří k tomu lepšímu :-) Nezklame. Dragon goes brrrrr 60 %

Mušoku tensei: Isekai ittara honki dasu (2021) (seriál)

Shlédnuta 1 EP: Ano... Je to další isekai. 40-letý týpek skončí v autonehodě. Probudí se jako reinkarnace. A umí magii. A je nejmocnější na světě. A kolem sebe bude mít harém a všichni ho budou obdivovat... Ale připadá mi, že je to přitom... Jak to popsat? Jiné. Šťavňatější, zábavnější, skvěle animované, s hloubkou magického systému s úžasnými rodiči našeho protagonisty. A bohužel mě tam proteď nejvíce irituje občasné ecchi. Dle mého to jen kazí. Dám tomu možnost. Uvidím, jak moc se za další 4 episody budu plést.

To: Gerard (2020)

Rychlé, pěkné, dojemné a ne zas tak předvídatelné, jak jsem ze začátku myslel. :-) Warms your heart 85 %

Pán času - Revolution of the Daleks (2021) (epizoda)

Doctor(ka) sedící v Tardisu a sledující svůj "Fam" řekne: "4 minuty a budem v Osace...". Transportují se tam v Tardisu z Anglie... Už jsem v sezóně 11 a 12 viděl neskutečné šílenosti, ale co předvedli tady, to je naprostá zoufalost... Doktor(ka) vypadající, že bude brečet, všichni ji musí pomáhat, ke konci dokonce říká "Pokud bych cestovala do minulosti a změnila časovou linku, můžu s vámi získat více času"... Ten(ta) samý doktor, který opustil Rose a další, protože některé body v čase se nedají změnit... Ani nezmiňuju naprosto CRINGE výkony Mr. Biga... Nebo další vodopády nelogických věcí. Ach boha. Pryč už s Whittaker... Pryč s ní... A Chibnallem ještě víc...

Enderova hra (2013)

Četl jsem na to nic moc komentáře. Tak jsem to 7 let odkládal. Musím říct, příjemně překvapilo. Enger je věrohodný malý kluk, který je poctěn vyšším IQ a taky se tak chová. Výtečné herecké obsazení. Samozřejmě i jiných herců, jejich role jsem jim věřil, nebylo to jen "jee, jsem ve filmu", na to, kolik jim je let. Dovedli zahrát jak profesionální vojáky, tak i občasné děti, kterými i ve filmu prostě jsou. Příběh se mi zdál velmi uspěchaný, což po názoru Geminiho má asi logiku, nevěděl jsem totiž, že existuje knižní předloha. Seriál by nemusel být špatnou volbou. Konečná "fight" se dala předpokládat s reakcí přičumujících dospěláků hned ze začátku, takže žádné překvapení, avšak posledních 5 minut překvapení bylo. Skončilo to vemi zajímavě. "I'm not your enemy!" "I'm not sure, sir" 75 %