Ong bak 2: Pomsta (2008)

Dokud bude točit Tony Jaa filmy jako Ong Bak 1,Tom yum goong a nyní Ong Bak 2:Pomsta,má u mě zaručeno vždy maximální hodnocení.Tony Jaa mi totiž plní absolutně všechny sny,které bych rád viděl v akčním bojovém filmu.Jeho naprosto dokanalé bojové umění je radost pozorovat.Nekompromisní souboje,úžasná choreografie,neustálé dechberoucí nářezy,to vše dělá jeho filmy lahůdkou pro milovníky full-contact soubojů.Že někdo bude nadávat,že jeho filmy mají hloupý děj,tak ať se kouká na filmový klub CT2,tam jsou "kousky" pro něj a že většinou stojí za to :).Tady je jasné předem,že děj slouží jen jako spojovací vata pro ukázku mistrovství Tonyho Jaa a že je koukat neustále sakra na co.Právě on je pro mě součastným králem akčního bojového filmu a zdaleka nemá konkurenci.Bravo!!!

Mariňák (2005)

Vůbec ne nudný film o nudě ve válce.Nejde ani trochu o válečný film,nedočkáme se žádných kopic mrtvol,žádného zběsilého střílení,detonací a všeho k co válce patří.Sam Mendes prostě pojal válečný film úplně jinak a vlastně ačkoliv se prakticky celý děj na bojišti odehrává,s válkou nemá vůbec nic společného.Natočil opravdu originální film,položen především na skvělém scénáři a nabroušených dialozích.Podařilo se mu i výborně vystihnout atmosféru války/neválky,kdy prakticky po půlce filmu už máte chuť společně s hrdiny si k sakru taky už vystřelit,ale máme stejně jako oni obavu,že se tak nejspíš nestane a spolu s nima pochopíme zbytečnosti války.Sam Mendes si nebere příliš servítky,naštěstí ale nezabíhá ani to diskutabilních podrobností,nepřiklání se ani na jednu stranu a prostě jen ukazuje jednu z tváří vojenských manévrů.A ještě nesmím opomenout talentovaného a sympatického Jake Gyllenhaala,který se tu fakt vyřádil.Já jsem se přes dvě hodiny zkrátka u Mariňáka skvěle bavil a ačkoliv by se dalo říct,že zas až tak moc neukázal,já myslím,že jde o jeden z nejtrefnejších filmů o tuposti války.

Chyťte doktora (2007)

Chyťte doktora mi nejvíce připomíná takovou malou televizní inscenaci,možná jeden z příběhů z bakalářského cyklu,každopádně jen mě opět utvrdil,kde se právě český film nachází.Zde byl navíc hlavní hrdina s tváří zoufale rádobyhrajícího Michala Malátného jasným omylem a většina vedlejších roliček byly stokrát lepší a zábavnější,viz Javorský,Sobota,Hádek,Janák a koneckoncům i ten Bém.Dva tři fóry se pak sice povedli,zbytek byl ale jen jeden velký kolotoč unuděně se opakujících scének a vlastně i nakonec bez nějaké duchaplné pointy.Aspoň že ta doprovodná hudba stála za něco.

Neumírej sám (2004)

Na černošskej film s jednim bílým to vůbec nebylo špatné :).Mělo to fungující potemnělou atmosféru,povedenou pointu,slušné herce,i rázný spád.Moc mě sice neoslovily etapy ze života King Davida,ale vyloženě ubíjejícími také nebyly.A možná kdyby autoři ještě více přitvrdili(hodně scén zůstalo na půl cesty) a většině postav dodali tu správnou šťávu,šlo by o výborný drsný pouliční thriller.Ale v zásadě mě i tak Never Die Alone dost mile překvapilo a bavilo.

Kurz negativního myšlení (2006)

Absolutně netuším,jaký komentář bych měl k této podivnosti napsat.Krátká jednohubka o postižených.Tečka.Jestli to je komedie,nebo drama,též nedokážu posoudit.Možná že jsem na to málo intelekt :),možná jsem se nedokázal(jak říká jedna z postav) více vcítit do duše vozíčkáře,já prostě nevím.Celé to strašně rychle uteklo,ale já si z toho vůbec nic neodnesl.Sledovat prostě několik vozíčkářu,jak nadávaj na posranej život a nikdo je nechápe...nevím,ale ať přemýšlím jak přemýšlí,ať už by to autoři vzali z jakékoliv strany,asi by mě to stejně přišlo nuceně negativní...nebo pozitivní?

