Kramerová versus Kramer (1979)

Ať už jsou hlavní dva představitelé skvělí, nic to nemění na tom, že je to vskutku nuda a ten rok si oscara zasloužil spíš Byl jsem při tom, alespoň podle mě.

Jih proti Severu (1939)

Tak na tomhle filmu je opravdu vidět jak byl drahý. Všechno je na tomto filmu pěkné. Od kostýmů, přes kulisy, opravdu dobře natočené triky a výtečné herecké osazenstvo s neodolatelným Clarkem Gablem v čele. Co jiného říct, že je to filmový skvost a při scéně, kdy Scarlette příjde na nádraží pomoct zraněným vojákům, mě mrazilo v zádech. I po téměř 70 letech nově.

Potomci lidí (2006)

Cuarón nepřekvapil. Byl to opět a jako pokaždé skvělý zážitek s filmu i když děj není úplně bohatý a není to zrovna konverzační film. Vše je natočeno tak, že to vypadá, že se opravdu natáčelo na bitevním poli a to nemluvím o porodu. I když jsem nikdy u žádného nebyla, ale takhle podle mě porod vypadá ve skutečnosti. Clive Owen celý film nesleze z plátna, což je dobře a scény, kdy někdo někomu narušuje úsměv jsou, no eňoňuňo. Moc pěkná vize budoucnosti, ale já osobně si myslím, že lidé opět vybalí atomovku a zničí se sami. Takovýhle filmů by se mělo točit mnohem víc. Vždyť komu se ještě nedělá špatně z toho přehršle romantických sra***ek. Podporujme více katastrofických filmů z budoucnosti, kde všechno nevyřeší Američani. S čistým srdcem mohu doporučit, ale lidé se slabším žaludkem by se měli držet dál, není to moc roztomilý film.

Casino Royale (2006)

Vynikajícné. Kdyby tenhle film přišel po Zlatém oku, tak by mi možná napřišel tak skvělý. Ale po ultra nesmyslném blábolu dnes neumírej je to jako živá voda. A nový bond Daniel Craig potvrdil co jsem říkala, a to, že všem pochybovačům prokáže, že je to ten správný nový Bond. Nikdo nezahraje lépe hráče pokeru, než muž s obličejem hráče pokeru. Film sice ke konci ztrácí dech, ale závěrečná scéna to všechno vynahradí. Jen tak dál pane Bonde

Cesta do zatracení (2002)

S ohledem na klesající kvalitu amerických filmů a vzestupem počtu netalentovaných lemrů co se cpou k filmu, je tohle perla, nový nádech. Mafiánský film jak se patří. Má to děj, má to spád a má to promyšlené postavy. Nájemný vrah v podání Juda Lawa nebo vyšinutý synek Daniel Craig a co teprv otec vyšinutého synka Paul Newman. A také hudba je výborná. Když jsem občas mrkla jinam, tak to znělo silně jako hudba s americké krásy. Stejný režisér se prostě nezapře. A to ne jenom hudbou, ale i kvalitou filmu. Film, který musíte vidět.

Život pod vodou (2004)

Co jiného říci o tomto filmu než to, že je prostě kouzelný. Více takovýchto filmů by americké kinematografie velice pomohlo. A taky více takových herců, jako je Bill Murray. Nevrlý a neochotný postarší pán ve filmu vždycky funguje jajo příjemná vzpruha. Ale nejen on, taky syn ztracený 30 let, velice yvláštní manželka, bývalý manžel velice divné manželky, těhotná novinářka a posádka složená ze samých podivýnů. A k tomu všemu podmořský svět, který by dokázal vymyslet jen člověk s opravdu velkou fantazií nebo člověk s opravdu vážnou duševní poruchou. A to opravdu nejlepší na tomhle smínku je průřez celou lodí

Magnolia (1999)

"Pravidlo číslo jedna - Chlapi jsou svině". Tenhle film je další hláškový film s výborným dějem, skvělá kamera a výborné obsazení. Taková hromada nezávislých herců s typickými komerčními herci v jednom jediném filmu. I když právě výše citovaný "pan herec" Cruise není v právém slova smyslu herec. A žáby, které prší z nebe. To je podle mě poenta jak prase.

Doktor Živago (1965)

U tohodle filmu je víc něž děj zajímavé obrazové zpracování. Brutálně rozehnané demonstrace pomocí šavlí a koňů, nebo neskutečně dlouhá cesta vlakem a co teprve Živagova cesta zpátky k ženě, eventuálně k Laře - milence. Trošilinku dlouhý film, ale to pocítite jenom díky bolavému pozadí, které sedí přes 3 hodiny na jednom místě. Poznámka autora: u Jihu proti severu bolel víc

Mission: Impossible III (2006)

Nebývá časté, aby třetí díl byl lepší, než předchozí. Ale když se k veslu dostane takový machr na akční seriály jako je Abrams, tak to nemůže dopadnout jinak, než nadmíru dobře. Vypadá to, že se našel i ve filmové branži. Tom Cruise je dobrý akční herec a Hoffman je ten nejlepší padouch hned po Alanu Rickmanovi ve Smrtonostné pasti.

Tráva (2005)

Výborné co jde udělat ze starého dokumentu o tom, jak je tráva nebezpečná na mozek. A naschvál přehrávající herci jsou vynikajícní. Je zjímavé sledovat třicetileté osoby hrajíci patnáctky. Velice povedené písně a obrazové stvárnění. I když děj malilinkalito pokulhává, je to skvělý, občas krvavý jak Kill Bill, muzikál pro téměř každého. Doporučuji