Ocelová pěst (2011)

Páni, takových dramatackých životních osudů se jen tak nevidí. Jackman jako zamindrákovaný bývalý boxer toužící po slávě prostřednictvím plechéčů, ovšem nijak zvlášt úspěšně. Jeho syn poznamenaný nezájmem o něj si zkouší napravit sebevědomí a vztah syn/otec tím, že se celou noc hrabe ve sračkách, aby vydoloval pekáč značky "Bij mě do hlavy". Přidejte frigidní tetu s úlisným, ale bohatým mužem a máte tu biják jak od Shakespeara. A teď trochu vážně, přes počáteční odpor k námětu (nevěřím tomu, že roboti jednou vystřídají lidi v ringu) se mi Pěst začala líbit. Dá se říct, že Jackman nezklame asi nikdy, představitel jeho syna je dost ofrklý, aby si vás získal a i když dějová linka nemá nic, čím by vás překvapila, nemá taky nic, čím by vás naprdla. A kdo že je vítězem téhle oddychovky? Vizuální studio. Roboti jsou jedním slovem báječní a choreografie soubojú poutavá.

Na vlásku (2010)

Osobě, jejíž dětství formovaly animáky od Disneye, pro kterou byly víkendy bez kačerů a hopsavých medvědů synonymem pekelných muk dává Na vlásku mnohem víc. Dává mu přičichnout k minulosti a alespoň na pár desítek minut šanci být zase tím malým špuntem. Jednoduše originál od Disney, najdete tu mraky odkazů a vzorů ze studiových klasik, od mladím a krásou posedlé čarodějnice po typické chytlavé melodie. Disney konečně dokázal hrdě vstoupit do nové doby a vzít si do ní to, v čem jak doufám je pořád nejlepší.

Pavouci z vesmíru (2010)

Další zajímavý snímek na téma popeláři a jejich těžká práce. V tomto díle se setkáváme s vesmírnou partou, která nejprve provede náhodný sběr a z vyhodnocených výsledků usuzuje, že hnus a bordel obydlující Zemi se musí vycucnout. Tady se ukazuje, jak daleko je v zahraničí recyklace. Obrovské hovnocucy odolávající jaderným bombám s vlastní ochrankou, malé skupinky šmejdící v každém koutu a velcí terénní pracovníci s teleskopickými lapači. Rozebrání a vytřídění sběru je samozřejmostí. Jestli vás zrovna neberou odpadky, berte film jako odpověď na otázku, jak by vypadal výplach ze scifi za posledních 20 let. Jediné co mi Skyline nepřipoměl bylo asi AvP (protože to bratři Strausprdi dojebli minule), jinak tu je vše. Giga emzáci s dramatickým příletem-Indpd day, paběrkování lidí-WoW, renplikace lidí-District 9 a najdete podobu se Zastavením Země ba dokonce vypůjčený motiv z Face Off. I přes honění nedostatků musím přiznat, že Skyline není špatný, zklame dýchavičnost děje nebo pitomé postavy, naopak potěší závěr a vizuální stránka. Za mě rozhodně zdařilejší než Světová invaze a podařený reparát režisérů.

Dům snů (2011)

Ač si nemyslím, že to za ty 4 stáry stojí, dám je. A kdyby ne pro nic jiného, tak pro to jak se mnou tvůrci vychcali. Čekal jsem další mysteriozní nervák o teroru v novém domě a ono hovno. Všechno je jinak, mě ulítly včely, Craigovi život a sousedům andulka. Celé se to nakonec zvrhne v celkem příjemný thriller, který vede mnou neoblíbený Bond, v honbě za pravdu, lásku, čest a vymalovaný dům.

Slávik 2011 (2012) (pořad)

Nevím na co jsou zvyklí kolegové ze Slovenska, ale v porovnání s českým ptákem, byl tento o několik úrovní výše. Mladé, živé, vtipné, líbilo se mi podium, dobře vymyšlené spoty na Hit roku a celkový přístup učinkujících k večeru. Důkaz, že předávání nějakých cen nemusí vypadat erárně a nudně.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Už jen při přečtení jmen hlavního hereckého dua je jasné, že film nebude průměr. Nostalgicky jsem si zavzpomínal na jiné road movie komedie (Blbý a blbější či Road Trip), které mi Paul připoměl a díky osobitým narážkám na emzáky všeho druhu ( telefonát se Špílbergem ) se z něj stává mimoň nové doby. Do plného počtu chybělo jediné, víc angláckého humoru.

Intimní past (2011)

Po prvních 10ti minutách tušíte, co se stane, po hodině víte co se stane a na závěr se to opravdu stane. Chybu nevidím v hercích, ale ve tvůrcích. Děj od začátku staví na dvou osobách s tím, že ostatní jen čekají kdy je zavřou do penálu. Ke smůle filmu i diváků ústřední duo nemá šanci vytvořit hutnou atmosféru a když už přijde, jsou rozdány opět stejné karty jako v běžném thrilleru.

Mistři hip hopu (2011)

Jak už jsem psal u Honey 2, pokud je taneční film nejméně z dvou třetin o tanci, tak je naprosto jedno jaký děj se v něm odehrává. Beat the world sice nevybočuje ani o píď, ba mi hodně připomínal právě výše zmíněné pokračování, ale nápad zakomponovat do děje tři odlišné prostředí a tím i tři styly tance cením. Herci skutečně něco předvedli (myslím tanec, aby někdo nečekal Oscarové emoce), hudba se dobře poslouchala a taneční choreografie měly co nabídnout. Na pár facek by byl střihač, který konečná vystoupení zmrvil jak prase a ze závěru s parkourem bylo prd.

Pach krve 4: Krvavý počátek (2011)

Vás nikdy nezajímalo kde se ty 3 ichtylové vzaly? Pokud ano, tady je odpověď. Po minulých dílech jsem tak nějak rezignoval na ucházející pokračování, protože všechno co se mi na WT líbilo se pomalu vypařilo. K mému udivení jsem pak narazil na další s pořadovým numerem 4 a ještě větší udivení bylo, že stará známá parta je zpět. I přes značné nedostatky v ději (sanatorium je už nudné, znova ne prosím), přes vykrádání bratrů autorů ( ne, že by se to nepodobalo chvílemi SAW ) a přes dementní, opakuji vysoce dementní komentáře mě to na jedno shlédnutí stačilo zabavit. Pozn. Hodnocení je záměrně nadsazené, neboť skrývám určité sympatie k jednomu vyjebanému, uřvanému a brutálnímu šmejdovi.

2012 Apokalypsa (2009) (TV film)

Je naprosto jasné, že 21. prosince 2012 se něco stane a aby taky ne, když se něco děje každý den, ale jestli to bude konečně šlus, utrum, padla, definitivo teprve poznáme. Nejsem zastáncem hromadného nakupování zásob nebo dokonce stavění bunkru, tudíž jsem tento dokument bral s rezervou a humore. Všem, kteří už si zabalili přeji šťastnou cestu, není nad to být připravený a vítat soudný den z první řady, já si radši počkám až Arnold konečně přizná, že je android a ČSFD je skrytý Skynet a nebo až nás vyvolený Neo osvobodí od nadvlády strojů (už leta prahnu po kabelu do hlavy). Stihomamu zdar.