Vyletět z hnízda (2008)

Vyletět z hnízda jsem chtěl vidět především kvůli hereckému obsazení.Matthew Perry a především pak pro mě "černý kůň Hollywoodu" Ben Foster byli pro mě dost velkým lákadlem na to,abych tento film shlédl.A nyní mohu tvrdit,že i jediným lákadlem a jistotou z tohoto snímku zůstali právě jen oni dva.Jde v podstatě o rodinné,s nadhledem brané,drama,kde se ale vlastně za hodinu a půl trvání nic nestane.Žánrově je to strašný guláš,kde ale ve výsledku nefunguje vůbec nic.Sice to neni vůbec nudné a nazval bych to nakonec i hodně zvláštním počinem,ale pro mě jde o zkrátka až moc nicneříkající filmeček,který mě vůbec svým příběhem a postavami neoslovil.

Špioni a biják (2007)

Mě tato romantická komedie vůbec neoslovila.Jednak to nebylo vůbec romantické a jednak to nebylo ani vůbec komediální.Navíc dějově byl film šíleně nudný,bez jiskry a jak Cillian Murphy,tak především Lucy Liu byli fakt nesympatičtí,a to jak jako herci,tak i jejich stvárněné postavy.Celé to pak bylo strašně nuceně rádobyvtipné,bez špetky lehkosti a odvázanosti,o kterou tu šlo ale dle mého mínění v první řadě.Špioni a biják je zkrátka přepísklá bláznivost o dvouch podivýnech,kterým bych tak akorát nafackoval a rychle utekl a nechtěl s nima mít nic společného,stejně jako s tímto nepovedeným snímkem.

Apokalypsa (2006)

A mám hodně blízko k tomu vlepit této megazbytečnosti čistý odpad!Tak promrskat dvě a půl hodiny života,to jsem fakt vážně jěště asi nezažil.Koukat do zdi a měl bych z toho víc.Apokalypsa byla všechno možné,jen né ale ani trošičku koukatelný film.Nevím,jestli jsem tak moc jinde než ostatní,ale co to mělo vlastně celé za význam?O čem to jako bylo?Co to mělo přinést?Kde byla nějaká kostra příběhu,nebo alespoň jen nějaký nástin děje?Co mělo být pointou?Prostě jsem z tohoto snímku naprosto mimo.Určitě to bylo zamýšleno jako megaoriginální věcička,film který tu doposud nebyl(a já doufám že už nikdy nebude),ale pro mě se to zkrátka utopilo samo v sobě.Strašná nuda,dějově strašný bordel,vše skáče z jednoho do druhého,desítky bezvýznamných postav a postaviček,které akorát zabírají místo,prostě slátanina nejvyššího řádu.A tak tu jedinou hvězdičku pro tuto krutou zbytečnost zachraňuje výtečný Dwayne Johnson a hudba.NEDOPORUČUJI!!!

Nekonečný víkend (2008)

Na Nekonečném víkendu jsem se pokochal pouze záběry na nádhernou australskou přírodu,nic jiného navíc ale nebylo.Vlastně jsem během celého filmu ani nepochopil,co měli vlastně autoři v úmyslu tímto snad až komorním hororem/dramatem říci a až tady jsem se dočetl,že to vlastně sama matka příroda dala hrdinům nafrak :)...neuvěřitelný blábol.Špatně zpracované,nudně natočené,mizerně zahrané,s malinkatou troškou atmosféry,celkově však ale prostě blábol.Někdo možná bude tvrdit,že jde o originální snímek,mě však celý tento námět přišel strašně uhozený a postavený na hlavu.Nekonečný víkend na mě nezapůsobil ani napětím,ani mysterióznem,ani postupně budovanou atmosférou,prostě ničím,nic pro mě.

Elita armády (2006)

Elita armády je jednoznačně z těch nejhorších vandammových béček.A to kvůli všemu.Jako první mě do očí trefilo zpracování.Film s takovýmto "výrazem" prostě rovnou spadá do kategorie TV film.A dále.Van Dammovo herectví je tentokrát jedno z nejhorších,co snad vůbec předvedl.Vivica A.Fox je strašlivá tradičně.Akční scény sklouzli do "lepší nic neukázat,ať se divák radši nesměje a když už ukázat,tak si pomoci rychlým střihem ".Při dramatických scénách jako vandammovo psychické trauma z války se už ale divák smát musí.Záporáci jsou jedni z nejtrapnějších postaviček široko daleko.Dějově jedna velká kopie všeho možného.Prostě a jednoduše,já na Elitě armády nenašel skutečně nic dobrého a jde vážně o špatný film.