Polosvět - Polosvět sexklubů (2022) (epizoda)

Tento díl je malinko jiný než ostatní, věnuje se proslulému Discolandu, jeho obchodnímu modelu a fungování. Dostalo mě, že e ten podnik svého času generoval mega denně. V době, kdy průměrná mzda v ČR byla 5k brutto. Neskutečné! Ve 22. minutě je dobré vyprávění Romana Skamene, kterému Jonák zachránil prdel. Skamene si totiž po revoluci, stejně jako řada jiných herců, otevřel hospodu, ale věděl o tom prd, takže ho pinglové okrádali. Půjčil si 250k od lichvářů. Kdysi jsem s ním viděl dokument, že ho v x-tém patře paneláku drželi za nohy hlavou dolů z balkónu... No a prdel mu zachránil Jonák. Tady popisuje, jak.

Jackass 3.5 (2011)

Šílený, nechutný, zábavný, dětinský, odporný, trapný... Prostě jackass. Spousta slabých míst, ale taky pár silných (na sněhu, blbnutí s balóny).

Mezi vlky (2011)

Má to napětí, má to skvělou výpravu a místy je to napínavé, až se u toho člověk kroutí. Jenže místy je to zase moc ukecané a je tady řada WTF momentů. Pozor, brojler! Třeba skok z útesu do stromů á la Rambo, což byla jediná možnost, jak utéct vlkům. Jenže kdo na ně čekal pod útesem přímo pod stromem? Správně! Asi se tam portnuli. A pak ten debilní nápad s peněženkama. Poslední věc, kterou bych v zmrzlé pláni posbíral, jsou peněženky mrtvol. Prý proto, aby mohli říct, kdo byl v letadle (jako by neexistovaly letištní záznamy), ale dosáhli akorát toho, že mrtvoly už nikdy nikdo neidentifikuje. Suma sumárum, skvělý survival, který kazí řada pitomostí.

V cizí kůži (2011)

Už ten název lže! Prý V "cizí" kůži. Přitom jde o dva kamarády, co se znají od dětství. Naštěstí lže jenom v češtině. Je to fekální komedie. Doslova. Dětská hovna do huby v úvodní scéně jsou fakt eklhaft. Později to není o moc lepší, ale celkově mě film nijak neurážel a nenudil. Jenom je to, právě i kvůli lacinému humoru, naprosto průměrná záležitost.

Pryč od pece (2013)

Dát tomu tři hvězdy je nespravedlivé, protože je to mnohovrstevnatý film pro náročnějšího diváka, který rozhodně neútočí na první signální. A má i silné momenty. Hlavní slabinou je ale jeho ppoommaalloosstt. Dokáže vzbudit napěti, ale nedokáže ho udržet. Čtyři dát prostě nemůžu. A to ani přes to, že je tady Woody Harrelson. A hulí. Jenže nešlukuje!

Mistrovský plán (2011)

Je to úplná blbina, která nemá čím nadchnout, na druhou stranu ani neurazí. Pokud teda člověk vůbec nic neočekává, např. že se bude bavit, až se bude chechtat. Nebude. Třeba člověk, který se bojí výšek, si užije svoje, to ano, ale chechtal utře. Absolutně průměrná záležitost, kterou není důvod vidět podruhé.

Podfukáři (2013)

Blbý název skvělého filmu, ve kterém hraje Woody Harrelson a nehulí se tam! Zato se tu kouzlí s pozorností diváka. Je to přitažené za vlasy, místy to jde až na hranu únosnosti toho, co už divák považuje za pitomost, jenže je to tak cool a baví to, že divák říká: "Vím, že jsem klamán, ale prosím, klamejte mě dál!" Závěr dává solidní twist, ale tam už je, obávám se, hranice únosnosti přece jenom překročena. S lepším závěrem by to mohlo atakovat ultimátní hodnocení, protože čtyři pětiny filmu jsou čistá radost.

Pomsta mrtvého muže (2013)

Ňouma Znásilňovičová a Kolin Dalekospolehlivý v thrilleru, který je minutu od minuty lepší a v závěru přímo Komandózně akční, jenže než se to rozjede, tak je to malinko unylé. Nedat tomu tři by byl hřích, ale na čtyři to není.

Legendy zločinu (2015)

Ve 29. minutě se mi film kousnul a nic nepomohlo. Takhle, to samozřejmě není chyba filmu jako takového, ale těch 29 minut bylo naplněno docela solidní nudou a wanna-be-cool pozérstvím, takže nemám nejmenší chuť zjišťovat, jak je na tom ten zbytek stopáže. A to už chyba filmu je.

Děkujeme, že kouříte (2005)

Film o hře se slůvky, která se snadno stávají nástrojem cynické manipulace. A manipuluje se tady horem dolem, dokonce i hlavní manipulátor je v jednu chvíli zmanipulovaný. Je to vlastně slušná, a docela vtipná cvičebnice manipulování. Jinak film je plný chyb, docela často se stává, že záběry nenavazují. Když je Eckart u soudu, sedí za ním v hledišti perfektně viditelná, gestikulující ženská, potom střih a najednou je tam chlap. V jednom záběru ženská rozvrtá koláč, střih a v dalším záběru je koláč zase celý. Na co prosatana mysleli?! (Druhé zhlédnutí, první 13. 7. 2009)