Kdybychom se nepotkali (2018) (seriál)

Krásný příběh, i když té romantiky a dojemnosti tam je na mě zbytečně moc. Prvni půlka se navíc  hrozně táhne, až jsem chvílemi přemýšlela, že už to nedokoukam; urcite by bylo lepsi, kdyby to mělo tak o dva díly méně. Ale stálo to za to, konec podle mě velmi povedený, i když jsem závěrečný plotwist čekala.

Šťastně až do smrti (2022)

Příběh neni vysloveně špatný, ale v mnoha částech neni vůbec uvěřitelný a v těch zbývajících je zas dost obyčejný. Herci také nehrají příliš dobře - často zbytečně přehrávají. Styl vyprávění - z pohledu detektiva - nepřináší podle mě žádnou přidanou hodnotu. Navíc detektiv je údajně tak chytrý, že cely "příběh" odhalí, přesto (spoiler) v závěrečné scéně nezasahne, ačkoliv je situace ocividna.

Skyfall (2012)

Skyfall mě velice zklamal a nezachránilo ho ani velké plátno IMAXu. Film byl nadměrně dlouhý, určitě by potřeboval značně prostříhat. Některé scény nedávali smysl - proč se Bond rozhodl jet sám s M někam do Skotska? Aby se tam lépe ubránil hordě přívrženců Silva? To asi těžko. Scénárista nás chtěl očividně jen potěšit krásnou skotskou krajinou a tajemným Bondovým rodným domem. A takových scén je tam mnoho. Nehledě na technologické absurdity. Je to proto opravdu jen těžko uvěřitelný film, jen kvůli efektním scénám, a to je škoda. Za mě 75%.

Nezvratný osud 5 (2011)

Není se k tomu více říci - Bože, to byla ale blbost! Poslední hodinu jsem nemilosrdně odpočítávala, kdy už film skončí. Zábava opravdu jen pro milovníky série - jinak nedoporučuji. 45%

Žena v černém (2012)

Velice pěkná scénografie, která vytváří výbornou "sevřo-žaludkovou" atmosféru. Děj je trošku chudší, ale zaručeně budete neustále v mrazivém napětí. K tomu si přidejte pár lekaček a máte z toho film, který pokud máte alespoň trochu duchařské horory rádi, vás bude bavit. Jediné co mi na začátku dělalo problémy, byl samotný Harry Potter (tedy Daniel Radcliffe), těžko si jej lze totiž spojovat s jinou rolí. Díky němu vlastně film dostal trochu "harry potterovský nádech" - jestli se tomu tak dá říci - aneb tajemný dům vypadal jako Fénixův řád a po celou dobu se Radcliffe v napínavých scénách tvářil, jako že za chvíli vykřikne do tmy Expecto Patronum. Každopádně to stojí za vidění. 70%

Kůže, kterou nosím (2011)

Naprosto fantastický film! Brilantně natočený, brilantně zahraný. Tolik dějových zvratů a natolik neznámé a neokoukané téma jsem již dlouho neviděla. Opravdu nádherná a přitom zvrácená podívaná s úžasnou pointou! Smekám...

Dům (2011)

Komornější film, který navíc rozhodně neosloví každého. Děj není nijak složitý, ale díky opravdu dobrým hereckým výkonům (hl. Krobot, který opět nezklamal) a pěknému režisérskému ztvárnění je sledování Domu velice příjemným zážitkem. Ano, někdo ho může brát za ztrátu času - žádnou velikou myšlenku film neobsahuje - ale přesto na něj stojí do kina jít a ještě tím podpořit českou (a slovenskou) kinematografii. Krásných 75%

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Pohled čtenáře na zfilmované Harry Pottery bude vždycky kritický. Všímáme si i těch nepatrných odlišností od knihy, která je nám modlou. Nemluvě o nesmyslnosti přidaných scén s padajícím Harrym a Voldemortem apod. Obrovská závěrečná bitva - někdy jsem měla pocit, jestli stále sleduji Harryho nebo snad už pána prstenů? Každopádně proč má film, tak vysoké hodnocení. Především díky fantastickému ději, který ovšem není dán filmovým týmem, nýbrž Rowlingovou - poslední kniha je prostě úžasná. Film jako takový šel dle mého názoru natočit přece jenom lépe - jako např. díl třetí. Některé scény jsou zbytečně dlouhé a o ničem, přitom toho opět tolik vypustili. Co se týče 3D - vyhozené peníze. Nicméně, abych jenom nehanila, jiné scény jsou opravdu brilantně natočené. Spokojenost. (80%)

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Věřím, že pro nečtenáře to může být místy nudný film, ale pro čtenáře je to téměř splnění snu. Harry Potter a Relikvie smrti se opravdu hodně drží knížky, snaží se nevynechávat pasáže a opravdu se pokouší podat příběh takový, jaký byl napsán. A za to režiséru velmi děkuji. Přesto cítím, že se tam objevují slabší momenty, které by šli lépe upravit, ale to nic nemění na tom, že je to výborně natočený film.

Sociální síť (2010)

The Social Network je bezesporu velmi zajímavý film, jelikož ukazuje, jak že to všechno vlastně vzniklo. Taktéž oceňuji, že film poskytuje rozličné pohledy na ústřední konflikty, tedy snaží se popsat skutečnou pravdu, nebo tak alespoň na mě působil. Divák se sám může rozhodnout, kdo byl "bad guy" a kdo nikoli, nic mu nevnucuje. Zároveň jde o skvěle natočený snímek, když vezmeme v potaz, že se režisér musel "poprat" s příběhem, který vlastně není nijak extra šťavnatý ve svém základu. Přesto dokázal maximum a sledování mě bavilo až do konce. Hezkých 75%